Vršovické divadlo MANA

Gin Game

Premiéra: 13.11.2018
Překlad: Luba Pellarová, Rudolf Pellar. Úprava a dramaturgie: Věra Mašková. Výprava: Dana Hávová. Režie: Ondřej Zajíc.
Hra amerického dramatika a nositele Pulitzerovy o problematice intimních vztahů. Nečekaný pohled na nejstarší generaci – nesentimentální, nikterak shovívavý, ale velmi reálný. Příběh dvou nemladých lidí v domově pro seniory, které svede náhoda a potřeba najít partnera pro karetní hru. Fakt, že se partička ginu, promění v partii mnohem závažnější, vypovídá o tom, že partnerské problémy nejsou rozhodně jen výsadou mladých lidí...
Vršovické divadlo MANA
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
76 %
7671000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
27.10.St19:30 vstupenky
2.11.Út19:30 vstupenky
3.12.19:30 vstupenky

Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  70 %
(zadáno: 30.3.2019, počet hodnocení: 1458)
+ přínosný / zajímavý komentář
65 %. Tragikomický potenciál příběhu o dvojici seniorů, kteří si za žádnou cenu nechtějí připustit životní rezignaci, jímavě rezonuje především díky velmi zdařilému hereckému uchopení obou postav Zuzanou Kronerovou a Dušanem Sitkem. S každou odehranou partií ginu odkrývají intimní zákoutí svých duší, současně se ale také postupně násobí marnost jejich boje s nelichotivou realitou stáří i neodbytnými ozvěnami toho ne právě příjemného z minulosti. Škoda jen, že závěr inscenace byl režijně přinejmenším podceněn a jeho katarzní efekt citelně oslaben.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Ivo Železný  90 %
(zadáno: 15.1.2020, počet hodnocení: 283)
přínosný / zajímavý komentář
Nejlepší představení Zuzany Kronerové za posledních pár let.
Anna R.  60 %
(zadáno: 3.1.2020, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
Docela slušné představení i když jsme na Silvestra čekali opravdovou komedii a tato hra je tragikomedie. Takže jsme divadlo opouštěli spíš přepadlí, než pobavení. Zuzana Kronerová byla moc dobrá, příjemně překvapil i Dušan Sitek, ze kterého jsem měla při rozhodování, zda jít či nejít na tuto hru trochu strach.
R.JELEN.21  80 %
(zadáno: 31.12.2019, počet hodnocení: 155)
přínosný / zajímavý komentář
Velice mě to bavilo a nemohla jsem si na konec roku zvolit lépe. Já mám ráda sarkasmus (to lidé, kteří mě aspoň trochu znají musí vědět) a zde si ho člověk užije vrchovatě.
Ales04  80 %
(zadáno: 13.4.2019, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Krásně zpracovaná iscenace o důchodovém věku a problémy seniorů. Zábavná hra
Dawson321  60 %
(zadáno: 9.3.2019, počet hodnocení: 85)
přínosný / zajímavý komentář
Tak trochu smutná komedie určená starším ročníkům. Hru řadím k lepšímu průměru, výborné jsou ovšem herci, který i ve dvou celou hru utáhnout, tak, že ani na chvilku nenudí.
Monulinka  70 %
(zadáno: 5.3.2019, počet hodnocení: 386)
přínosný / zajímavý komentář
Hru jsem neznala, řekla bych, že ji trochu více ocení starší ročníky. Nicméně, ačkoliv se jedná na první pohled o banální situace a rozhovory a o smích není nouze, hraje se i o vážných problémech a trápeních. Z. Kronerová i D. Sitek obstáli dobře, s dalšími reprízami to bude jistě ještě lepší (viděna 1. repríza).
Daniela.k  90 %
(zadáno: 9.7.2021, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Představení jsem si moc užila, výkony obou herců byly opravdu skvělé! Trochu jsem se při prvním rozdávání karet obávala, že se budu trochu nudit, ale místo toho jsem se skoro 2 hodiny skvěle bavila, je to tragikomedie, takže občas výbuch smíchu a pak smutek. Děkuji za krásný zážitek!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.