Profil uživatele

Ultralamka

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 9 % (13)
Michal Novák: 9 % (8)
Pavel Širmer: 10 % (12)
Jiří Landa: 12 % (12)
Jan Pařízek: 13 % (7)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 31.1.2014)
Bez znalosti filmové předlohy zmatené, přestože v "textu" se téměř neškrtalo. Divadlo nic nepřidalo: kdyby jednu lepší scénku sehráli z fleku páni v "Partičce", tak by se mi to nejspíš i líbilo - ale od secvičeného kusu jsem čekal něco navíc. Herci jen těžko překonají legendy čs. filmu, ocenit lze snad jejich multitasking. Normálně bych odešel o přestávce, ale žádná nebyla. Odešel bych i tak, ale byly jsme uprostřed a lidé kolem se (uznávám) bavili. Mne však afektovaný výkon jedné z hereček byl tak nepříjemný, že jsem se nebyl schopen naladit na estrádní vtipnost toho, že bytnou hraje muž.
(zadáno: 29.8.2011)
Děj hry mi trochu skákal, jak to bylo tu v minulosti, tu v budoucnosti, tu ve fantasii vyprávějících, ... ale jako rámec pro "střet" můžské logiky a ženské mystiky to bylo dobré, nezáleželo na tom. Vulgarita mne nepohoršovala, přišla mi účelná. Monology byly občas trochu delší, a jednalo-li se o pro mne "neuchopitelné" mystické záležitosti, nudily. Ale dokud se u komedie směju, je pro mne vše v pořádku.
(zadáno: 22.5.2011)
Nápaditá scéna (simulovaný bazén, odjíždějící náklaďák, oboustranné dveře na scéně ...) a kostýmy (číro hlavního hrdiny). Herci dle mého soudu vhodně obsazeni. Bavil jsem se a po dlouhé době jsem se bavil v NÁRODNÍM divadle, takže možná přechválím :)
(zadáno: 28.4.2011)
Jen postřeh: víc se líbilo těm z doprovodu, kteří příběh vůbec neznali.
(zadáno: 28.4.2011)
Nic proti hereckému výkonu filmových superstar... ale prostě to pak není divadlo.
(zadáno: 28.4.2011)
Možná jsem se jen málo snažil porozumět režisérově ztrápené duši. Od Národního divadla bych prosil důstojně provedenou a přístupnou klasiku, ne nějakou snahu být za každou cenu první v končinách, kam noha divadelníka ještě nevkročila.
(zadáno: 28.4.2011)
Představení (text a podání) je dobré, pokud ho berete jako sérii vtipů a ne jako životní filozofii. Osobně jsem si měl raději počkat na televizní záznam na Nově, v hledišti divadla jsem se při tom necítíl sám sebou. A ano, držkuju, ale smál jsem se dost.
(zadáno: 28.4.2011)
Fanoušek by se nejspíš bavil i u teletubbies, kdyby hráli Pratchetta, ale tady nemusí snižovat nároky. Bavil se i knihami nedotčený doprovod, za což hodnotím extrémně vysoko. Zachycena ztřeštěná logika Zeměplochy a zároveň má hra ucelený děj a spád ...
(zadáno: 28.4.2011)
2x (80% s panem Procházkou, 50% bez). Přišlo mi, že autor umí mnohem lépe prodat svoji zřetězenou spoustu malých a milých vtípků. Pokud se necháte rozesmát, těžko se při takovém přísunu přestanete bavit.
(zadáno: 28.4.2011)
Byl jsem 3x (60%,90%,60%). Stojí a padá s panem Langmajerem a jeho momentální schopností zastínit ostatní herce. Pak je vše dobré, protože především herectví první poradkyně mi opakovaně nesedlo. Scéna je minimalistická a přesto působivá. Nahota tu pro mne má smysl.
(zadáno: 28.4.2011)
Výpravné, přehledné a věrohodně podané. Vtipné momenty zábavné, vážné momenty důstojné.
(zadáno: 28.4.2011)
Čekal jsem, že se budu aspoň trošku nudit u satirické hry tepající poměry někde na vesnici před 100+ lety, ale nic takového nepřišlo. Zábavné a skvěle předvedené - aby ne, v Národním divadle i malé role hrají velcí herci.
(zadáno: 28.4.2011)
Odešel jsem po přestávce, varování: přestávka je až po téměř dvou hodinách "představení". Mne příjemná živá hudba naprosto přebitá příliš zesíleným a většinou uječeným zpěvem z bůhvíproč statických mikrofonů, kterých se někteří umělci drželi jak opilci při karaoke. Děj mi neplynul a poselství mi přišlo zmatené. Vulgarity mi nic nepřiblížili, zasunutí sprostých slov do jinak divadelního textu mi přišlo rušivé. Prostě postavené na drzosti. Jestli jsem takovéto současné umění nechápající primitiv, díky za to.