Divadlo A.Dvořáka Příbram [hlavní scéna]

Dáma na kolejích

Premiéra: 6.12.2018. Dramaturgie: Kateřina Fixová, Pavlína Schejbalová. Scéna: Dave Benson. Kostýmy: Andrea Pavlovičová. Choreografie: Denisa Kubášová. Režie: Lumír Olšovský.
Poslední uvedení: listopad 2020.


Jevištní podoba českého filmového muzikálu. Úsměvný příběh trochu ušlápnuté tramvajačky Marie, která jednou na ulici spatří svého manžela, jak se líbá s atraktivní slečnou, v šoku vybere všechny úspory z vkladních knížek a začne od základu měnit nejen svůj vzhled, ale i celý život.
Divadlo A.Dvořáka Příbram
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
70 %
7041000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 50 %
Jiří Koula 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 50 %
(zadáno: 31.1.2019, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
Kouzlo této hudební komedie dávno odvál čas. Rozhodně nepaří mezi jiné muzikálové trvalky, které přežily svoji dobu vzniku (Starci na chmelu, Limonádový Joe či Noc na Karlštejně). Téma emancipace se za padesát let od vzniku filmu přece jen posunulo trochu do jiných (ano, často až nesmyslných) sfér. Uvedení kusu opodstatňuje jen hostování L. Pernetové v titulní roli, která postavu tramvajačky Marie dokázala suverénně provést její proměnou. A navíc je pro roli disponována i pěvecky. Z dramaturgického hlediska však spatřuji v uvádění podobných relikvií za sporné.
Jiří Koula 50 %
(zadáno: 31.12.2018, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
OK, vyrazit na tuto inscenaci byl fakt špatný nápad. Písně povětšinou vycpávky, jež děj nikam neposouvají, samotný příběh poněkud prostoduchý, k tomu emancipace v rámci starého dobrého pivního sexismu a navrch divná herecká stylizace... Prostě na mě nejspíš až příliš retro, pohled zpět do dob, které se snad z vícero důvodů už nevrátí. Ale abych byl fér, aspoň je to konzistentní a přiznávám, že jsem se párkrát upřímně zasmál.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Ivo Železný 70 %
(zadáno: 14.5.2019, počet hodnocení: 228)
přínosný / zajímavý komentář
Koupil jsem husu. Hned zkraje mě jako kluka z tramvajácké rodiny rozhodila čapka hlavní hrdinky, která spíš odkazovala na nějakou jihoamerickou juntu. Ale budiž. Kvalita písniček neomšela ani trochu, kvalita herců prostě kvalita. Na jevišti strašně přelidněno, super to není, ale dobré dívadlo to nakonec bylo. I když Příbram umí mnohem víc.
MartinB 70 %
(zadáno: 20.1.2019, počet hodnocení: 58)
Ala 80 %
(zadáno: 28.12.2018, počet hodnocení: 128)
Georgearrow 60 %
(zadáno: 9.2.2019, počet hodnocení: 2)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.