Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Komorní scéna Aréna

Vítejte v Roce rozmarných her!
[12.9.2019]
Komorní scéna Aréna otevírá novou sezónu a s ní i dveře do zákulisí. Už na úterý 17. září je pro diváky a fanoušky divadla připravena příjemná neformální společenská událost Vítejte v Roce rozmarných her! Přijďte také do Komorní scény Aréna a zjistíte, co se v divadle chystá nového a co zůstává bezpečně na svém místě i jak to vypadá v zákulisí. Program začíná v 16.00, v 18.30 začíná představení Mandragora.

Milý den v divadle začíná už na pokladně divadla, která otvírá v 10.00. Ve 14.00 provoní pasáž divadla káva z pojízdného stánku Mental Café, u horkého nápoje se totiž z divadelní nabídky vybírá příjemněji. Právě v den zahájení sezóny totiž máme pro naše návštěvníky vstupenky s opravdu výraznou slevou. Pokud si pořídíte vstupenku na jakékoli představení plánované v Komorní scéně Aréna od 17. září do 18. října zaplatíte za vstupenky pouze 160 Kč nebo 100 Kč namísto 240 Kč a 160 Kč. Pokud si v den zahájení sezóny pořídíte předplatné na sezónu 2019/20 budete mít vstup na večerní představení Mandragora za 80 Kč.

Tematické odpoledne přímo v divadle
Ve foyer divadla bude vládnout pohodová atmosféra, kterou podtrhne welcome drink a pozvedne hudba v podání klavíristy Oleksiie Gerycha, baletního korepetitora a odborníka na klavírní improvizaci, který je teprve druhým absolventem klavírního doktorandského programu Fakulty umění OU a také aktivním účastníkem mnoha zahraničních soutěží.

„V 16.00 začíná první z prohlídek zákulisí. Příležitost nahlédnout do zázemí divadla, včetně zvukové kabiny, kulisárny nebo zkušebny, bude mít každý zvědavý návštěvník,“ zve ke komentovaným procházkám divadlem s hereckými osobnostmi Komorní scény Aréna ředitel divadla Jakub Tichý. Určitě stojí za to si telefonicky na čísle +420 602 702 120 nebo e-mailem rezervace@divadloarena.cz některý z termínů prohlídky v 16.00, 16.20, 16.40 a v 17.00 rezervovat.

Možnost se divadla doslova načichat a osahat si ho bude v improvizované kostymérně přímo v sále divadla. „V kloboucích, šálách, kabátech a s dalšími rekvizitami, které znáte z našich inscenací, si můžete zkusit přehrát oblíbenou scénu, ale hlavně se nechat vyfotografovat a danou fotografii si rovnou odnést,“ říká Jakub Tichý k dalšímu programu odpoledne, které určitě slibuje nečekané a zábavné momenty.

Nové portréty od Romana Poláška a novinky sezóny
V 17.30 si ve foyer s uměleckým šéfem divadla Ivanem Krejčím, dramaturgem Tomášem Vůjtkem, ředitelem divadla Jakubem Tichým a dalšími členy Komorní scény Aréna představíme novou sezónu Rok rozmarných her i nové členy hereckého souboru. „Herci Viktória Pejková, Adam Langer a Milan Cimerák se uvedou nevšedním rapperským výstupem,“ prozrazuje jeden z bodů večerního programu dramaturg divadla Tomáš Vůjtek.

Při vernisáži poprvé uvidíme očekávanou novou sérii fotografií hereček a herců Komorní scény Aréna. Fotografie vytvořil fotograf Roman Polášek, zakladatel galerie Fiducia a také známý autor fotografií architektury a portrétních fotografií se sociální tematikou. „Vyfotili jsme 16 portrétů herců a hereček tak, jako by byli zastiženi uprostřed příprav na představení, při soustředění na roli,“ popisuje fotografie, které jsou od těch dřívější velmi odlišné hlavně svou výraznou barevností a kontrastem, jejich autor Roman Polášek. Fotografie budou v řadě nad schody, je však možné, že se jejich umístění v budoucnu s ohledem na nové návrhy interiéru foyer připravované architektkou Marcelou Steinbachovou změní.

Geniální komedie italské renesance
V tradiční čas 18.30 ohlásí gong představení slavné Machiavelliho Mandragory v režii Ivana Krejčího. Ve hře, ve které si nakonec přes veškeré peripetie intrik každý přijde na své, uvidíme Šimona Krupu, Adama Langera, Josefa Kalužu, Michala Čapku, Pavlu Dostálovou a další herce a hosty divadla.

Těšíme se, že společně se souborem a diváky přivítáme novou sezónu Rok rozmarných her. „V sobotu 26. října nás čeká první premiéra této sezóny, dramatizace antického románu Zlatý osel, ve které uvidíme kompletní herecký soubor divadla. Rozmarný rok pak bude pokračovat úspěšnou současnou britskou komedií Kočka v oregánu, klasickou Wajdovou adaptací Dostojevského románu Zločin a trest a uzavře ho slavný Konec hry Samuela Becketta,“ uzavírá pozvánku na zahájení sezóny Tomáš Vůjtek.

zdroj zprávy: Michaela DavidováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.