Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
BuranTeatr

BuranTeatr opět míří do Divadla v Celetné
[7.7.2020]
Již sedmým rokem bude brněnské divadlo BuranTeatr v průběhu letních prázdnin hostovat v Praze v Divadle v Celetné. Letos se rozhodlo pražským divákům v termínu 3.– 5. srpna 2020 nabídnout ochutnávku toho, co v BuranTeatru vzniklo jak v letošní, tak i v minulé sezóně 2018/2019. Aby Buranská nabídka byla co nejpestřejší, rozhodl se BuranTeatr představit hned tři inscenace ve třech dnech - Rabbuni, Divadelníka a Kincugi aneb Věř si, čemu chceš. Všechny tyto inscenace byly velmi příznivě hodnoceny jak ze strany diváků, tak i odborné veřejnosti.

Prvním kusem, který proběhne hned v prvním večeru, je sólová performance s názvem Rabbuni, jež vznikla koprodukční spoluprací divadla BuranTeatr se Spolkem Z druhé strany. Jedná se o pohybově-tančení autorský projekt performerky a autorky celého konceptu Silvie Kudelové. Tématem této minimalistické, avšak vizuálně i akusticky velmi působivé a intenzivní performance je cesta od oddělenosti a cizosti ke splynutí se společenstvím v symbiotickou jednotu. Tento proces probíhá prostřednictvím rozhovoru s vnitřním Mistrem, kterého nalézáme sami v sobě. Toto dílo nořící se do tématu niterného a intimního, se svou hloubkou i kontemplativním přesahem dotýká každého z nás.

Na inscenaci legendárního dramatu rakouského dramatika Thomase Bernharda s názvem Divadelník se můžou diváci těšit už ve druhém večeru. Tuto hořkou grotesku o stárnoucím herci státní scény si pro diváky připravil režijně-dramaturgický tandem „Buranských“ otců zakladatelů Michal Zetel a Jan Šotkovský. V hlavní roli věčně nespokojeného divadelníka a principála kočovné divadelní společnosti Bruscona se představí Roman Groszmann. Inscenace o hercích, malosti, maloměšťáctví, kritice společnosti, hledání smyslu života a touze po velkém uměleckém výkonu. Inscenace byla v letošní sezóně uvedena v divadle BuranTeatr ve třech předpremiérách.

Kincugi aneb Věř si, čemu chceš v režii mladé režisérky Terezy Říhové nás společně dovede až na konec naší přešlechtěné civilizace. Nezastavitelnou apokalypsu už totiž nikdo nezvrátí, a tak nám zbývá jediné - pořádně a s humorem si ty poslední dny užít. Toto v současné době tematicky velmi aktuální dystopické (ko)mediální leporelo, které reflektuje současnou společenskou krizi a zejména fenomén fake news skrze nepříliš optimistickou vizi naší budoucnosti, vzešlo z pera začínajícího brněnského autora Patrika Bouška.

BuranTeatr v Divadle v Celetné:
Rabbuni (sólová performance) - 3. srpna od 19:30
Divadelník (činohra s živými herci) - 4. srpna od 19:30
Kincugi, aneb věř si čemu chceš (dystopické (ko)mediální drama) - 5. srpna od 19:30


zdroj zprávy: Dagmar HusárováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.