Divadlo DISK [katedra činoherního divadla]

Letovisko

Premiéra: 26.9.2013 | 1:30x
Podle dramatu Ivana Sergejeviče Turgeněva „Měsíc na venkově“. Dramaturgie: Tereza Verecká. Scéna: Andrijana Trpković. Kostýmy: Petra Řežábková, Andrijana Trpković. Režie: Jaroslava Šiktancová.
Poslední uvedení: červen 2014.
Hra o hořkosti a ještě větší osamělosti. Deset postav chystá oslavu narozenin. Je třicet málo nebo moc? Jak utrhnout ze zbytku léta to, co nám zatím proteklo mezi prsty?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo DISK
Hodnocení inscenace
Redakce
53 %
Uživatelé
60 %
6071000
Volby

Hodnocení (14)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  50 %
8.4.2015 | 1684 hodnocení
Jiří Landa  50 %
28.3.2014 | 3032 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace mě nezaujala, spíš jen její jednotlivé části, v nichž se většinou objevovala J. Voverková, jejíž výkon považuji za přesvědčivý. S podobně náročně koncipovanou inscenací by měl problém lecjaký profi soubor, proto zcela nechápu, proč byla takto pojata. Tato až příliš klipovitá variace na Měsíc na venkově, jež více upoutala až v závěrečné půlhodině, mi nepřišla povedená. Stejně jako nápad nechat herce přihlížet dění z levé části jeviště. Zda bylo opravdu v koncepci jejich glosování děje nevím, ale pokud ano, nechápu proč. Představení to rušilo, stejně jako mnohé přeřeky mladých herců.
Jiří Koula  60 %
17.3.2014 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
55% Jednotlivé dílky skládačky mi zapadly právě ve chvíli, kdy inscenace vyvrcholila poselstvím, že než se k čemukoliv postavit čelem, je snazší prostě utéct. A tak než bych o tom dále přemýšlel, též uteču... Ale aspoň jsem viděl letošní ročník KČD DAMU.
Veronika Steffanová  40 %
31.1.2014 | 87 hodnocení
+ souhlasím
Něco se muselo stát a tahle inscenace šla do háje. Hodinu a půl jsem se v podstatě nudila, až na pár světlých momentů. Přišlo mi to jako telenovela podle telefonního seznamu. Samozřejmě, že tu bylo spoustu hlubokých ("ruských") replik, ale jejich interpretace mě neoslovila a často jsem ztrácela pozornost. Oceňovaná scéna mi naopak nepřišla moc dobře využitá, pozdější přeskakování děr po odstraněných prknech vyloženě nepraktické. Občasná světlá místa nevyvážila zbytek, takže dohromady mi to vyšlo jako podprůměrné představení.
Pavla Haflantová  60 %
25.10.2013 | 356 hodnocení
+ souhlasím
Na hře je ruský původ citelně znát (což obvykle považuji za plus), ovšem inscenace mě výrazně nezaujala. Nevím, zda se jednalo o ne příliš povedené představení 24.10., ale jako by kolega Pařízek viděl něco naprosto jiného. J. Voverková mi přišla velice nepřesvědčivá, i mnozí ostatní neudrželi jistotu hereckého výrazu. Více mě zaujaly pouze I. Firlová a I. Holubová.

Jsem velice zvědavá na zbylé absolventské inscenace.
Jan Pařízek  70 %
17.10.2013 | 912 hodnocení
+ souhlasím
Samotnou hru nepovažuji za nikterak zázračnou, naopak při jiném zpracování si ji dokážu reálně představit jako 2 hodinové nudné citové drama. Nicméně tahle verze se opravdu povedla. Neskutečně živé a energické divadlo. Výborná práce s pohybem herců na jevišti a jednoduchou funkční scénou. Skvěle sehraný soubor, jakási chemie mezi jednotlivými herci se velmi dobře projevuje i navenek a při sledování jsem se často neubránil úsměvu. Pokud však někoho vyzdvihnout tak výtečnou J. Voverkovou. Nenudil jsem se ani na chvíli a mohu jen tleskat takovémuto divadlu.
Tereza Szkatulová  40 %
28.12.2013 | 28 hodnocení
Turgeněv v DISKu, zajímavá volba. Téma, které mě neurazilo, bohužel ani nenadchlo. Nutno ocenit scénu. Molo, které lemuje dějiště ze tří stran, utváří ideální prostor pro život a akci celého představení. V mých očích se ale akce dostaví jen zřídka. Představení žalostně chybí herecká kázeň, především pak na tzv. herecké střídačce na levé straně. Divák je díky smíchu "zleva" schopen jasně definovat veškerá přeřeknutí, ticho, které je způsobeno výpadkem textu… Kouzlo jakékoliv improvizace je tak pryč. Vojtěch Bartoš a Josefína Voverková, herci, jejichž výkony stojí za to vyzdvihnout.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Dubina  70 %
9.5.2014 | 158 hodnocení
+ souhlasím
65 % vzhledem k náročnosti textu a mládí představitelů zaokrouhluji nahoru.
Jirkan  50 %
28.3.2014 | 564 hodnocení
+ souhlasím
27.3. 2014: Tady nejsem moc o kvalitě inscenace přesvědčený. Výstupy rize divadelní (plné nápaditosti) střídají výstupy až amatérské. Je to škoda. Výkony jednotlivých herců jsou nevyvážené. Nejlépe svou roli zvládla Josefína Voverková, zajímavé kouzlo mají její výstupy s Michalem Necpálem. Najdou se i další, ale i tací, kde by to chtělo trochu ubrat (Ondřej Vacke - ne vše je opravdu vypointované tak, aby to bylo vtipné). Snad dostane ročník jinou příležitost se ukázat. Kdyby to celé bylo pojaté jako ironická groteska, pak možná...
Arcipes  70 %
13.11.2013 | 136 hodnocení
+ souhlasím
Oproti "debutu" od Bärfusse/Burianové potěšilo velmi svižné vyprávění, přesvědčivá herecká práce (místy podtržený, místy tutlaný pathos kupodivu nevadil, vlastně i příjemně "dráždil") a mnohem bohatší režijní koncept (za ním však stojí J. Šiktancová, nikoliv student). Nonverbální/pohybové akce byly někdy trochu nucené, většinou však poměrně patřičné. Velmi mě zaujala funkcionalistická scéna a výprava. Hercům jejich party očividně sedly, zaujali především J. Voverková, M. Balcar. a V. Bartoš. 7/10
Anthrax  60 %
27.1.2016 | 10 hodnocení
Ttchor  50 %
29.1.2014 | 74 hodnocení
IRichardI  60 %
8.12.2013 | 7 hodnocení
LavinieCamui  60 %
28.10.2013 | 839 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.