Divadelní spolek Kašpar

Za časů tlustých krav

Premiéra: 6.10.2014 | 1:00x
Překlad a dramaturgie: Lenka Bočková. Výprava: Petra Krčmářová. Režie: Jakub Špalek.
Poslední uvedení: leden 2016.
Beckettovsky laděná hra s tragickým humorem i skeptickým pohledem na svět, obklopeném bídou a láskou. Dva chudí mladiství ukradnou krávu a schovají ji v opuštěné továrně na zpracování masa, aby mohli prodávat mléko a tak zbohatnout. Oba jsou ponořeni ve svém vlastním světě, který je pro ostatní nepřístupný a kterým je právě továrna na zpracování masa...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadelní spolek Kašpar
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
80 %
8011000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 60 %
Jiří Landa 70 %
Jiří Koula 50 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  60 %
12.7.2019 | 1664 hodnocení
Jiří Landa  70 %
3.2.2015 | 3027 hodnocení
+ souhlasím
Něžně drsná a drsně něžná komorní hra dávající nahlédnout do niterních problémů a životů dvou dospívajících chudých dětí v Uruguayi. Přestože jejich osud nepatří k nejoptimističtějším, umí hltat život plnými doušky a radovat se z neskutečných maličkostí, což režie dokázala velmi přesvědčivě akcentovat. Z inscenace J. Špalka proto sálá navzdory neveselému tématu naděje. Příběh zde není tahounem, ale pouze zástupným bodem pro vykreslení nejrůznějších pocitů mladých lidí a tamější atmosféry. Oceňuji odvahu dramaturgie DvC, že se pustila do tak neprobádaných končin jako je uruguayská dramatika.
Jiří Koula  50 %
27.12.2014 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
54,99% Vcelku zábavná hříčka, z níž ale není možno vyčíst reálie, z nichž vychází. To nutí k zamyšlení, nakolik je vůbec opodstatněné inscenaci v této podobě uvádět, výsledkem viděného je jedno velké proč.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Jirkan  80 %
22.1.2015 | 564 hodnocení
+ souhlasím
22.1. 2015: Roztomilá hříčka díky oběma protagonistům. Obsazení se v tomto případě velmi zdařilo. Ocenit se zde musí odvaha uvést u nás neznámého autora. Četl jsem nějaké ohlasy, že je to dosti specifické, ale neměl jsem ten pocit. Užíval jsem si to, ale nečekejte nějaké velké dramatické zvraty. Perfektní je řešení sálu divadla. Iluze továrního prostředí je vydařená. Stejně podařený je i překlad, který zní velmi přirozeně. Je to o snech, o iluzích, o dětské radosti a touze s tvrdou realitou světa za zády.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.