BuranTeatr

poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici - generování programu nebylo ze strany tohoto subjektu objednáno.
kontaktujte nás
Adresa: Kounicova 20, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 3-11-12 Grohova, t-bus 32-34-36 Smetanova]
Začátky: 19.30
Připravuje se:
Divadelník - Thomas Bernhard (září 2020)
Eight Cups & The Devil - Roberta Štěpánková, Tomáš Janypka (prosinec 2020)
Kane’s Skin - Alexandra Bolfová (březen 2021)
I AM NORMAL: example no. 3 - Juraj Augustín & kol. (květen 2021)
Ceny vstupenek:
300-150 Kč
Poznámky a upozornění:
  • Uvedené ceny vstupenek jsou platné při včasném pořízení v předprodeji. Cena na pokladně je navýšena o 10 %.
  • Rezervované vstupenky nutno vyzvednout nejpozději 15 min. před začátkem představení.
  • Předplatné: roční - volné v ceně 800 Kč (600 Kč pro studenty a seniory) s kreditem pěti vstupenek (k dispozici též mecenášská varianta v ceně 1500 Kč).

ARCHIV INSCENACÍ

Zpět na aktuální inscenace

Železný major, část II. Vykoupení - divadelní komix - Zdeněk Kocián & kol.
Premiéra: 23.9.2017. Výprava: Lucie Sedláčková. Hudba: Adam Hlavatý. Režie: Pavel Baďura.
Poslední uvedení: září 2019.
„Není to New York, Atlanta, Paříž ani Gotham, je to Brno. Město, které se jen s velkým vypětím sil otřepalo z nedávných katastrofických událostí. Koordinovaný útok entit z třetí dimenze, vycházející z brněnského podzemí přímo pod radnicí, byl zkouškou charakterů všech Brňanů. Dům od domu, ulici od ulice bojoval Deratizátor s modrým „D“ na hrudi proti agentům říše mamonu a zapomnění. Až informace získaná legendárním telepatem, panem Ondatrou z Jundrova rozhodla situaci a zachránila všem krk...“
Alenka v říši znaků - Lewis Carroll, Sabina Machačová
Premiéra: 8.3.2017. Překlad knih: Jaroslav Císař. Překlad znakového jazyka: Radka Kulichová. Dramaturgie: Lukáš Rieger. Výprava: Anna Chrtková. Hudba: Ondrej Kalužák. Režie: Gabriela Krečmerová-Ženatá.
Poslední uvedení: září 2019.
Adaptace světoznámého příběhu. Alenka následuje Bílého Králíka do říše znaků, ve které nic není tak, jak by mělo být. Obrovská housenka se jí ptá, kdo je. Alenka nedokáže odpovědět, protože se sama před chvílí několikrát proměnila. A co se stane, až potká kočičí škleb, dá si čaj s Kloboučníkem a se Zajícem nebo pokoří slavného Žvahlava? Zjistí, kým skutečně je...?
Něžná: pohybové sólo pro dva - Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Sabina Machačová, Juraj Augustín
Premiéra: 14.1.2017. Překlad povídky: Emanuel Frynta. Dramaturgie a texty písní: Sabina Machačová. Kostýmy: Hynek Petrželka. Hudba: Ondrej Kalužák. Scéna, choreografie a režie: Juraj Augustín.
Poslední uvedení: červen 2019.
Pohybová inscenace na motivy povídky od F. M. Dostojevského. Muž a žena, dvě těla, v pohybu, v souladu i kontrastu. Splývající i odpuzující, jako otáčející se magnety. Chvíli jsou dva a chvíli jeden. Vetšinou mlčí, občas zašeptají. Výkřik, světlo, tma, jeden, dva, teď...
Šlabikář - Sabina Machačová  (1:05x)
Premiéra: 31.3.2016. Podle „Slabikáře“ Jiřího Žáčka a Heleny Zmatlíkové. Dramaturgie: Karolína Ondrová. Scéna: Juraj Augustín & kol. Kostýmy: Hynek Petrželka. Hudba: Dano Junas. Režie: Juraj Augustín.
Poslední uvedení: červen 2017.
„Autorská pohybová koláž vzpomínek a představ / snů, stereotypů a ideálů generace, která by asi právě teď měla dospět a příliš neví jak. Pokus o návrat k počátkům formování sebe sama / vlastní identity (za pomoci slavného Slabikáře Jiřího Žáčka a Heleny Zmatlíkové).“
Cikánský boxer - Rike Reiniger  (1:00x)
Premiéra: 7.3.2016. Překlad: Lucie Ceralová. Výprava: Anna Pospíšilová. Režie: Gabriela Krečmerová.
Poslední uvedení: rok 2017 (na domovské scéně), rok 2019 (na zájezdě).
Monodrama vycházející ze skutečného tragického osudu boxerské hvězdy Johanna Trollmanna, zvaného „Rukeli“, mistra Německa v polotěžké váze, zavražděného nacisty v roce 1943. Příběh o přátelství, které bylo v Třetí říši zakázané. Bývalému boxerovi se vzpomínka dere do srdce, to se zmenšuje a snaží uniknout. Ale takové srdce se nemůže zmenšovat do nekonečna...
Na Větrné hůrce - Emily Brontëová, Jan Šotkovský
Premiéra: 12.1.2016. Překlad románu: Kateřina Hilská. Dramaturgie: Miroslav Ondra. Scéna: Vendula Bělochová. Kostýmy: Vendula Bělochová, Soňa Babka Skočovská. Hudba: Adam Hlavatý & kol. Texty písní: zhudebněné básně Johna Keatse v překladu Hany Žantovské. Režie: Gabriela Krečmerová.
Poslední uvedení: rok 2017.
Původní dramatizace klasického romantického příběhu o lásce a pomstě. Jednoho dne přivede pan Earnshaw na Větrnou hůrku malé dítě, které našel opuštěné a které nemá rodiče ani jméno. Tento chlapec, kterému dají jméno Heatcliff, se zamiluje do Earnshawovy dcery a postupně dospěje v muže, který splácí všechny domnělé i skutečné křivdy nelidským způsobem a který nezná slitování ani sám nad sebou...
Moja - kol.
Premiéra: 16.10.2015. Dramaturgie: Adam Gold. Scéna: Juraj Augustín, Iveta Kalousková & kol. Kostýmy: Iveta Kalousková. Hudba: Michal Grombiřík. Režie: Juraj Augustín.
Poslední uvedení: rok 2016.
Autorský divadelní experiment. „Teskná komedie o člověku, který zůstal sám.“
Služky - Jean Genet  (1:10x)
Premiéra: 24.9.2015. Překlad: Markéta Machačíková. Úprava a dramaturgie: Adam Gold. Výprava: Jitka Fleislebr. Hudba: Gabriela Krečmerová, Robin Schenk. Režie: Gabriela Krečmerová.
Poslední uvedení: duben 2017.
Komorní drama pro tři ženy o kořenech nenávisti v nás samotných. Dvě služky jsou uzavřeny v prostoru, do něhož nepatří. Odsouzeny k vzájemné lásce, snaží se obě nalézt způsob, jak změnit svůj život, jehož řád určuje nenáviděná Madam. Ta jim vypráví o pánovi, aby jí záviděly. Služky se snaží najít odvahu a vymanit se z tísnivého sevření čtyř stěn. Ale jak to udělat, když je ve skutečnosti nikdo nedrží...?
Příběhy nečekaných konců - Roald Dahl, Jakub Nvota  (2:30)
Premiéra: 28.3.2015. Překlad a dramaturgie: Miroslav Ondra. Výprava: Tom Ciller. Režie: Jakub Nvota.
Poslední uvedení: květen 2017.
Světová premiéra autorské dramatizace tří povídek mistra krátkých próz. „Nevím sice, kdo jste, panáčku, ale prokázal jste mi pohříchu dobrou službu...“
Fernando Krapp mi napsal dopis - Tankred Dorst  (1:35x)
Premiéra: 3.10.2014. Podle novely Miguela de Unamuno „Celý muž“. Překlad: Ondřej Černý. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Kostýmy: Soňa Babka Skočovská. Hudba: Vojtěch Dlask. Scéna a režie: Michal Zetel.
Poslední uvedení: květen 2016.
Drama inspirované novelou Miguela de Unamuno. Julie, dcera zadluženého otce se s pocitem oběti provdá za sebejistého, bohatého muže, který vyrovná otcovy dluhy. Teprve s postupem času k němu získává citový vztah, který se vyvíjí i u jejího partnera a je zakončený jeho dobrovolnou smrtí ve chvíli, kdy Julie umírá...
Domeček - Petr Michálek  (1:10x)
Premiéra: 5.6.2014. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Kostýmy: Aneta Grňáková. Hudba: Lukáš Janota. Texty písní: Lukáš Janota, Miroslav Ondra, Jan Šotkovský. Scéna a režie: Tomáš Studený.
Poslední uvedení: listopad 2019.
Komorní hořká psychologická komedie o intimním setkání rozcházejících se manželů. Milovali se, žili spolu, mají dceru, postavili si domeček. Teď žije Petr sám v prázdném domě s hypotékou a čeká na nirvánu. Místo toho však za ním přichází Marika. Hledá šrouby do manželské postele, kterou kdysi společně koupili v obchodním domě IKEA, ale teď na ní chce spát s Jiřím. Nebo Marika přišla z jiného důvodu...?
Noc zpívá své písně - Jon Fosse
Premiéra: 25.5.2014. Překlad: Karolína Stehlíková. Dramaturgie: Veronika Dombrovská, Barbora Chovancová. Výprava: Valters Kristbergs. Hudba: Lukáš Dřevjaný. Režie: Viesturs Rozins.
Hra současného norského dramatika o lásce, zodpovědnosti a konfliktu dvou odlišných duší. O páru, který se miluje a zároveň své lásce klade stále do cesty nástrahy. Mladý muž píše hudbu na plechovky od piva a straní se ostatních. Mladá žena ráda vyráží na večírky a vyhledává společnost cizích lidí. Jejich přání jsou naprosto rozdílná, jejich touhy se liší, tanec na ostří nože...
Pravé poledne - Neil LaBute  (2:20)
Premiéra: 7.12.2013. Překlad: Lukáš Novák. Dramaturgie: Miroslav Ondra. Výprava: Zuzana Přidalová. Hudba: Vojtěch Dlask. Režie: Michal Zetel.
Poslední uvedení: duben 2015.
Tragikomedie od současného úspěšného amerického autora. „Dveře do pekla a do nebe jsou těsně vedle sebe a jsou stejné: oboje zelené, oboje krásné. Buď opatrný, Adame! Opatrný! Opatrný!“
Vyhnanci - James Joyce  (1:40x)
Premiéra: 31.5.2013. Překlad: Vladimír Vařecha. Dramaturgie: Jan Šotkovský, Alžběta Michalová. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Aneta Grňáková. Režie: Mikoláš Tyc.
Poslední uvedení: rok 2014.
Částečně autobiografická a jediná dochovaná hra irského autora, jejímž filozofickým tématem je nevěra, konkrétně rozdíl mezi nevěrou duchovní a fyzickou.
Pán s kaméliemi - Šimon Caban  (2:00x)
Premiéra: 6.4.2013. Podle románu Alexandra Dumase ml. „Dáma s kaméliemi“. Dramaturgie: Simona Petrů. Výprava: Šimon Caban, Jaromír Ryšavý, Simona Rybáková, Soňa Babka Skočovská. Hudba: Vojtěch Dlask. Režie: Šimon Caban.
Poslední uvedení: říjen 2016.
Variace na slavný román. „Soustřeďme se na mě. Jmenuji se Armand Duval. To já nosil každý den na její hrob kytici kamélií.“
Můj romantický příběh - Daniel Craig Jackson  (2:10)
Premiéra: 8.11.2012. Překlad: Jakub Škorpil. Dramaturgie: Miroslav Ondra. Výprava: Dave Benson. Režie: Jiří Š. Hájek.
Poslední uvedení: březen 2016.
Současná ironická komedie mladého skotského dramatika. Jeden obyčejný romantický příběh dvou obyčejných lidí je nezvykle vyprávěný „nadvakrát“, pohledem každého z nich. Paměť muže a ženy se trošku liší. Kde je pravda? A jak to s dvojicí dopadne...?
Dziady - Adam Mickiewicz, Jan Šotkovský, Michal Zetel  (1:20x)
Premiéra: 23.9.2012. Překlad: František Halas, Josef Matouš. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Výprava: Zuzana Přidalová. Hudba: Vojtěch Dlask, Ondřej Tajovský. Režie: Michal Zetel.
Poslední uvedení: červen 2013.
Proslulé polské drama. Jevištní báseň o smrti, setkáních v očistci, vyvolávání mrtvých a kontinuitě. „Šlapeme po zemi plné našich předků. Z českého krematoria na litevské obětiště. Všichni jsme povstali z prachu a všichni se do něj navrátíme. Pokus mluvit o spojení s těmi, kteří tu byli před námi, v zemi, kde pětina uren s popelem mrtvých zůstává nevyzvednuta.“
Listopad - David Mamet  (1:40x)
Premiéra: 3.3.2012. Překlad: Ester Žantovská. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Výprava: Michal Zetel & kol. Hudební spolupráce: Dano Junas. Režie: Michal Zetel.
Poslední uvedení: listopad 2014.
Politicky zcela nekorektní groteska z prostředí vysoké politiky. „K čemu by mi byl letní byt v Aspenu? Já chci být zase prezident!“
Spálená země - Michal Isteník, Adam Doležal  (1:40x)
Premiéra: 17.12.2011. Dramaturgie: Miroslav Ondra. Scéna: Pavel Nesvadba. Kostýmy: Soňa Babka Skočovská. Režie: Adam Doležal.
Původní westernová variace. „Já si tohle líbit nenechám. Já jedu domů. A jestli nejste sráči, jedete se mnou.“
Amazonie - Michał Walczak  (2:40)
Premiéra: 29.10.2011. Překlad: Jiří Vondráček. Dramaturgie: Jan Šotkovský, Milan Šotek. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Aneta Grňáková. Hudební spolupráce: Michal Isteník. Režie: Mikoláš Tyc.
Poslední uvedení: rok 2015, duben 2017 (promítnutí záznamu).
Současná komediální hra, která vypráví o trudném údělu a čerstvých absolventů herectví. Někteří se již věnují kýčovitým telenovelám o nesnázích lásky, jiní zase těm nejexperimentál­nějším pohybově-multimediálním performancím...
Heda Gablerová - Henrik Ibsen  (1:40x)
Premiéra: 21.5.2011. Úprava: Adam Doležal, Jan Šotkovský. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Výprava: Petra Vencelidesová. Hudba: MIDI LIDI. Režie: Adam Doležal.
Poslední uvedení: rok 2012.
Příběh milované, leč frustrované ženy vypráví o těžkostech, které si vyslouží i dnešní žena, když nechce být dokonalou milenkou, manželkou ani matkou.
Koně přece střílíte - Horace McCoy, Simona Petrů
Premiéra: 2.4.2011. Dramaturgie: Aleš Merenus. Scéna: Radka Vyplašilová. Kostýmy: Lucie Halgašová. Hudba: Matěj Plíhal. Režie: Jiří Š. Hájek.
Poslední uvedení: duben 2011.
Divadelní adaptace románu proslavného vynikajícím americkým filmem. Smutné podobenství o absurdní existenciální situaci moderního člověka. V době hospodářské krize jsou lidé vděčni za každou příležitost k výdělku. Taneční maraton je senzací pro diváky, pro zúčastněné na parketu pak příležitostí zadarmo se najíst, navíc s možností přislíbené bohaté odměny v případě výhry. Snaha o vítězství ve zdánlivě neškodné soutěži se však posléze zvrtává v nemilosrdný krutý boj o lidskou důstojnost a nakonec doslova o život...
Antonín Huvar - Michal Zetel, Lukáš Rieger  (1:15x)
Premiéra: 25.2.2011. Dramaturgie: Lukáš Rieger, Michal Isteník. Výprava: Pavel Nesvadba & kol. Hudba: Dano Junas. Režie: Michal Zetel.
Poslední uvedení: listopad 2013.
Autorská inscenace o osudu katolického kněze a politického vězně 50. let Antonína Huvara. „Kde má růst srdce, musí tvrdnout dlaně.“
Misantrop - podle Molièra  (1:20x)
Premiéra: 18.12.2010. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Výprava: Zuzana Přidalová. Režie: Michal Zetel.
Poslední uvedení: prosinec 2014.
Hořká komedie z teambuildingového víkendu reklamní agentury. Umělecký fotograf Alcest až zuřivě pohrdá pokrytectvím vládnoucím ve světě „velkého byznysu“, zároveň však miluje ženu, která se v tomto světě pohybuje jako štika v rybníce. A není náhodou jeho zhnusení světem kolem něho jen pohodlně zabydlená póza?
Venkov - Martin Crimp  (1:40x)
Premiéra: 5.6.2010. Překlad: Jitka Sloupová. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Scéna: Michal Zetel & kol. Kostýmy: Jitka Šotkovská & kol. Režie: Adam Doležal.
Poslední uvedení: říjen 2012.
Znepokojivá komorní hra, v níž se za zdánlivě banálním dialogem ukrývají zvláštní podtexty a tajemství. Život manželů, kteří se před časem přestěhovali z Londýna na venkov, naruší záhadná dívka. Žena se zprvu domnívá, že se v jejich domě ocitla náhodou, posléze se však ukáže, že má s manželovou minulostí až příliš mnoho společného...
Komplic - Friedrich Dürrenmatt
Premiéra: 10.4.2010. Překlad: Jiří Stach. Úprava: Jiří Š. Hájek, Lukáš Rieger. Dramaturgie: Lukáš Rieger. Scéna: Jiří Š. Hájek, Radka Vyplašilová. Kostýmy: Radka Vyplašilová. Hudba: Ivo Fafílek. Režie: Jiří Š. Hájek.
Poslední uvedení: prosinec 2010.
Černá komedie, kterou čas až nepříjemně zaktualizoval. Znázorňuje hrůzný kolotoč, v němž se hranice mezi spravedlností a organizovaným zločinem, policií, mafií a politikou začnou záhy smazávat...
Solaris - Stanisław Lem, Simona Petrů, Matěj T. Růžička
Premiéra: 12.2.2010. Překlad románu: Bořivoj Křemenák, Erich Sojka. Dramaturgie: Simona Petrů. Scéna: Dalibor Chatrný. Kostýmy: Soňa Babka Skočovská. Hudební spolupráce: Karel Albrecht. Režie: Matěj T. Růžička.
Poslední uvedení: březen 2011.
Divadelní adaptace legendárního sci-fi románu, který mnohem více je však strhující moralizující esejí. Jeho děj je vyprávěn optikou vědce Krise Kelvina, který v blíže neurčené budoucnosti přilétá na planetu Solaris, jejímž jediným obyvatelem je inteligentní oceán. Osazenstvo tamější výzkumné stanice je v troskách. Ukazuje se, že oceán dokáže působit na paměťová centra lidského mozku a zhmotňovat lidské vzpomínky...
Jak sbalit ženu - Tomáš Baránek  (1:30x)
Premiéra: 21.11.2009. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Scéna: Bohumil Jůza. Kostýmy: kol. Hudba: Michal Kurfürst. Režie: Michal Zetel.
Poslední uvedení: říjen 2013.
Hořkosměšná sonda do světa „holkaholiků“, přibližující proměnu nesmělého muže ve smělého, a zároveň příběh o ženách, ze kterých se stávají jen rutinně odškrtávaná čísla v zápisníku.
Skleněný zvěřinec - Tennessee Williams  (2:00x)
Premiéra: 8.6.2009. Překlad: Gabriela Sochnová. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Výprava: Kateřina Baranowska. Režie: Adam Doležal.
Poslední uvedení: rok 2017.
Proslulá hořká hra demaskující iluze, které lidé mají o světech i o sobě. Iluze smutné i směšné...
Ten třetí - Florian Zeller
Premiéra: 28.3.2009. Překlad: Julek Neumann. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Výprava: Iveta Ryšavá. Hudba: Matěj Plíhal. Režie: Michal Zetel.
Poslední uvedení: duben 2011.
Křehká metaforická hra současného francouzského dramatika nahlížející v mnoha podobách a proměnách fenomén milostného trojúhelníku.
Cizinci ve vlaku - Craig Warner
Premiéra: 2.2.2009. Podle stejnojmenného románu Patricie Highsmithové. Dramaturgie: Lukáš Rieger. Kostýmy: Eva Mesarč Jasičová. Choreografie: Ilona Šumná. Úprava, scéna a režie: Jiří Š. Hájek.
Poslední uvedení: květen 2010.
Psychologický thriller. Mladý architekt Guy Haines má před sebou skvělou kariéru, navíc s milovanou ženou po boku. Avšak jeho bývalá partnerka dělá potíže s rozvodem. A najednou se ve vlaku objeví výstřední člověk a nabízí okamžité řešení – plán na dokonalou vraždu. Vtip, který se pomalu mění v noční můru...
Jája a Pája - Stanislav Havelka, Petr Chvojka, Michal Isteník, Jan Šotkovský  (1:00x|vhodné od 5 let)
Premiéra: 14.11.2008. Dramaturgie: Michal Zetel a kol. Výprava: Bohumil Jůza, Jaromír Ryšavý. Hudba: Petr Skoumal. Režie: Jan Šotkovský, Michal Isteník.
Agronomická pohádka o nekonečných prázdninách, klucích jako bucích, nezadržitelně podnikavém sousedu, vysloužilém námořnickém hochštaplerovi a konci sladkého dětství...
Jabkenická léta - Lubomír Sůva
Premiéra: 21.6.2008. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Výprava: Michaela Zámečníková Savovová. Režie: Petr Jarčevský.
Poslední uvedení: listopad 2009.
Hořká komedie o touhách po velkých činech. Hlavní postava hry Adam touží založit kapelu ne proto, že touží po hudbě, ale proto, aby alespoň něco dělal a vyhnul se životním problémům. Jenomže je těžké žít jako rocker, když převládá smutek nad nedorozuměními mezi ním a rodiči, smutek nad jeho snahou zvládnout svůj první vztah...
Burani - Michal Zetel, Petr Tlustý  (2:20)
Premiéra: 20.4.2008. Dramaturgie: Petr Tlustý. Hudba: Petr Šmiřák. Režie: Michal Zetel.
Poslední uvedení: květen 2012.
Čtyři lidé, čtyři světy, čtyři příběhy: V první řadě voják; V životě jsem nepřečetl knihu; Nenechme se strhnout ke krajnostem; Pozdravujte Glaswortyho! Vždy tu byli a vždy tu budou...Burani. Neví, že jsou tím, čím jsou....
Zvěstování aneb Bedřichu, jsi anděl - Milan Uhde
Premiéra: 21.4.2007. Dramaturgie: Michal Zetel. Výprava: Eva Mesarč Jasičová. Hudba: Radomír Švec. Režie: Jiří Š. Hájek.
Poslední uvedení: listopad 2009.
Komedie o ženách, které mají rády pohádky, a grázlech, kteří bojují za lepší svět. Velké muže dělají velké ženy, ale v takových podmínkách se revoluce vážně dělat nedá. A když se Karel probudí ze zlého snu do zázračně prosluněného dne, neznamená to, že všechno nebude ještě mnohem, mnohem horší...
Sexuální perverze v Chicagu - David Mamet
Premiéra: 7.12.2006. Překlad: Ondřej Sokol. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Scéna: Jan Bolívar Pohořelický. Kostýmy: Jitka Páleníková. Režie: Petr Jarčevský.
Poslední uvedení: květen 2010.
Hořká komedie o tom největším riziku – o lásce. V rozporu s názvem nejde ve hře slavného amerického dramatika Davida Mameta o žádné sexuální úchylky ani výjimky, ale naopak o cosi velmi obyčejného a důvěrně známého. Tak obyčejného, že se o tom paradoxně vlastně ani nemluví...
Obraz - Yasmina Reza  (1:40x)
Premiéra: 3.2.2006. Překlad: Michal Lázňovský. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Výprava: Michal Zetel, Petr Jarčevský. Úprava a režie: Michal Zetel.
Poslední uvedení: srpen 2015.
Komediální výlet do světa mužských sebestředností. Středobodem hry je obraz, který si zubař Boris jednoho dne zakoupí a který vzbudí v jeho přátelích dosti vyhrocené emoce. Na čem všem může ztroskotat mužské přátelství...?
Jak se hovnivál chtěl stát motýlem - Roman Groszmann & kol.  (vhodné od 4 let)
Premiéra: 8.12.2004. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Scéna: Roman Groszmann & kol. Kostýmy: Zuzana Přidalová. Scéna: Roman Groszmann, Petr Jarčevský & kol.
Úderná a zpěvná autorská pohádka, která je exkursem do hmyzí říše a přibližuje pohnutky jednoho broučičího otloukánka toužícího po pomstě. Ale i on nakonec pochopí, že umět karate neznamená všechno...

Zpět na aktuální inscenace


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 11.8.2020