Divadlo Na Fidlovačce

Miláček Célimare

Premiéra: 5.3.2018 | 2:05
Překlad: Marek Stašek. Úprava: Tomáš Vůjtek, Ivan Krejčí. Dramaturgie: Tomáš Vůjtek. Scéna: Milan David. Kostýmy: Marta Roszkopfová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Ivan Krejčí.
Poslední uvedení: prosinec 2018.
Klasická situační komedie o jednom specifickém pohledu na lásku. Titulní hrdina je stejně k smíchu jako k pláči a jeho snaha uniknout vlastní minulosti diváka zároveň dojímá i baví. Célimare svůj mládenecký život zasvětil vdaným ženám, neboť podlehl kouzlu své vlastní teze, že „žena, která má manžela a domácnost, vám vytvoří domov“. S podváděnými manželi těchto žen udržoval velmi přátelské vztahy, což se mu ve chvíli, kdy se sám chce oženit, krutě vymstí...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Na Fidlovačce
Hodnocení inscenace
Redakce
45 %
Uživatelé
70 %
7031000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 40 %
Michal Novák 50 %

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  40 %
(zadáno: 12.7.2019, počet hodnocení: 1451)
Michal Novák  50 %
(zadáno: 13.5.2018, počet hodnocení: 1068)
+ přínosný / zajímavý komentář
55 % Mimořádně šťastným tahem bylo angažování Igora Bareše pro titulní roli, již nazkoušel v nestandardním čase jako náhradník za zraněného kolegu. Je to velký výkon, v jistém smyslu nečekaný, protože typově se Bareš postavě Célimara celkem vzpírá. Ale stačí bizarní paruka a herecké porozumění žánru a seladon, co je k smíchu i pláči, je vykreslen v plné parádě. Bez koulení očí a přehrávání, kterému se neubránili další protagonisté. Od další pražské mise režiséra Krejčího a dramaturga Vůjtka se možná čekalo více, ale tady se pracovalo směrem k typickému divákovi nuselské scény (to je povzdech).
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
J.S.  80 %
(zadáno: 9.6.2018, počet hodnocení: 131)
přínosný / zajímavý komentář
Situační komedie se všemi tradičními atributy - stárnoucí záletník, mladičká nevěsta, vypočítaví tchán s tchyní, dotěrní přátelé, vaudevillové písňové výstupy atd. Hra je inscenována ve shodě s textem, představení si udržuje dobré tempo, které vtahuje diváka do dění na jevišti. Vše je podpořeno atraktivní scénografií a solidními hereckými výkony, které přesně odpovídají žánru hry. Volba I. Bareše do titulní postavy se ukázala jako velice šťastná. Fakticky jde o ukázku dobře provedeného tradičního divadla, které dokáže diváka zbavit neuroticizmu současnosti a tíhy vnějšího světa.
Antioch  50 %
(zadáno: 17.3.2018, počet hodnocení: 149)
přínosný / zajímavý komentář
repríza 16.3.2018
Barca.43  80 %
(zadáno: 21.3.2018, počet hodnocení: 14)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.