Divadlo DISK [katedra činoherního divadla]

Bouře

Premiéra: 30.1.2015 | 1:25x
Překlad: Jiří Lexa. Dramaturgie: Matouš Černý. Scéna: Jiří Karásek. Kostýmy: Helena Tavelová. Hudba: Jiří Slabihoudek. Režie: Pavel Ondruch.
Poslední uvedení: červen 2015.
Inscenace na pomezí antické tragédie, romantické pózy a expresionistické opery. Káťa Kabanová a divadelní laboratoř duše. Za jakou cenu lze žít v pravdě? Rozkol vnitřní a vnější morálky, jedince a davu, rozkol nás samých...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo DISK
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
58 %
5861000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 40 %
Jiří Landa 50 %
Jan Pařízek 60 %
Volby

Hodnocení (9)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  40 %
3.1.2016 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavé nápady, velmi dobré herecké výkony. Tam proč tak nízké hodnocení? Přijde mi, že čím vážněji dnes tento text zkoušíte brát, tím směšnější je výsledek. A tady se na pilu tlačilo opravdu hodně, ve výsledku tak pro mě šlo o nesmírně zábavnou grotesku, bohužel zjevně nezáměrně.
Jiří Landa  50 %
3.3.2015 | 2993 hodnocení
+ souhlasím
Úprava hry, ale i samotná inscenace soustředící se výhradně na co nejjednodušší převyprávění základního příběhu, mě neoslovila. Z autorova textu se v tomto tvůrčím podání stala snadno zaměnitelná strastiplná lovestory bez jakéhokoli přesahu. Charaktery postav byly obroušeny do prvoplánové černobílé polohy (například Kabanová jasně připomínala macechu z Tří oříšků pro Popelku, ostatní figury na tom nebyly lépe). Není to však vinou studentů, ti na předchozích inscenacích jasně dokázali, že jsou schopni pracovat v nejrůznějších herecky nesnadných polohách. Zde je na vině tandem Ondruch – Černý.
Jan Pařízek  60 %
2.3.2015 | 868 hodnocení
+ souhlasím
Po vizuální stránce se mi toto představení opravdu líbilo. Moc pěkná scéna a kostýmy. I zapojení chóru hodnotím kladně. Ale samotná dramaturgická úprava a režijní pojetí celkový dojem přeci jen kazilo. Jednotlivé postavy jsou až příliš černobílé, skoro celou hru setrvají v jedné poloze, aniž bys se někam posunuly. I děj pak díky tomu působí trochu kýčovitě, se spoustou laciných klišé. Ale herci se snaží a je to znát. Velmi dobrý výkon předvedli hlavně S. Černodrinská a A. Nesvadbová. Hlavně díky nim je můj celkový dojem spíše pozitivní. 65%
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Guildenstern  40 %
5.6.2015 | 418 hodnocení
+ souhlasím
Výsledek bohužel spíše než plnohodnotnou inscenaci připomíná heslo na wikipedii s odvyprávěným základním dějem... nulový přesah, skoro žádná psychologie, jde spíše o působivé aranžování postav na jevišti. Chápu, že herci asi inscenaci nemají moc rádi, ani návštěvnost nebyla největší, ale přeci jen alespoň nějakou profesionalitu by si zachovat měli, celé to bylo dost rozsypané a šepot v zákulisí dost silný. Víceméně jako jediný mě dokázal přesvědčit J. Erftemeijer. Přijde mi, že by se tento ročník uplatnil spíše v modelingu než na divadle...
Jirkan  60 %
7.5.2015 | 564 hodnocení
+ souhlasím
6.5. 2015: Zkušenost pro ročník velice zajímavá, ovšem výsledek je trochu rozpačitý. Vinu na tom nenese herecká práce, ale režijní uchopení, které kolísá mezi velkým formátem a intimností, mezi výraznou stylizací a snahou o realismus. Což je velká škoda. Místy dost tvrdě, nepřirozeně působí práce chóru, jindy je bezvadně využit. Co se týče hereckých výkonů, tak Annette Nesvadbová, Marta Dancingerová, Tomáš Havlínek a Petr Šmíd asi nebudou mít o hereckou práci nouzi. Ročník výrazně do světa vyrazil Kabaretem, pokračoval Mučedníkem... , ale k této inscenaci mám výhrady.
Lucie7  60 %
16.3.2015 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Řemesleně dobře udělané a zahrané. Ještě aby ne, když jsou Ti lidé budoucí profesionálnové. Pro mě z toho ale nakonec byla právě jen ta exhibice, přehlídka zajímavých hereckých ,,talentů", kteří jdou ale bohužel málokdy do hloubky, do té opravdové hloubky, kde něco zkoumají a ne jen předvádějí, interpretují, představují. Sice se na to můžu koukat, ale nic mi to nedává, málokterá emoce se ke mně dostane, málokdy mám pocit, že se herci o ,,něco" snaží. Ani ne tak o sdělení, jako spíš právě o prožitek, ale ten opravdový prožitek, ne jen zahraný.
Ragunkaa  80 %
21.2.2015 | 10 hodnocení
HawkeyeSaw  60 %
15.2.2015 | 211 hodnocení
Ttchor  50 %
8.2.2015 | 69 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.