Divadlo Bez zábradlí
<< Art | Blbec k večeři >>
Michael Frayn
Bez roucha aneb Ještě jednou zezadu
Premiéra: 11.12.2000. Překlad: Jaroslav Kořán. Scéna: Pavel Havlíček. Kostýmy: Kristina Novotná. Režie: Jiří Menzel.
2:05
2:05
Jana Švandová, Kateřina Frýbová (původně také Veronika Freimanová), Petra Hobzová (původně také Dana Morávková), Nikol Kouklová (původně Barbora Leichnerová), Petr Pospíchal (původně David Suchařípa), Josef Carda, Zdeněk Žák (původně Jiří Kodet, Jiří Menzel), Rudolf Hrušínský, Martin Kubačák (původně Petr Pospíchal)
Crazy pohled do divadelního zákulisí těsně před premiérou i během repríz. Zepředu i zezadu.
Hodnocení (27)
HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 50 %
(zadáno: 2.11.2011, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
54,99% První polovina slabých čtyřicet procent, druhá pěkných sedmdesát, komických nápadů plný pytel, škoda jen té jejich recyklace, nemyslím, že by to u této hry bylo opravdu nutné.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Ivo Železný 30 %
(zadáno: 25.3.2019, počet hodnocení: 228)
přínosný / zajímavý komentář
Ježíšmarjá, to bylo blllllbýýýýý! A jak diváci plácali!
Lukáš Sýkora 40 %
(zadáno: 26.1.2019, počet hodnocení: 26)
přínosný / zajímavý komentář
Filmovou adaptaci této divadelní hry mám hrozně rád, bohužel na divadle o dost horší.
Honza1 30 %
(zadáno: 5.12.2017, počet hodnocení: 84)
přínosný / zajímavý komentář
První polovina slabých 25%. Kdybych nemusel brát ohledy na ostatní, šel bych o přestávce domů, jako někteří jiní diváci. Druhá, kratší, část byla o něco málo lepší - 35%. Výsledný dojem ale nijak zvlášť nevylepšila. Laciný ,humor, a chabý děj. Smutné, že někteří jinak výborní herci, učinkují v tak špatném představení.
Vladimír10 80 %
(zadáno: 29.10.2014, počet hodnocení: 374)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Část, v níž mělo být proniknuto do tajů divadelní zkoušky, se vyznačovala úmorným přehráváním K. Frýbové a B. Leichnerové. O to větším překvapením bylo to, co se dělo na jevišti po přestávce. Komedie konečně chytila ten správný vítr. Hlediště se smálo od začátku do konce tomu, co všechno se může pokazit v průběhu jediné reprízy inscenace, jejíž zrod diváci zhlédli úvodem a měli i možnost ji vidět ještě jednou z té pravé činoherní kuchyně, zezadu. Titulu vévodí zejména osvědčení komici v čele se Z. Žákem, J. Cardou a R. Hrušínským. Musím říct, že takovou neformální srandu jsem dlouho neviděl.
Mr.ego 30 %
(zadáno: 6.4.2011, počet hodnocení: 64)
přínosný / zajímavý komentář
Laciný humor, zklamání
Vokal711744 20 %
(zadáno: 21.10.2015, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Potřetí v životě jsem odešla v přestávce z divadla. První půlka divadelního představení absolutně o ničem, odradilo mě zůstat na druhou. Nezachránilo jí podle mého názoru ani obsazení čtyř dobrých herců Jany Švandové, Rudolfa Hrušínského, Josefa Cardy a Zdeňka Žáka. Podle ostatních hodnocení byla druhá půlka představení lepší, nevím neviděla jsem a ani nelituji.
Dohnec 0 %
(zadáno: 11.11.2012, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Absolutní zklamání. Kam ta naše kultura klesla?!!!!!