Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Buchty a loutky

Pohádková Kinského zahrada již příští sobotu
[9.9.2013]
Nezávislé loutkové divadlo Buchty a loutky pořádá v sobotu 14. září 2013 mezi 11 a 19 hodinou již sedmý ročník divadelního festivalu pro děti a jejich rodiče Buchty a loutky dětem - Pohádková Kinského zahrada.

Po celý den budou na louce v blízkosti Letohrádku Kinských (Musaion - Národopisná expozice NM, Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98, Praha 5) v Kinského zahradě na Smíchově probíhat divadelní představení Buchet a loutek a jejich hostů, výtvarné a hudební dílny a hry, dále zde najdete loutkový koutek i čtenářský koutek, hromady kostek na hraní, buchtobazar hraček a knih pro děti “Přines-odnes“, krásné knihy pro děti i kolobrndy na půjčení. Festival zakončí Koncert pro děti a jejich rodiče Klučičí kapely DNO. Pro návštěvníky je nachystáno také občerstvení.
V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v divadelním stanu a prostorách Letohrádku Kinských. Vstup zdarma.

Pořadatelské divadlo Buchty a loutky jsou nezávislý loutkový soubor, který má za 22 let své existence za sebou 50 premiér pro děti i pro dospělé. Nyní má na repertoáru 9 inscenací pro děti, včetně klipového koncertu Popeláři jedou, a 10 titulů pro dospělé. S nezaměnitelnou poetikou a nadhledem zpracovávají Buchty a loutky klasické literární i filmové tituly i přinášejí autorskou tvorbu, jejich loutkové inscenace pro děti plné humoru jsou zábavné i pro rodiče. Se svými inscenacemi s originální scénografií a původní hudbou vystupují Buchty a loutky po celých Čechách i v zahraničí: Evropa, Japonsko, Tchaj-wan, USA, Kanada, Mexiko (ročně soubor odehraje přes 250 představení).

Buchty a loutky se soustavně věnují také filmové a hudební tvorbě pro děti i dospělé. Soubor vznikl v r. 1991 v Chebu, od roku 1994 působí v Praze a v současné době hraje pravidelně jako stálý host ve Studiu Švandova divadla.Komentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.