Divadlo DISK [katedra činoherního divadla]

Povídky z vídeňského lesa

Premiéra: 18.9.2015 | 2:30
Překlad: Jiří Stach. České texty písní: Pavel Kopta. Úprava: Norbert Závodský, Josef Kačmarčík. Dramaturgie: Norbert Závodský. Scéna: Tereza Gsöllhoferová. Kostýmy: Alena Dziarnovich. Hudba: Jakub Borovanský. Choreografie: Martin Pacek. Režie: Josef Kačmarčík.
Poslední uvedení: červen 2016.
Hra o tom, že lásce a smrti člověk neujde. Milosrdně nemilosrdný člověk do lidské duše. „Tichá ulice v Osmém okrsku. Nablízku teče krásný modrý Dunaj a vzduch šumí jako valčík od Johanna Strausse. Pod větvemi vídeňského lesa dochází k osudovému vzplanutí. A opodál se podřezávají svině...“


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo DISK
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
46 %
4651000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 70 %
Pavel Širmer 60 %
Jiří Landa 50 %
Jan Pařízek 60 %
Volby

Hodnocení (9)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  70 %
3.1.2016 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
Své oproti redaktorům i uživatelům vyšší hodnocení bych měl asi nějak obhájit. Problém je, že toho nejsem schopen ani sám před sebou, asi za to může herectví současného činoherního ročníku, které mě nekriticky baví.
Pavel Širmer  60 %
23.11.2015 | 2013 hodnocení
+ souhlasím
Přestože se Horváthova hra může nyní již jevit trochu rozvláčně, autorův úsměvný i hořký pohled na obyčejné lidi je nadčasový. Tvůrci se dobře vypořádali s nutnou redukcí počtu postav. Jednoduchá účelná scéna. Vyznění je vinou režie místy moc přibližné, občas také pokulhává temporytmus. Herci se rolí zhostili se ctí, ale postavy zcela neobsáhli; často paradoxně ti, kteří hráli role odpovídající jejich věku (E. Jansová, A. Ernest). Absolventská inscenace zůstává pouze studentským počinem, přesto se jedná o důstojnou interpretaci.
Jiří Landa  50 %
19.10.2015 | 3031 hodnocení
+ souhlasím
Režie se soustředila zejména na aranžování situací a herců. Některé scény (zejména v druhé části) působily nepřirozeně a bohužel až nechtěně úsměvně, což přičítám především práci dramaturgie, která by měla archaičtější pasáže upravit. Tvůrcům sice nelze upřít elán a energii, s níž před diváky předstupují, někdy ovšem jen nadšení nestačí. Herecky nejvíce zaujali (a to hlavně v první, celkově vydařenější, části) E. Hacurová, A. Ernest, E. Jansová a V. Roleček. Od "mladé krve" bych čekal mnohem ráznější tnutí do klasiky, než takovou konvenci...
Jan Pařízek  60 %
7.10.2015 | 908 hodnocení
+ souhlasím
Bohužel hra jako taková mě tolik nezaujala, byť dobře nastavuje zrcadlo určité lidské zkaženosti a svým způsobem by se dalo říci, že zde dobro bylo po zásluze potrestáno. Některé scény jsou zbytečně dlouhé či mi přišly trochu navíc, nějaké zkrácení by tomu myslím prospělo. Též u samotného konce jsem čekal o něco silnější dopad. Ale i tak se povedlo dobře ztvárnit jednotlivé charaktery. Všichni herci odvádějí solidní výkony a hlavně díky nim hra nijak nenudí a samotný příběh upoutá pozornost. I zde opět výborná E. Hacurová a vedle ní též E. Jansová. K tomu pochvala za živý hudební doprovod.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
J.anek  50 %
3.2.2016 | 488 hodnocení
+ souhlasím
Asi spíš 45%. Marně hledám důvod, proč hrát Povídky z vídeňského lesa. Inscenace mi na to neodpověděla. Většina připomínek je v ostatních komentářích, proč je opakovat. Mně jen nejde z hlavy, proč jsou v inscenaci živí muzikanti, když je hned na začátku režisér schová za ten monstrózní "paravan" a do hry je nijak nezapojí. Bylo mi jich líto. Herecky beze zbytku obstojí jen Eva Hacurová, ale ta by mohla hrát cokoliv - a vždycky to bude dobré.
Edna E  40 %
2.12.2015 | 28 hodnocení
+ souhlasím
V Disku jsem již viděla lepší kusy. Od mladých jsem čekala více živosti a novým nápadů. Téma sice k zamyšlení, ale režijní zpracování mu spíše ublížilo. Herci se snažili, ale výrazněji zaujala pouze Eva Hacurová a Vít Roleček. Tentokrát jsem odcházela ničím nenadšena... tak příště!
Cimr  30 %
17.2.2016 | 107 hodnocení
BlackAngel  50 %
12.11.2015 | 33 hodnocení
HawkeyeSaw  60 %
15.10.2015 | 223 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.