Hudební divadlo Karlín
Hodnocení inscenace
Redakce
45 %
Uživatelé
37 %
kontroverzní inscenace (161.)
37441000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 50 %
Michal Novák 40 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
5.4.19:00 vstupenky
6.4.So15:00 vstupenky
6.4.So19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (46)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  50 %
13.3.2023 | 1088 hodnocení
+ souhlasím
V činoherních scénách tenhle muzikál až moc sází na popularitu předlohy a nepřidává téměř nic nového. Muzikálová čísla broadwayského střihu nejsou špatná, nakonec mi ale nejsilnější připadala árie O nás dvou v podání K.Pechové a stepařské číslo D.Ratajského. Povedla se scéna P.Hlouška, nazvučení je místy trochu problematické. Herecké výkony jsou nevyrovnané, někteří jen kopírují předlohu. Nejzábavněji své role pojaly A.Gondíková jako Škopková a R.Coufalová coby Kelišová. Kdo má Troškovu filmovou trilogii rád, tak asi zklamaný nebude, potenciál tu byl ale větší. (více v článku na blogu)
Michal Novák  40 %
25.7.2022 | 1147 hodnocení
+ souhlasím
Tomeš-Pazderková-Kikinčuk-Ratajský-Vydra-Daňhelová-Korolová-Hořejš-Pechová-Kretschmerová-Břínková… Z muzikálu lze snad číst, že záměrem byla nadsázka, k níž se přidává povýšení příběhu rovnou na broadwayskou show (jistě, svérázného hoštického střihu). Zhudebnění známé filmové komedie v autorsky osobitém crazy pojetí mě na „dotovaném“ jevišti HDK neuráží (proč nedopřát divákům po covidové diktatuře trochu odlehčení), pokud dramaturgický plán příště nabídne zas ambicióznější dramamuzikál. Herci naštěstí nejen obtiskují situace z filmu, choreograficky je to povedené, jen se nesmíte dovědět, že některá čísla jsou přizpůsobované (ne)umu alternací.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Čiko  30 %
28.11.2023 | 1053 hodnocení
+ souhlasím
35%
Já mám trilogii Slunce, seno rád... Od tohoto muzikálu jsem nic neočekával, přesto jsem ho chtěl vidět. Říkal jsem si - co kdyby...
Činoherní pasáže byly koukatelné, ale songy naprosto zbytečné. Navíc Ondřeji Brzobohatému zřejmě docházejí nápady, neboť hudebně je to strašně nezajímavé.
Herecky se mi líbila pouze Iva Pazderková v roli Škopkové a farář Dennyho Ratajského. Naopak nepochopím, jak mohl být Pavel Kikinčuk obsazen do role Škopka. Zoufale se na něj nehodí. Navíc byl filmový Škopek spíše flegmouš, zatím co Kikinčuk na jevišti stále ječí...
Režisér Antonín Procházka se opět svezl po své průměrnosti.
Studentice  60 %
26.11.2023 | 75 hodnocení
+ souhlasím
Některé nápady byly skvělé, orchestr hrál báječně. Bohužel někteří herci se na svou roli podle mě úplně nehodili. Nicméně prostředí divadla je nádherné, byl to příjemný zážitek.
KarolínaStark  90 %
22.11.2023 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Perfektně parafrázuje filmovou předlohu. Obsazení herců z filmu do rolí v divadle - skvělé! Pro fanoušky filmového zpracování doporučuji;-). Možná některé scény byly až příliš natahované sborovými zpěvy, ale jsme na muzikálu, takže to lze čekat;-).
BaNaNa  30 %
31.10.2023 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Filmy Zdeňka Trošky jsou dokonalé. Nádherný obraz české vesnice v 80 letech 20. st. Divadelní muzikál se však moc nepovedl. Chyběl mi tam vtip, chytlavější písně a více nových nápadů, které by se tak věrně nesnažily kopírovat filmy a hlavně diváka až nutit k smíchu. Celé mi to přišlo nucené a dělané až z povinnosti.
Skubanek  20 %
25.10.2023 | 47 hodnocení
+ souhlasím
Mrzí mě úroveň českého muzikálu. Dlouho jsem nebyla takto motivovaná odejít o přestávce pryč. Očekávání jsem velká neměla, takřka skoro žádná, a přesto to bylo ještě horší než jsem čekala. Přišlo mi, že herci kteří hrát umí, tak se zde ani nesnažili hrát dobře. Nutno však říct, že část diváků si to opravdu užívala a tleskala po každé scéně. Záleží tedy na tom, jaký vztah k divadlu máte a jak moc (ne)kritický jste. Já zde (leč milovník muzikálů a divadla obecně) cílovka nejsem. Osobně mě zde ze všeho nejvíc dráždila (ne)kvalita herectví, která by to mohla aspoň nějak pozvednout, opak byl však pravdou.
PavelakK  50 %
12.10.2023 | 32 hodnocení
+ souhlasím
Tohle nás moc nezaujalo. Nic nového to nepřineslo, vlastně ani z řad herců, někteří se až moc snažili napodobovat postavy z filmu a některým to bohužel nešlo, někteří fajn.
Choreografie hezké, bohaté, kostýmy také super, vzpomněl jsem si na své mladí. Kvůli nostalgii 50%.
Dawson321  50 %
12.4.2023 | 117 hodnocení
+ souhlasím
Na film to samozřejmě vůbec nemá, od hudby bych také očekával více "hitovek". Oceňuji ale pohodovou vesnickou atmosféru, de které jsem se alespoň za ty dvě hodiny mohl přenést. Vtipná byla i rapující kravička.
Mikika  60 %
29.3.2023 | 61 hodnocení
+ souhlasím
Nevím, co jsem vlastně čekala, ale výsledek byl rozpačitý. Pár vtipných nápadů vás přiměje se pousmát, ale přehrávání některých postav přebilo vše dobré. výraznější byla Felicita Prokešová coby Miluna a její sólo, Geňa jako Předseda se ani nemusel moc snažit, role mu sedla. Největší pozornost paradoxně vyvolal pán v hledišti, který přišel oblečený taky na Předsedu, včetně kovbojského klobouku. Jestli ti sedící za ním něco ze hry viděli, je otázkou...
Guildenstern  30 %
10.3.2023 | 427 hodnocení
+ souhlasím
Tak jako se tluče atmosféra jihočeské vesnice a vůně kravína s pozlacenými portály karlínského divadla, stejně tak se tluče Brzobohatého pokus o muzikál broadwayského střihu s poetikou Troškovy košilaté letní komedie. Těžko říct, proč se po podařeném Holmesovi uchýlil k této (nedotažené) parodii. Slušná výprava a chorografie, nicméně masivní přehrávání většiny aktérů a hodně přibližná intonace spolu s nedůslednou režií dělají z tohoto díla snadno zapomenutelný počin bez jakéhokoli přesahu a přidané hodnoty. Je mi líto, co se s karlínským divadlem děje, a srovnání s kvalitou scén v Brně, Plzni nebo Ostravě je opravdu tristní.
Julius322  30 %
2.2.2023 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Rozumím nadsázce ale nesmí jít ruku v ruce s trapností.Bohužel špatná intonace některý účinkujících je pro mne problém. Vím, že pan Brzobohatý umí. Tak se budu těšit příště.
Martin21  60 %
17.12.2022 | 447 hodnocení
+ souhlasím
Zastávám názor, že tento muzikál nepatří na prkna HdK. Když toto pominu, myslím si, že tvůrci z tématu vykřesali, co mohli. Inscenace se pevně drží textové předlohy filmu, čímž si získá své publikum. Z výtvarné složky pozitivně hodnotím celkovou výpravu. Také bych řekl, že jsem měl velké štěstí na obsazení. Skvělá Iva Pazderková a geniální Radka Coufalová táhnou pěvecky celé představení. Já jsem se bavil. Když člověk ví, na co jde a neočekává žádné velké umění, může být naprosto spokojen.
Rejpalka  10 %
17.12.2022 | 197 hodnocení
+ souhlasím
Jen za Kristýnu Daňhelovou a Radku Coufalovou. Jinak je to estráda, muzikál ani omylem.
Leni  20 %
7.12.2022 | 9 hodnocení
+ souhlasím
20 % za snahu. Duchovní hodnota nula.
Michal1982  50 %
5.11.2022 | 147 hodnocení
+ souhlasím
Strašně moc jsem se bál, že se utopím v kulturním bahně vytékajícím z hoštického JZD, když jsem četl recenze na tuto ?bezduchou patálii? vytvořenou perem Ondřeje Brzobohatého. Vskutku pravda byla ale jinde. Představení mě nijak neurazilo, nezpůsobilo mi mentální kolaps a celkem rychle mi uteklo. Pobavil výkon Ivy Pazderkové, Felicity Prokešové, překvapil i pan Ratajský a Filip Hořejší. Jako oddychová jednohubka neurazilo. Nemyslím si, že teď budu muset chodit kanály?viděl jsem již jiné české počiny, které byly hodny uměleckého podsvětí.
Nikol_14  10 %
26.10.2022 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Tehle muzikál je za mě ostudou Karlínského divadla. Hercům nebylo téměř rozumět, i ty co běžně zpívají dobře, nedokázali písničky zazpívat, jak zde bylo již řečeno orchestr byl velmi předimenzovaný.
PéEf  20 %
22.9.2022 | 10 hodnocení
+ souhlasím
20% za Ivu Pazderkovou. Jinak bez komentáře.
TonnyBí  40 %
27.6.2022 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Hudebně nezajímavé,podstatnou část tvoří motivy melodií z filmů a seriálů.Pěvecká čísla bez melodií,spíše recitativa.Pěvecké výkony oslabší,herci měli problém s intonací i s rytmem.Dobře fungující orchestr je zvukově předimenzovaný,zpěvu ani mluvenému slovu podstatnou část nebylo rozumět.Výborní tanečníci.Výkon hodný profesionální divadelní scény předvedli Břínková s árií z Rusalky a Ratajský ve stepařském čísle.Herecky nejlepší Kikinčuk a Vydra.Tomeš a Korolová herecky fajn, Pechová s Hořejšem přehrávají,Hořejš fajn zpěv.Pěvecky překvapila Pazderková.Daňhelová,Kretschmerová nevýrazní.Hrbáč by rád hrál,ale nemá co.Slabé obsazení dětské role.
Fedorocko  40 %
24.6.2022 | 727 hodnocení
+ souhlasím
Kdo uvidí, nějak mu to uběhne, kdo neuvidí, o nic nepřijde.
JardaK  20 %
19.6.2022 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Jestli se někdo pokusil opakovat neopakovatelné,tak se mu to nepovedlo.Filmy pana Trošky nejsou žádným uměleckým počinem,ale svou roli pobavit plní úžasně.Opsat slovo od slova repliky a pak do role Šimona obsadit čtyřicátníka?do role vesnických bab dvacítky,
z Cecilky udělat almaru a Jirku místo kluka z vesnice stylizovat do zženštělého Válečka (připomíná dětskou roli pana Ebena),který se trápí,když se v této poloze snaží zpívat?Proč?
Josef připomíná sádrového trpaslíka.Paní Gondíková,sic není typická Škopková,baví.
Skvělá árie z Rusalky alespoň na chvilku dá naději,že je člověk v hudebním divadle.Choreograficky povedené,ale toť vše.
Michalmusek  20 %
19.6.2022 | 303 hodnocení
+ souhlasím
Nuda, špatný zvuk, nezapamatovatelné písně a melodie, pokud nepočítám ty, které jsou známé z filmu. Jediným světlým momentem, jsou zpívající krávy, které opravdu pobavili. Ale věřím, že si tento muzikál své fanoušky najde, což potvrzuje i závěrečný standing ovation. Z herců bych vyzdvihl pana Písaříka v roli Šimona a paní Coufalovou v roli Kelišové. Největší škoda je toho špatného zvuku, protože Company není skoro vůbec rozumět a tím toto představení strašně ztrácí. A samozřejmě chybějící programy, taky nejsou dobrou vizitkou divadla.
DivadelniFan  70 %
18.6.2022 | 327 hodnocení
+ souhlasím
Fajn letní oddychovka, poctivý muzikál - O. Brzobohatý opět válí! Hezká scéna, skvělé choreografie. Film, který naprosto zbožňuju, je bizár, a tak některé scény jsou v muzikálovém provedení snad ještě větší bizár. A tak to má být. Fantastický byl Martin Holec v roli Šimona (proč není na webu ani v programu?!), ani Martin Písařík však nezůstává pozadu (ač věkově už staršína takovou roli). Excelovali taktéž Filip Hořejš a Felicita Prokešová/Kateřina Pechová. V menší roli vynikal Pavel Kikinčuk. Nezaujali mě moc Václav Vydra, Adélu Gondíkovou znám také mnohem lepší.
BloggarSumec  10 %
18.6.2022 | 69 hodnocení
+ souhlasím
Těch 10% je za Jarku Kretschmerovou. Jinak bída a utrpení.
I.Klim  20 %
18.6.2022 | 16 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Scénář kopíruje film, což je výhodou pro ty, kteří ho znají slovo od slova. Z 50ti procent není totiž hercům rozumět. Zdařilá je scéna a choreo. Kámen úrazu je falešný zpěv všech krom paní Břínkové. Její Měsíček na nebi hlubokém měl úroveň HDK. Skvělý Rajský. Tomeš, Korolová, Kikinčuk a Pazderková herecky fajn, Hořejš s Pechovou a Hrbáčem přehrávali. Tragické je parodování vesnických drben. Nekvalitní vedení dětského herce, který značně přehrává. Premiérové uvedení bylo diváky přijato vlažně a rozpačité zvedání se na standing ovation
se nakonec zdařilo spíš ze společenské nutnosti. 
Desplat  10 %
18.6.2022 | 36 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Šel jsem víceméně z donucení, jako náhrada za nemocného. Sám bych si tento titul nevybral. Ovšem vysledek předčil má očekávání. Ovšem v tom negativním slova smyslu. Trapnost nad trapnost! Bylo to k nevydržení. Po skvělém Holmesovi obrovský sešup dolů. Brzobohatý spáchal uměleckou sebevraždu. Karlín dávno není, co býval, už se tam hrají i paskvily od Pixových a šílená verze Draculy, která jen ničí skvělý počin devadesátek. To o něčem svědčí. Ale tohle? Procenta dávám jen za snahu některých interpretů to zachránit.
Divadelnik  30 %
16.6.2022 | 138 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
15.6.2022 - Už bychom na to znovu nešli, místy hodně špatný zvuk! A to nekomentujeme výběry herců - hlavně, že byly na role konkurzy! V obsazení chybí, kdo hraje Cecilku a programy k zakoupení nebyly. Pochválit se musí výprava. A nechyběl i roztleskávač, který seděl v 1.řadě v přízemí ve středu. Od září 2022 se ještě zvedá vstupné :-(
Jackmartas  20 %
15.6.2022 | 107 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Divadlo a tvůrci sází prostě na kvalitní zavedenou značku Slunce seno. Bohužel, ani kvalitni značka nemá kvalitní produkt. Toto přirovnání u tohoto představení platí prostě na 100 %. Očekáváte letní pohodovy muzikál a dočkáte 2 hodiny nudného příběhu.Očekáváte chytlave písničky a melodie... Zpěvu neboli textu vůbec neni rozumět. Očekávání bylo velké, ale hned odpadlo. Pro milovníky, co znají slunce seno nazpaměť bude velkým zklamáním.
Lukáš B.  40 %
15.6.2022 | 19 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Hudebně velmi zajimave, některé písničky dost chytlavé, nic z toho co znáte z filmu. Docela pekné kulisy. Choreografie take bozi a tanečnici skvělí. Plusove body dále Milune Kateřině Pechove, dobří take Kolorova, Kopečný, Tomeš a překvapivě Gondíková. Tragický Otik Kotiš, iritujici ?zpěv? malého Jirky Tobiáše Freja a vtipné nejsou ani mladé herečky parafrazujici staré drbny. Přežít se to dá, ale za 750kc za lístek to nestojí.
MartinRadi  20 %
15.6.2022 | 16 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Muzikál kopíruje film, stejně jako je tomu v případě Rebelů. Kdo má rád Troškův "humor" přijde si na své, kdo má rád inteligentní humor, pravděpodobně na tento muzikál ani nezavítá. Hudebně to není špatné, režijně dobré. Skvělá choreografie a sehraní tanečníci. Zpěv zvládají dobře v offstage, sólisté jsou slabší. Herecky v podstatě celé představení sklouzlo do přehrávání, až jakési parodie, asi aby trapnost uvedení takového díla v HDK byla umocněna. Odcházeli jsme s velkým otazníkem: Kdo dává k uvádění těchto nekulturních paskvilů ve státem dotovaném divadle souhlas??? Procenta za offstage a tanečníky.
Jiki  20 %
12.6.2022 | 10 hodnocení
+ souhlasím
Muzikály mám rád, Trošku mám rád, Karlín mám rád, ale to co dnes předvedli mně příliš nenadchlo, jedním slovem trapnost. Žádná zapamatovatelné melodie, zpěvu není rozumět, žádný humor, obsazení třeba Škopkový - Pazderkový tragický. Jediná pochvala za živý orchestr a pěkné kulisy. Pro ty co budou chtít odejít již po první polovině dobrá zpráva, že druhá část je o malinko lepší :-)
Vladimir.moravek  10 %
11.6.2022 | 11 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Kam ten Karlín spěje. Že tohle bude dílo pod úroveň hudebního a především státem dotovaného divadla, bylo zřejmé už z ukázek. Ale, že samotní, ne prvoplánově špatní, herci budou nevkus umocňovat afektem a parodováním muzikálového kumštu, je ostuda. Vydržet se dalo jen díky skvělým tanečním číslům. Jinak Karlín sáhl na dno a zasloužil by razantní změnu.
Makaluzo1  20 %
11.6.2022 | 79 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Tvůrci tohoto muzikálu vsadili na jistotu.Troškův film je národem milován a publikum rozvášní už jen notoricky známé hlášky.Nikdo ani nepostřehne, že orchestr hraje nudnou hudbu a nezapamatovatelné melodie, že zpěvákům není často rozumět text a že hubená Škopková jakoby sem zabloudila z Lodi komediantů, nebo že Šimonovi už dávno není dvacet.S povděkem přivítají v druhé půlce show v broadwayském stylu třicátých let, kdy na scéně skotačí rozverné ramlice a travesty krávy a stepující farář.Tudy se dnes ubírá český muzikál.
MartinB  70 %
11.6.2022 | 123 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
65.5 % Nevěřím tomu, že to dělám, ale je to tak. Buďme upřímní - ti, co znají film, buď čekají průšvih nebo radši nic. Rozhodně se jedná o dílo s největšími předsudky. Musím, uznat, že se podařilo cosi na pomezí komedie a parodie, kde uslyšíte obrovské množství odkazů na jiné hudební motivy ze světoznámých děl. Mluvené pasáže prakticky kopírují film, což je, myslím, jen k dobru. Skvělá scéna a choreografie. Geniální byli Pazderková a Hořejš! Potěšili výborná Vopletalová, Kretschmerová, Hrbáč, Ratajský. Zklamáním je neuvěřitelně afektovaná a přehrávající Ďuricová která z Bláži udělala jen mnohonásobně horší Glindu. Místy hodně špatný zvuk.
honzy  30 %
11.6.2022 | 279 hodnocení
+ souhlasím
Předpremiérové uvedení muzikálu SLUNCE,SENO,JAHODY doslova kopíruje stejnojmenný film.Divák si musí připadat,že sleduje"film na divadle".Hudba O.Brzobohatého(její jednot.části)napsaná v různých rytmech,nesouzní s tím,co se odehrává na jevišti.Působí jako asynchronní složka.Problémem je celkové obsazení rolí.Např. Škopkovou hraje hodně špatně A.Gondíková,M.Písařík (44let!)rovněž nevypadá jako 22letý student atd.Ostatní vesměs svoje role značně přehrávají a nepůsobí přirozeně.Zajímavá a funkční je scéna.Muzikál je doplněn několika výstupy jakoby z 30.let minul.století,které také nezapadají do celkového vyznění muzikálu z české vesnice.Hodn.30%
RaB  20 %
10.6.2022 | 342 hodnocení
+ souhlasím
Edit po shlédnutí i druhých alternací.
Režie je opravdu extrémně nepovedená - levná, trapná, prvoplánová. Ačkoliv Brzobohatý složil krásnou hudbu, k dílu se nehodí. Povedly se choreografie a scéna.
Z obsazení jsou jednoznačně nejlepší I. Korolová a R. Coufalová jako Keliška. Celkem dobrá je i A. Gondíková a poté M. Holec jako Šimon (M. Písařík to bohužel nevyzpívá ale má charisma). V malé roli výborná B. Fialová.
Naopak hrozní jsou oba předsedové - Genzer i Vydra. J. Kretschmerová přehrává a je afektovaná. A. Vopletalová roli bohužel také nezvládla (pokusy o herectví se nepodařily). Velké zklamání z N. Ďuricové (umí líp).
Ddana  70 %
17.6.2022 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Velmi dobré představení, užili jsme si ho. Taneční company skvělá!
Applejuice  60 %
8.1.2023 | 341 hodnocení
Jan Ledovka  40 %
4.11.2022 | 26 hodnocení
Terez  10 %
1.10.2022 | 104 hodnocení
Xcepek  60 %
27.9.2022 | 622 hodnocení
HodnaTeta  60 %
15.9.2022 | 162 hodnocení
Lukáš Sýkora  20 %
9.8.2022 | 30 hodnocení
Jakubson  20 %
17.6.2022 | 99 hodnocení
Vanesa01  70 %
16.6.2022 | 21 hodnocení
Mapinho  70 %
13.6.2022 | 40 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.