Blog uživatelů i-divadla

Nešťastný pan autor Tolstoj
vydáno: 5.11.2023, SVATOŠOVÁ

 Velmi náročná hra. Ruská. Na zacátek mne upoutala výprava. Moc se mi líbila ta myšlenka vlaku. Miluji vlaky. a Tady to nebyl jenom vlak, ale i celý druhý plán. Osoby spolu vedou dialog a pak odjíždějí v dál. Seděla jsem na kraji a bavila jsem se pohledem na technika, který kulisou posunoval asi po nějaké  koleji, ale ručně. Taky mne fascinovaly kostýmy, hlavně ženské.

      Herci byli všichni dobře vybraní, paní Briešťanská se tam pěkně zablyštěla, nejen díly blýskavým šatům. Ona asi bude pěkně temperamentní, takže jí ta Anna dobře sedla a i Kamil Halbich se k ní dobře hodil. Na jejich adresu ale musím říci, že i dneska by s nimi měl rodinný psycholog co dělat. Ona je pořád nejistá, nesamostatná, asi nepracovala. A on je zase "studený čumák".
Stále si dává pozor, co tomu řeknou lidi...

      Vronskij je zase takový sebevědomý týpek svobodný, jezdí si na koni. Těžko říci, jestli je skutečně schopný stálého vztahu. A s těmi manželi Oblonskými je to dost podobné. Tam se taky řeší manželovy zálety a je jedno,že se pokaždé vrací domů jako do přístavu. Nejlíp mi z toho vyšel Levin s Kitty. Hezké je, jak rytmizuje jejich první setkání její matka hraběnka Ščerbacká lžičkou na hrnek od kávy a oni sami tam přitom fiktivně odpalují pálkami míček. On pan Levin je opravdu nervní a stále poposedává, pohybuje židlí, posunuje stolek. Ale jinak ho vlastně Kitty taky nechtěla. Ona se zamilovala do Vronského. A ten se zamiloval do Anny.

Pak se tam vyskytuje taková divná postava, zaměstnanec železnice a zároveň představitel církve. Komunikuje s postavami, nabádá,hrozí a posunuje nebo komentuje děj. Je  Koloťuk, nebo Bůh...? 

      Všechny ty postavy jsou rúzně zraněné, potácejí se životem, jako kdyby od narození nesly nějaký těžký kříž. Tady asi doslovně.Přece jen je to ruská hra a pan autor měl problémy s církví asi i doma.  Celkově to na mne dělá dojem, že pan autor siten život moc neužíval a možná by mu pomohl dobrý terapeut.

      Takže za mne dobrá. Anna vypadala, že ji pod kola vlaku strká sám autor, že se jí vlastně ani moc nechce skákat.  Občas se tam objevil nějaký dobrý gag, jako s těmi míčky. Ale je to generálka. Až se to usadí, možná bude líp. S těmi procenty budu dnes opatrná...
Fakt to moc nedávám, budu to teprv trávit. Bude to chtít ještě další reprízu. Dávám 70%, ať nežeru. A palec nahoru...3x 

     


Další články tohoto uživatele na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.