Divadlo Bez zábradlí

Bavič

Premiéra: 5.4.2023 | 1:55
Překlad: Martin Preiss. Scéna: Markéta Trösterová-Fantová. Kostýmy: Valerie Vrbová. Režie: Tomáš Mašín.
Poslední uvedení: rok 2023.
Komediální drama britsko–australského autora o odvrácené straně showbyznysu, kde svědomí má svou tržní hodnotu. Vnitřně perverzní vztah baviče a těch, kteří se baví. Populární komik a jeho dva oddaní fanoušci. Hotelový pokoj. Alkohol, drogy – a pak jedno nemilé překvapení....


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Bez zábradlí
Hodnocení inscenace
Redakce
45 %
Uživatelé
50 %
5071000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 50 %
Michal Novák 40 %
Volby

Hodnocení (9)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  50 %
25.4.2023 | 1664 hodnocení
+ souhlasím
45 %. Ano, apelativní jiskru hry opravdu odvál čas, neboť bezskrupulózní a manipulativní praktiky bulvárních médií, která dávno zbourala veškeré hranice etiky, jsou dnes již všeobecně více než notoricky známým neblahým faktem. Interpretační klíč inscenace Divadla Bez zábradlí ale bohužel nenabízí moc prostoru ani k rezonanci dalších obsažených témat, ne zcela obratně se zde pracuje s emočním nábojem většiny situací, celku schází drajv a citelnější tah na branku. I charaktery postav vyznívají poměrně ploše, nejvěrohodněji se v tomto ohledu herecky daří Daně Morávkové, jejím prostřednictvím podstata příběhu promlouvá k divákovi nejzřetelněji.
Michal Novák  40 %
24.4.2023 | 1155 hodnocení
+ souhlasím
45 % Přiblížit se k náboji této hry znamená najít typově vhodné obsazení pro životem potlučené hvězdy showbyznysu i dvou představitelů dotěrů, kteří zamíchají kartami víc, než by kdo předpokládal. Na rozdíl od jiných, Karla Zimu pro roli Barryho pokládám za trefu. Zamyšlení nad agresivitou bulváru a symbiotických vztahů umělce s ním, nebo nad hyperkorektní dobou hra ale moc nenabízí. Zuby nezatne ani v tragikomickém ani v sarkastickém módu, lavíruje někde na povrchu (postavy bulvárních novinářů nejsou napsané dobře) a působí svými zvraty, vrstvením okolností a kladením překážek příliš vykalkulovaně. DBz vsadilo na text, který rychle zastaral.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Sabinaa  70 %
11.1.2024 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Hra skvělá, pobavila mě :)
RaB  20 %
18.6.2023 | 364 hodnocení
+ souhlasím
Poloprázdné hlediště, spící diváci během představení a hromadné odchody o pauze - myslím, že toto jasně vystihuje toto představení.
Potenciál komedie nebyl vytěžen, je to statická nuda bez náboje, navíc ze strany pánů i velice špatně zahraná.
Martin21  60 %
16.6.2023 | 457 hodnocení
+ souhlasím
Já se celkem bavil -) Všichni tři herci mne zaujali, hra nenudila, ba naopak.
Čiko  60 %
28.4.2023 | 1085 hodnocení
+ souhlasím
Mám rád hry Joea Penhalla. Včetně Baviče, ačkoliv právě jemu se na českých jevištích nijak zvlášť nedaří, většinou je průměrně hodnocený. Samotná hra má slušný potenciál a inscenace Divadla Bez zábradlí se mi vcelku líbí. Ale možná i proto, že to bylo první zpracování, které jsem viděl.
Na rozdíl od některých uživatelů nemám problém s herci. Karel Zima se na roli hodí a za mě obstál. Dana Morávková umí být sice přesvědčivější, ale jednotlivé herecké polohy střídala dobře a uvěřitelně.
Bavič je trochu krok zpět ke staré éře Divadla Bez zábradlí, ale myslím si, že svého diváka si najde. Já jsem se na Bavičovi bavil:-)
Domi.Mac  40 %
17.4.2023 | 87 hodnocení
+ souhlasím
Škoda. Velmi zajímavou hru pohřbilo velmi špatné herecké obsazení. Za poslední dobu dostává Divadlo Bez Zábradlí nový směr, ale chybí kvalitní herci. U hry, která je postavená na hereckých výkonech, je obsazení alfou omegou úspěchu. Tady to bohužel nedopadlo. Chválím alespoň výběr hry. 45%
LavinieCamui  50 %
17.4.2023 | 806 hodnocení
+ souhlasím
Dobrá hra, která by si zasloužila lepší obsazení zejména v titulní roli.
Valmez  50 %
5.4.2023 | 504 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Neurazilo ani nenadchlo. Herectví je kumšt.
Viděno na veřejné generálce(4.4.2023).

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.