Divadlo Komedie

Ježíškova armáda

Premiéra: 5.6.2014 | 2:30
Překlad a dramaturgie: Markéta Bidlasová. Výprava: Milan David. Režie: Vojtěch Štěpánek.
Poslední uvedení: červen 2015.
Hořká komedie napsaná přímo pro soubor Divadla Komedie. V předvánočním čase ruší provoz na jedné malé železniční stanici. Řešení soukromé apokalypsy nabízí skupince železničářů příchozí cizinec, jímže je Anděl nebeský. Skupinka se formuje v divadelní spolek, který vyráží do Vídně vyřešit své existenční problémy předváděním betlémského příběhu...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
60 %
6021000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 50 %
Jiří Koula 70 %
Jiří Landa 60 %
Michal Novák 60 %

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  50 %
4.3.2015 | 1008 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace se bohužel na malém prostoru snaží postihnout ohromné množství motivů. Všechna témata jsou sice aktuální, ale vzhledem k jejich množství jsou tvůrci nuceni k povrchnosti. Kvůli skákání od tématu k tématu pak inscenace působí značně nekonzistentně. Herecky nejzajímavější mi tentokrát přišla H.Kusnjerová. Klimáček má cit pro slovní humor, a tak Ježíškova armáda obsahuje i několik povedených hlášek, takže se divák nenudí. Více viz blog (více v článku na blogu)
Jiří Koula  70 %
27.12.2014 | 1599 hodnocení
+ souhlasím
74,99% Nesourodost a chybějící přesah vytýkané kolegy nemohu potvrdit, mně se inscenace pospojovala a ten přesah z ní tak nějak trčí sám o sobě. Téma výpravy z ušmudlaného postkomunistického zapadákova na hojností oplývající západ je vlastně (meta)tématem snažení Divadla Komedie a osobně spíše oceňuji, že tamější inscenace nejsou "zápaďácky načančané", ale forma roste z obsahu.
Jiří Landa  60 %
10.7.2014 | 2964 hodnocení
+ souhlasím
Velmi hořká komedie, kde autor proti sobě postavil řešení nejedné svízelné životní situace, náhled na možné postavení Čechů v zahraničí a humor. Kdyby režijně-dramaturgická složka zapracovala na sevřenosti inscenace jako celku a nesoustředila se jen na dílčí scény, jednalo by se o příjemnou komedii s vážnějším tématickým přesahem. Jak bylo vidět, herci mající cit pro kolektivní souhru by jistě takový úkol s přehledem zvládli. Takto je v Komedii k vidění sice fajn komedie, nicméně onen přesah v ní chybí. A to je zvláště v tomto případě velká škoda.
Michal Novák  60 %
25.6.2014 | 1114 hodnocení
+ souhlasím
„Křížová výprava“ joudovitých železničářů, které semlel pokrok (zrušení jejich trati), se jeví jako pěkná ptákovina. Nutno jedním dechem dodat, že zručně napsaná, napěchovaná hořkou ironií a za mě říkám také velmi zábavná. Odhaluje lidskou malost nebo neutěšené psychosociální perspektivy. Herecky povedené, ocenit lze i souhru všech protagonistů, takže jediným zásadním problém inscenace je, že se dramaturg či režisér nijak nepopasovali s tím, že hra pracuje se třemi nesourodými částmi, které by na jevišti nesourodě právě neměly vypadat, aby vyzněla témata hry.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Lumca  60 %
29.6.2015 | 350 hodnocení
Marcela  60 %
22.9.2014 | 412 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.