Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Švandovo divadlo

Jubilejní 200. uvedení inscenace Kdo je tady ředitel?
[29.10.2013]
Už dvoustou reprízu oslaví ve Švandově divadle 6. listopadu úspěšná severská komedie Kdo je tady ředitel? v režii Daniela Hrbka. Diváky zve při té příležitosti na hereckou autogramiádu. Kdo navíc přijde ve stylovém bílo-červeném oblečení inspirovaném plakátem inscenace, může se zúčastnit fotografování se všemi herci v čele s Michalem Dlouhým.

Michal Dlouhý (Kristoffer) a Kamil Halbich (Ravn) s režisérem Danielem Hrbkem (foto: archiv Švandova divadla)
Michal Dlouhý (Kristoffer) a Kamil Halbich (Ravn) s režisérem Danielem Hrbkem (foto: archiv Švandova divadla)


„Každého muže, který dorazí v bílé košili s červenou vázankou, a každou ženu oblečenou v bílé halence nebo bílých šatech s červeným doplňkem pozveme po skončení představení nejen na autogramiádu, ale i ke společnému fotografování s hereckým týmem,“ říká Eliška Kofroňová z marketingu divadla.

Divadelní adaptace stejnojmenného filmu Larse von Triera patří k nejúspěšnějším titulům Švandova divadla. Od premiéry ho zhlédlo 60.000 diváků nejen v Praze, ale také ve všech krajích České republiky, hra hostovala i na Slovensku.

Za roli Kristoffera získal Michal Dlouhý v roce 2010 cenu za nejlepší mužský herecký výkon na GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích. V dalších rolích excelují například Kamil Halbich, Klára Cibulková v alternaci s Petrou Jungmanovou, Martina Krátká, Kristýna Frejová, Alexej Pyško v alternaci s Dušanem Sitkem, Jaroslav Šmíd, David Punčochář, Robert Jašków, Tomáš Pavelka a další.

Od prvního uvedení se v různých alternacích vystřídalo celkem dvacet jedna herců, kteří se teď při slavnostní, dvousté repríze znovu potkají na jevišti – všichni, kteří v komedii kdy hráli, se tak během jediného večera ve svých rolích vystřídají. Na prkna Švandova divadla se znovu vrátí třeba Jana Stryková, Luboš Veselý, Eva Leimbergerová nebo Pavel Juřica.

Ve znamení dvousté reprízy komedie Kdo je tady ředitel? proběhne i další díl Scénických rozhovorů, pravidelné živé talk-show Švandova divadla, která je na programu 27. listopadu. Jak vzniká divácký hit, o fenoménu, kterým se tato inscenace stala, i jak zábavné je ve skutečnosti zkoušení komedie, si bude moderátor David Hrbek povídat s Michalem Dlouhým, Kamilem Halbichem, Kristýnou Frejovou a režisérem Danielem Hrbkem. Ten 25. dubna 2009 oslavoval nejen úspěšnou premiéru, ale hlavně narození své dcery.


zdroj zprávy: Magdalena Bičíková (Švandovo divadlo na Smíchově)Komentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.