Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Divadlo F. X. Šaldy Liberec

Pod rouškou Divadla F. X. Šaldy
[11.5.2020]
Divadlo F. X. Šaldy již druhý měsíc připravuje bohatý „online“ program, díky kterému tak zůstává v kontaktu s diváky i v době koronavirové pandemie. Přímé přenosy a všechny reprízy programu DIVADLA ONLINE je možné sledovat zdarma jak na YouTube kanálu, tak na Facebook profilu DFXŠ, a nově i na webové platformě www.saldovo-divadlo.cz, která nabízí sledování pořadů a příspěvků na jednom místě všem. Divadlo však můžete v této nelehké době podpořit buď nákupem DOBROVOLNÉ VSTUPENKY dle vlastního výběru, nebo zakoupením originálního trička DFXŠ, a tím tak virtuálně zatleskat nebo předat květinu umělcům, kteří vás různými formami baví již několik týdnů. Vstupenky na divadelní představení, která se neodehrála, můžete opět vracet na pokladně DFXŠ až do 30. 6. Pokladna se za tímto účelem v úterý 12. 5. otevírá, i když zatím jen ve vybraných termínech. V průběhu června však bude zahájen prodej vstupenek na představení nové sezóny, která letos začíná už v srpnu dvěma připravovanými premiérami 21. a 23. 8. operou Lovci Perel a 28. a 30. 8. svěží činoherní komedií Blbec k večeři.

„Díky vám hrajeme, tančíme a zpíváme! Děkujeme, že si na naše online akce kupujete vstupenky a dobrovolně přispíváte. K dnešnímu dni si dobrovolnou vstupenku zakoupilo již více než 120 lidí. Jakékoliv podpory si upřímně vážíme,“ uvedla Jarmila Levko Pešlová, ředitelka DFXŠ.

Vzhledem k současné situaci a ambicióznímu plánu zahájení sezony v prázdninovém čase, začala plánovaná přestavba Šaldova divadla o 2 měsíce dříve. Rekonstrukce hlediště, která má historické budově Divadla F. X. Šaldy navrátit původní podobu a zlepšit akustiku, odstartovala již 4. května.

Program DIVADLA ONLINE

Díky vám za to, že s námi usínáte u pořadu „DOBROU! ČTENÍ PRO DOSPĚLÉ“, který si můžete poslechnout i zpětně, pokud skutečně usnete. Večerníčky naladíte od pondělí do čtvrtka vždy ve 22:30 přímo na našem Facebook profilu nebo webové platformě.

Díky vám za to, že se s námi relaxujete při pořadech POHYBOVKY S DFXŠ! Tanečníci z baletního souboru DFXŠ, ale i z baletní školičky vám posílají různé návody na cvičení a relaxaci z domácího prostředí. Najdete zde i MEDITAČNÍ ZASTAVENÍ s Eliškou Jansovou, členkou činohry DFXŠ. V krátkých cca 10minutových videích se s Eliškou odpoutáte od všeobecné paniky a stresu, který tuto dobu provází, zapomenete na strach a dopřejete si radost. Zastavení s Eliškou jsou zaměřena na srdce a dýchání a vždy je doprovázeno originální autorskou hudbou.

Online sledování divadla si můžete zpestřit i sledováním záznamu vystoupení baletního souboru DFXŠ k oslavě MEZINÁRODNÍHO DNE TANCE 2020, který proběhl v přímém přenosu z Malého divadla v posledním dubnovém týdnu.

Osmidílný online divadelní seriál OPERACE ARCHA se pomalu blíží do finále. Tento týden v pátek 15. 5. diváky čeká již 7. díl, který se bude opět vysílat v přímém přenosu z Malého divadla. Jde o bláznivou komedii z karantény o tajné misi a záchraně lidstva v Liberci! Zapálený profesor Technické univerzity (Martin Polách) hledá sedm hrdinů s mimořádnými super-schopnostmi, kteří mají přežít v nejtajnějším podzemí liberecké radnice. Scénář každé epizody vzniká vždy od pondělí do středy, takže nikdo neví, co se stane dál.

Májové osvěžení libereckou operou! Operní soubor Divadla F. X. Šaldy uvedl v premiéře 1. 5. příběh LIBERECKÉ OPERNÍ KARANTÉNY. Jde o komponovaný večírek operních árií a duetů v reakci na současnou situaci. Májové osvěžení s libereckou operou v podobě příběhu připomíná současný repertoár, zavzpomíná a dovolí nahlédnout i do budoucnosti opery DFXŠ. Jednotlivé skladby árie a duety vypráví a umocňují děj, který právě teď všichni prožíváme. Leporellovi z Mozartovy opery oper Don Giovanni nezbývá nic jiného, než prosit a žadonit, aby vše již brzy skončilo. V duetu Rozhodnuto uzavřeno Smetanovy opery Dvě vdovy a následné Samostatně vládnu já, tím duet pokračuje, nám může v mnohém připomínat dnešní politickou situaci. V příběhu Operní karantény také zní nádherná milostná árie z Bizetovy opery Lovci Perel, která měla mít na konci května v Šaldově divadle svou premiéru a z důvodu trvání vládního nařízení se posouvá na prázdninový termín 21. a 23. srpna 2020. Májové osvěžení tak opera posílá alespoň touto cestou.

"Nenosím tričko do divadla, nosím divadlo na tričku",
nebo "Divadlu Fandím Xmrti Šíleně", i třeba s takovým heslem si můžete koupit divadelní tričko, díky němuž divadlo můžete podpořit. Připravena je kolekce, ze které si každý vybere. Pro fanoušky OPERACE ARCHA jsou k zakoupení trička s logem seriálu a typickými hláškami postav. Pánské i dámské verze, bílé i černé varianty, každé za cenu 390 Kč. Trička koupíte na webu Trikátor, https://www.trikator.cz/cs/divadlo-f-x-saldy.

zdroj zprávy: Michaela PompováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.