Divadlo Na Fidlovačce [hosté]

Krajina 0

Premiéra: 2.5.2023
host
Scéna: Jakub Kopecký. Kostýmy: Kateřina Štefková, Antonie Režná. Hudba: Petr Zeman. Choreografie: Linda Rančáková. Námět a režie: Adéla Stodolová.
Unikátní divadelní projekt, který je nečekanou výpovědí mladé herecké generace, s ambasadorem projektu youtuberem Kovym. Šest teenagerů a jejich rodičů za účasti všudypřítomného multimediátora v tajemném prostoru zvaném dospívání. Matěj, Bert, Nikola, Jakub a František se schází na střeše domu, kde se svobodomyslně poflakují nebo jen tak povídají o životě. A o smrti. Jednoho dne se však všichni ocitnou v tajemné KRAJINĚ 0 a začíná boj o přežití. Vede odsud vůbec cesta ven? Utkání s rodiči, multimediátorem, ale i se sebou samými začíná...
Divadlo Na Fidlovačce
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
48 %
kontroverzní inscenace (2.)
48111000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.

Volby

Hodnocení (11)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Ika  10 %
11.5.2023 | 8 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
10 % za snahu některých jednotlivců, pár zajímavých nápadů a technických prvků. Jako celek však tenhle útvar postrádá režii a neschová se ani za pojem alternativní divadlo. Reakce teenagerů v hledišti byly sice spíš kladné, ale není se čemu divit když jsou v tomhle útvaru všechny děti dokonalé a cool a rodiče naopak úplně k ničemu i když v závěru se všichni zázračně polepší, wau. ´Režisérka´ má asi problém se svojí vlastní identitou a dospělostí jestli vidí svět a tuhle problematiku takhle jednotvárně.
Makaluzo1  10 %
6.5.2023 | 76 hodnocení
+ souhlasím
(+4)
Prapodivný útvar nazvaný Krajina 0 předvádí divákovi přehled mnoha žánrů, jakoby si režisérka nemohla vybrat, bude-li to komedie,muzikál,tragédie,taneční show, která dává opět na Fidlovačce prostor sudokopytníkům.Nakonec z toho vznikl spletenec všeho a nic.Nejen formálně, ale i obsahově.Konflikty pubescentů s rodiči,kteří se o ně vzorně starají,ale dítka se péči brání,nejsou žádnou novinkou.Ať už se mládež schází na střeše(!) nebo ve sklepě,stejně jsou nakonec všichni sjetí.I divák si tak připadá.
Honzy  20 %
6.5.2023 | 274 hodnocení
+ souhlasím
(+3)
Nová inscenace režisérky Adély Stodolové v Divadle Na Fidlovačce přináší "nediváckou" hru.Pro běžného diváka některé scény nejsou pochopitelné.Opět m.j. nulová scénografie.Takové divadlo patří na klubovou scénu.Hodnocení 20%.
Valmez  70 %
3.5.2023 | 425 hodnocení
+ souhlasím
Celkově se mi to líbilo. Možná jsem nějaké sceny nepochopil, budu muset znovu)
Viděno na veřejné generálce(25.4.2023).
ODSTRKAT  100 %
5.6.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Bavilo jak nas rodice (41, 45 let) tak nase pubertacky (14,17). Hodnotili jsme si i kde vidime nas samotne a bohuzel jsme se nekde fakt nasli. Hudba a koncepce se povedla.
Jirka Němec  10 %
5.6.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Představení mě zakuckalo už předtím než začalo, jsem milovník divadla a nikdy předtím jsem neměl nutnost sdílet svůj názor, ale toto se mnou nesedí. Ceny zbytečně moc vysoké k porovnání s divadelní hrou. Býti rodičem dvou dětí a chtít si s nimi zajít na představení o dětech a rodičích, za které se dá dva TISÍCE. Prosím vás, komedii až na scénu?
Krajina 0 klidně má potencionál, ale pouze jako dětské představení a s důraznou péčí ze strany režisérky. Choreografie mě zaujala.
Petra2  90 %
10.5.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Představení pro rodiče s teenagery, moc dobře z toho jako rodiče nevycházíme, přesto je to velmi zábavné, laskavé, někdy drsné a hlavně k zamyšlení.
Naprosto skvělá energie proudící jak z jeviště, tak z publika.
Stojí za vidění
Lanius  90 %
10.5.2023 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Úžasná energie a skvělé výkony zejména mladých herců.
Hanka_hanca  10 %
9.5.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+3)
Dvě hodiny jsem si pokládala jednu otázku. Proč?
Proč to někdo napsal?
Problémy mezi rodičů a dětí z pohledu jen dětí(tleskám). Krajina 0? Co to je? Jiný svět? Halucinace? Nebo jsou jen zfetovaní?
Symbolika rodičů a zvířat nulová. Vulgarismy a nenávist vůči rodičům.
Jak se do krajiny dostaly? Jak se vrátily zpátky?
Člověk by si řekl, že je to nějaké ponaučení, ale to ne. Vrátí se, ale ?problémy? stále přetrvávají.
Jedna z matek, která neměla prostor, všechny seřve a tím se to vyřeší. To mohla na začátku, a představení by bylo jen na 20minut.
Hrc, drc, prc? režisérka se asi minula v profesi.
10% za scénu, světla, choreografii
AdamD  100 %
9.5.2023 | 6 hodnocení
LavinieCamui  20 %
6.5.2023 | 705 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.