Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Divadlo Kampa

Divadlo Kampa vstupuje do své druhé sezony
[14.9.2011]
Do druhé sezony vstupuje ojedinělý, kulturně-komunitní projekt: Divadlo Kampa, ležící přímo v centru Prahy. Laskavou záštitu, entuziasmus a podporu tomuto prostoru pro kulturu sebepoznávání poskytuje Jaroslav Dušek, který zde několikrát do měsíce vystupuje - improvizuje, beseduje se zajímavými hosty v rámci pořadu Duše K, hraje s neslyšícími herci...

Divadlo Kampa nabízí ve svém rozmanitém programu divdelní představení pro dospělé i děti, koncerty, workshopy, přednášky či diskuzní setkání - a to v divadelním sále, zatímco v podkroví se každý den konají různorodé semináře a dílny pro všechny generace. Zacvičit si, okusit něco z čajového světa, zatančit, zazpívat, zabubnovat, meditovat, sebepoznávat se a rozvíjet se na mnoha úrovních ...návštěvníci tohoto divadla rozhodně nejsou jen pasivními diváky. Aktivně se zde propojují různé paralelní roviny živého, živoucího, živelného i životního umění. Kampa žije celý den a nabízí smysluplné trávení volného času za slunce i deště, během všedních dnů i ve dnech volna, zkrátka vždy.

Divadlo Kampa je také prostorem ke sdílení zajímavých myšlenek a k setkáním s lidmi, kteří posouvají věci kupředu. „Baví nás originální způsoby existence a ekologicky udržitelné přístupy k životu,“ říká Klaudie Kovářová, produkční Divadla Kampa. Proto se také přímo v divadle pořádá sbírka stavebního materiálu pro první Zeměloď v ČR, ekologický a soběstačný dům postavený z již použitého a netradičního materiálu (plechovky, skleněné a plastové láhve), který v dubnu 2012 začne budovat světoznámý „architekt odpadu“, Michael Reynolds.

Míša Formanová, členka o.s. Paralela, které Divadlo Kampa provozuje, dodává: „Povaha projektu, který vytváříme, se odráží i v ekonomickém pozadí naší činnosti. Fungujeme bez jakékoliv podpory ze strany státních institucí. Je to skutečně projekt vznikající z nadšení a radosti ze společné práce. Jsme v tomto směru tedy z největší části odkázáni na diváky a dárce, kteří se rozhodli finančně či jinak Divadlo Kampa podpořit.“

Divácky vstřícný a na pražské divadelní scéně ojedinělý krok je princip „výstupného“, kdy se na některá představení můžete přijít podívat bez vstupenky a zaplatit až na konci, podle svého uvážení a možností.

Ať již jdete na Kampu venčit psa, podívat se na Vltavu a Karlův most, či bloudit spletí malostranských uliček, vězte, že nenápadný dům u Čertovky - Divadlo Kampa - vám má každý den co nabídnout.

zdroj zprávy: Petra Czabanová (Divadlo Kampa)Komentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.