Zpráva

Jihočeské divadlo vaří kulturní svařák
vydáno: 30.11.2020
A je to tady. Konec roku se blíží a Jihočeské divadlo má pro všechny lidi dobré vůle připraven kulturní svařák. Bude to mix všeho, co jen se dalo stihnout a vymyslet během této podivné doby. Servírovat budeme nejen v online prostoru, ale také ve městě. A co naše příznivce a podporovatele čeká?

V online prostoru budou Adventní kalendáře opery, činohry, baletu a Malého divadla. Jsou 100% dietní a otevírat je můžete od 1. prosince. Po konzumaci diváci neztloustnou, ale určitě se pobaví. Každý ze souborů má pro své diváky připraven a namíchán vlastní mix videí, který si postupně každý den budou příznivci moci otevřít v okénku adventního kalendáře. Balet jako jediný ze 4 souborů bude mít adventní kalendář „k sežrání“. S kamerou i fotoaparátem vás provedeme městem a na některé z vás bude čekat i sladká odměna.

Setkat se s našimi soubory budete moci ve svátečních dnech v programu Jihočeské televize.

Všechny, kdo se těšili na premiéry v divadle, jistě potěší zpráva, že 5 novinek Jihočeského divadla uvedeme v prosinci v online prostoru prostřednictvím Ticketportalu. Vstupenky na záznam můžete zakoupit za cenu 100 Kč a inscenaci můžete sledovat v čase od 19.00 do 24.00 hodin.
5.12. Selský Baroko / činohra
12.12. Polská krev / opera
19.12. 3+1 / balet
26.12. Rádio Svobodná Bystrouška / taneční divadlo
31.12. Café Groll / činohra


Malé divadlo pro své menší diváky připravilo pořad "Malé divadlo do uší", jedná se o interaktivní podcasty. První podcast s názvem Robot a drak si příznivci mohli stáhnout v průběhu listopadu, další vánoční příběh Kapr a sněhulák čeká na posluchače 26. prosince.

Náladu a zábavu venku zajistí pojízdný Džubox JeDe (Teatromat), který bude hrát a bavit lidi na parkovištích u obchodních center, na náměstích a dalších místech. Kdo přijde, tomu zahrajeme. Stačí, když si nás kolemjdoucí všimnou, přijdou a hodí do otvoru v autě minci, a pak se začnou dít věci. V ulicích k vidění od 3. 12. do 17. 12. 2020. Kdo nebude mít štěstí na Džubox JeDe možná narazí na Ježíška, který má někdy někam spadnout z nebe a hrát a zpívat na terase jedné z budějovických budov. Bude to taková malá oslava Ježíškových narozenin pro náhodné kolemjdoucí.

Protože současná situace nedovoluje hrát na pódiu v blízkosti diváků, připravuje Jihočeské divadlo od 20. do 22. prosince živý přenos Rybovy mše vánoční z historické budovy Solnice. Návštěvníci sedící v divácké zóně na Piaristickém náměstí uvidí prostřednictvím 4 televizních kamer nejen dění v Solnici, ale také obrazy spojené s tradičními vánočními obyčeji. Režie a zpracování se ujal šéf opery Jihočeského divadla Tomáš Ondřej Pilař, který pro diváky připravuje atraktivní podívanou. Akce vzniká za podpory statutárního města České Budějovice a v úzké spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí. Během akce budou striktně dodržována aktuální vládní nařízení, týkající se všech proti epidemiologických opatření. „Čekáme, a když to půjde najdete nás na Piaristickém náměstí. Buď 14. prosince spustíme prodej vstupenek, anebo akci odvoláme, vše závisí na vývoji situace,“ dodal k plánování přenosu Rybovy mše vánoční Lukáš Průdek, ředitel Jihočeského divadla.

A závěrem …dárek na poslední chvíli???
Dárkový poukaz Jihočeského divadla, který můžete od 10.12. 2020 online nejenom koupit, ale rovněž uplatnit.

zdroj zprávy: Eva Marečková