Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Divadlo Drak

Poslední trik první premiérou sezony v Draku
[28.9.2013]
Královéhradecké Divadlo Drak, které letos oslavilo pětapadesáté narozeniny, vstoupilo do nové sezóny se zaplněným hracím plánem, v němž nechybějí premiéry, hostování v zahraničí ani mezinárodní spolupráce s evropskými divadelníky. A samozřejmě především řada odehraných inscenací v Hradci Králové i po celé České republice.

Už 5. října se na scéně Draku představí uznávaný režisér Jiří Havelka se svým hradeckým debutem Poslední trik Georgese Mélièse, životním příběhem francouzského průkopníka kinematografie, který svým trikovým uměním vstoupil do dějin světového filmu. V období adventu uvede dračí soubor v čele s Filipem Humlem nový vánoční příběh s názvem Hej, mistře!, inspirovaný Rybovou Českou mší vánoční i osudy legendárních lyžníků Hanče a Vrbaty. Jarní premiéry budou určeny nejmladším divákům Draku, ať už poetikou šapitó inspirovaný Podivuhodný cirkus doktora Tarzana v režii Marka Zákosteleckého, nebo Indiánská pohádka, jíž Jiří Vyšohlíd navazuje na úspěšnou Černošskou pohádku, kterou Drak hraje již neuvěřitelných čtrnáct let.

Královéhradeckému publiku Drak nabídne i úspěšná a oceněná představení odjinud. „Naše pozvání přijala Husa na provázku s představením Dášeňka, které bylo oceněno na letošním festivalu Mateřinka a Liberecké Naivní divadlo, s inscenací Budulínek, která získala v loňském roce jednu z cen Divadelních novin. V prosinci u nás navíc oslaví narozeniny Divadlo DNO,“ říká ředitelka divadla Eliška Finková. Dodává, že do Hradce dorazí i hudební hosté v rámci cyklu koncertů Na muziku do Draku, například již po čtvrté do Draku přijede vynikající jazzman Rudy Linka. Hostovat přitom bude i Drak se svými představeními: ve Frankfurtu nad Odrou či Bologni, na ostravské přehlídce Spectaculo Interesse, pražském Přeletu nad loutkářským hnízdem či na Festivalu vánočních her v Divadle Rokoko.

Interaktivní Labyrint, který je již třetím rokem pevnou součástí Draku, ožije dalším vzdělávacím programem pro nejmenší děti. „Naplno také rozvíjíme činnost Mezinárodního institutu figurálního divadla a to konkrétně mezinárodní spoluprací a výměnným programem podpořeným evropským grantem Culture, ve spolupráci se slovinským divadlem LGL a estonským divadlem NUKU. Zároveň připravujeme unikátní projekt Mobilního Labyrintu ve spolupráci s dánským divadlem Filuren a třetí ročník Mezinárodního setkání divadelních škol Gaudeamus Theatrum,“ vypočítává aktivity Draku dramaturgyně Dominika Špalková.

V závěru sezony 2013/2014 se uskuteční jubilejní 20. ročník divadelního festivalu Divadlo evropských regionů, jehož příprava zaměstnává realizační tým již od jejího samého počátku. Závěr letošního roku pak Divadlo Drak v předvánoční atmosféře oslaví výstavou Betlému, novým vánočním představením i teplým punčem.Komentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.