Divadlo Disk [katedra alternativního divadla]

Všechno nejlepší, Phoebe Zeitgeist!

Premiéra: 11.1.2013. Na motivy amerického komiksu „The Adventures of Phoebe Zeit-Geist“. Překlad a dramaturgie: Petr Gojda. Scéna: Prokop Vondruška. Kostýmy: Tereza Bartůňková. Hudba: Petr Krušelnický. Režie: Apolena Vanišová.
Incenace uváděna v MeetFactory.
1:10x | Poslední uvedení: jaro 2013.


Tak trochu apokalyptická road show na motivy kultovního amerického komiksu „The adventures of Phoebe Zeit-Geist!“, jehož hlavním tématem není samozřejmě nic menšího než smysl lidské existence a cyklická povaha dějin.
14! v inscenaci je použito stroboskopických nebo jiných silně zábleskových efektů

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Disk
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
53 %
5331000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 60 %
Helena Grégrová 60 %
Pavel Širmer 60 %
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 60 %
(zadáno: 26.8.2013, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
55% Inscenace, na níž se všichni tvůrci jistě dosyta "vyblbli" a nelze jí upřít určitou atmosféru... Ovšem jaký je důvod ji zhlédnout? Nevím, snad "pro ten pocit".
Helena Grégrová 60 %
(zadáno: 17.5.2013, počet hodnocení: 1432)
Pavel Širmer 60 %
(zadáno: 29.3.2013, počet hodnocení: 1606)
přínosný / zajímavý komentář
Koncepce inscenace je nezvyklá. Výrazná hudební složka, poměrně náročné pohyby, dobré využití prostoru, propracovaná práce se světlem. Dobře zkoordinované jednotlivé složky a práce herců adekvátní tvaru. Zhlédnutí inscenace se zajímavou osobitou atmosférou je rozhodně přínosem. Téma rezonuje s dnešní dobou, kde si lidé jdou často za svým a bezohledně k tomu zneužívají druhé. Samotný závěr, jehož pointu není fér prozradit, nezapomenutelný! Problematičtější je srozumitelnost některých obrazů, ale studenti KALD mají riskovat a snažit se hledat jiné formy vyjádření i za cenu, že to úplně nevyjde.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Subaudition 80 %
(zadáno: 14.1.2013, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
I přes všechno násilí byl v inscenaci přítomný odstup a vtip. Předtím než nekrofil zneužije svou oběť, prdí jí pusou na břicho, Pheobe je ve vlaku svými řečmi tak otravná, že jí revizor ucpe ústa jízdenkou, mrtvá matka Jeana-Pierra se ptá, jestli si dvojice ve vaně dá sušenky. Pokřivené situace se střídají: tyranie, zneužívání, vražda? A divák se přesto směje. A občas to dokonce Phoebe přeje. Kdo by dokázal hodiny a hodiny poslouchat její žvanění o výstřizích do Y? --- více v blogu (více v článku na blogu)
Vaclavcadek 80 %
(zadáno: 21.4.2013, počet hodnocení: 14)
Ttchor 0 %
(zadáno: 5.3.2013, počet hodnocení: 63)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.