Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Venuše ve Švehlovce

Žižkovská Venuše se v nadcházející sezóně rozrůstá o 464°C
[2.9.2019]
464°C je uváděná teplota atmosféry Venuše a také nový pop-up divadelní prostor při pražské kulturní sluji Venuše ve Švehlovce. 464°C se nachází v místě bývalé kolejní menzy se vstupem z ulice Křížkovského. Již 26. září 2019 si zde můžete vychutnat premiéru opery Lidský hlas, kterou servíruje skupina Run OpeRun.

„Je to místo, kde se mísí atmosféra klubového Berlína, Kubrickových filmů a klasické školní jídelny,“ přibližuje koncepci Jakub Čermák, šéf divadla Venuše ve Švehlovce. „Kromě opery plánujeme na podzim interaktivní mezinárodní představení a několik happeningů. Produkce musí pracovat specifickým způsobem s netradičním prostorem, aby divákům přinesly mimořádné zážitky,“ doplňuje Čermák.

Prostor 464°C je místo pro experimenty, překvapivá setkání, unikátní divadelní a umělecké projekty, jenž budou uváděny většinou v několikadenních blocích. Tato forma dává talentovaným performerům příležitost hledat maxima svého vyjádření a také širší publikum, které k divadelnímu umění poutá stejná vášeň, jako jeho tvůrce.

26. a 27. září zde umělecké těleso Run OpeRun premiérově představí operu Lidský hlas. Intimní monodrama o ženě, jejím hlase, těle a mysli v konfliktu s mnohdy nekompromisním světem, se svým konceptem pohybuje na pomezí Zoufalých manželek a Příběhu služebnice. Inscenace pojednává o síle a křehkosti zamilovaného srdce.

Vstupenky do experimentálního prostoru 464°C je možné zakoupit na pokladně a webových stránkách divadla Venuše ve Švehlovce.

zdroj zprávy: Alena Julie NovotnáKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.