Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Studio DVA divadlo

Holubová, Klepl a Krausová zažívají Itálii
[30.3.2016]
Premiéru klasické italské komedie Poprask na laguně připravilo pražské divadlo Studio DVA na 14. dubna. V režii Milana Schejbala se v jedné z nejúspěšnějších her Carla Goldoniho představí Eva Holubová, Jana Krausová, Bob Klepl, Kryštof Hádek, Jana Stryková a mnoho dalších populárních herců.

„Kdo má rád komedii klasického střihu, chce se upřímně zasmát a užít si krásných hereckých příležitostí, neměl by s návštěvou váhat,“ říká o novince v repertoáru divadla režisér Milan Schejbal. A jedním dechem dodává: „Poprask na laguně považuji za jednu z nejlepších a nejlépe napsaných komedií. A navíc je to skvělá příležitost pro pět hereček, „sen“ každého režiséra.“

foto: Václav Beran, beranci.com
foto: Václav Beran, beranci.com

Carlo Goldoni je právem považován za zakladatele moderního italského divadla. Jeho nejlepší komedie se na světových jevištích hrají už více než 250 let. Poprask na laguně napsal v roce 1762 a od té doby slaví tato vděčná komedie úspěchy po celém světě. „Vím, že je to oblíbený autor amatérských souborů, který se hrál už na milión způsobů, takže nejlepší cestou bude čistá klasika. A té se držíme,“ říká k aktuálnímu nastudování Bob Klepl.

Goldoni ve hře velmi důsledně pracuje s jazykem. Hovorová mluva je zde jedním z hlavních zdrojů komiky. Skvělého překladu Jaroslava Pokorného z roku 1954 využil i Milan Schejbal. Jazykově se zde vyřádí tedy nejen rybář Fortunato v podání Boba Klepla. „Pan režisér Smoček kdysi řekl, že tuhle roli může zkazit jedině idiot. Tak uvidíme...,“ směje se svému obsazení Bob Klepl.

Dlouholetý umělecký šéf a režisér Divadla A. Dvořáka v Příbrami (dříve působil ve stejných funkcích v Divadle ABC) pracoval již s Evou Holubovou i Bobem Kleplem, ale nikdy s oběma najednou. Oba však o společnou práci projevili zájem, a tak logicky do role paní Libery obsadil Evu Holubovou. Ta svoji postavu charakterizuje jako ženu milující svého může, ovšem jestli za to může obsazení Boba Klepla, neví... „Mám velký štěstí, protože upřímně a popravdě řečeno se těším na všechny, kdož v tom hrají. Je to slast a blaho, jež si uvědomuju a jsem za ně vděčná,“ říká Eva Holubová. Bob Klepl se nenechá zahanbit a vypočítává, na koho se těší on: „Na Evičku povinně, ale jsem rád i za mladé herečky. Poslední dobou jsem zkoušel totiž buď sám nebo s klukama. A že máme v souboru mladé herečky...“

Zda-li se podaří přes všechny překážky, intriky a rvačky snaživému soudnímu úředníkovi urovnat věčné spory mezi rozhádanými mileneckými páry, se diváci dozvědí od 14. dubna v divadle Studio DVA. V prodeji jsou nyní reprízy až do konce června 2016 a počítá se i s uvedením na Letní scéně Vyšehrad. Předprodej vstupenek na Metropolitní léto hereckých osobností bude zahájen 11. dubna.

zdroj zprávy: Tomáš PřenosilKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.