Vršovické divadlo MANA

Gin Game

Premiéra: 13.11.2018. Překlad: Luba Pellarová, Rudolf Pellar. Úprava a dramaturgie: Věra Mašková. Výprava: Dana Hávová. Režie: Ondřej Zajíc.


Hra amerického dramatika a nositele Pulitzerovy o problematice intimních vztahů. Nečekaný pohled na nejstarší generaci – nesentimentální, nikterak shovívavý, ale velmi reálný. Příběh dvou nemladých lidí v domově pro seniory, které svede náhoda a potřeba najít partnera pro karetní hru. Fakt, že se partička ginu, promění v partii mnohem závažnější, vypovídá o tom, že partnerské problémy nejsou rozhodně jen výsadou mladých lidí...
Vršovické divadlo MANA
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
70 %
7031000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Helena Grégrová 70 %
(zadáno: 30.3.2019, počet hodnocení: 1413)
přínosný / zajímavý komentář
65 %. Tragikomický potenciál příběhu o dvojici seniorů, kteří si za žádnou cenu nechtějí připustit životní rezignaci, jímavě rezonuje především díky velmi zdařilému hereckému uchopení obou postav Zuzanou Kronerovou a Dušanem Sitkem. S každou odehranou partií ginu odkrývají intimní zákoutí svých duší, současně se ale také postupně násobí marnost jejich boje s nelichotivou realitou stáří i neodbytnými ozvěnami toho ne právě příjemného z minulosti. Škoda jen, že závěr inscenace byl režijně přinejmenším podceněn a jeho katarzní efekt citelně oslaben.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Ales04 80 %
(zadáno: 13.4.2019, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Krásně zpracovaná iscenace o důchodovém věku a problémy seniorů. Zábavná hra
Dawson321 60 %
(zadáno: 9.3.2019, počet hodnocení: 49)
přínosný / zajímavý komentář
Tak trochu smutná komedie určená starším ročníkům. Hru řadím k lepšímu průměru, výborné jsou ovšem herci, který i ve dvou celou hru utáhnout, tak, že ani na chvilku nenudí.
Monulinka 70 %
(zadáno: 5.3.2019, počet hodnocení: 378)
přínosný / zajímavý komentář
Hru jsem neznala, řekla bych, že ji trochu více ocení starší ročníky. Nicméně, ačkoliv se jedná na první pohled o banální situace a rozhovory a o smích není nouze, hraje se i o vážných problémech a trápeních. Z. Kronerová i D. Sitek obstáli dobře, s dalšími reprízami to bude jistě ještě lepší (viděna 1. repríza).

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.