BuranTeatr

Kincugi aneb Věř si, čemu chceš /(Ko)mediální dystopie/

Premiéra: 16.6.2019. Dramaturgie: Hana Marvanová. Scéna: Kateřina Höferová. Kostýmy: Magdaléna Paráčková. Hudba: Matěj Štrunc. Pohybová spolupráce: Adam Mašura. Režie: Tereza Říhová.


Dystopické (ko)mediální leporelo o současné společensko-politické krizi a mediální manipulaci s nepříliš optimistickou vizí naší budoucnosti. Kam lidstvo může dospět, když se nechá ovládat strachem? Strach o rodinu, strach o práci, strach o život, strach o svobodu, strach o hodnoty, strach o ideály. Tři kmenová společenství, tři náboženství, tři režimy - ne nepodobné těm, které už tu kdysi byly...
BuranTeatr
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
70 %
7051000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
SVATOŠOVÁ 70 %
(zadáno: 10.8.2020, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Kincugi má být metoda, jak scelit rozbitou věc a zároveň dát novou kvalitu. No, kvalita je asi pro každého něco jiného. Já jsem sice neocenila začátek ve stylu vzrušené internetové debaty, ale ocenila jsem scény společného rituálu tří různých kmenů. A moc se mi líbila vize budoucnosti náčelnice kmene téměř nerozbitných lahví. Nemůžu říci, že by to bylo "hezké" představení, ale bylo to lehce poučné, středně zneklidňující a těžce zábavné. Doporučuji Burany,i tady v Praze jsme rádi, že vidíme také brněnská divadla. Je to zase něco jiného. Prostě jiná kvalita.
Ivo Železný 50 %
(zadáno: 7.8.2020, počet hodnocení: 228)
přínosný / zajímavý komentář
Traktát formou absurdního absurdního dívadla. Nejsou to mé dvě decky vína. Kouř byl. Moc kouře. Hodněkrát.
Studený Čumáček 80 %
(zadáno: 6.8.2020, počet hodnocení: 163)
přínosný / zajímavý komentář
Divadlo v Celetné
Velmi zábavné, mírně postapokalyptické a docela poučné setkání s lidmi Těsta (Kvásek! Ať kyne!), kmenem lidí Láhví, které téměř dokonale drží tvar (Ccsss, ach!), kmenem Smetáků a skrytě žijícím kmenem Poutníků (umí číst a uchovávat vědomosti, pozor, lstivě sexy veřejně čtou Padesát odstínů šedi!). Tak schválně, dohodnou se a dovedou obětní rituál svým bohům do konce, nebo naše civilizace odcouvá pozpátku do dějin?
TomD 70 %
(zadáno: 23.12.2019, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipné, zajímavé, plné imaginace
Petrr 80 %
(zadáno: 7.8.2020, počet hodnocení: 210)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.