Divadlo Ungelt

To mám ale kliku

Premiéra: 27.10.2019
Překlad: Kateřina Holá. Dramaturgie: Pavel Ondruch. Kostýmy: Alena Schäferová. Scéna a režie: Janusz Klimsza.
Poslední uvedení: rok 2020.
Magicko-realistická komedie o lásce, která dokáže čarovat. Čtyřicetileté Sáře se nic nedaří. Vůbec nic. Naštěstí si ale na své neštěstí už zvykla. A zvykla si i na to, že kvůli němu nemůže mít jiný vztah než se svým majetnickým otcem. Dokud se neobjeví muž, který se rozhodne kletbu zlomit...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Ungelt
Hodnocení inscenace
Redakce
65 %
Uživatelé
65 %
6591000
Hodnocení redakce
Anežka Kotoučová 70 %
Pavel Širmer 60 %

Volby

Hodnocení (10)

HODNOCENÍ REDAKCE
Anežka Kotoučová  70 %
(zadáno: 13.7.2020, počet hodnocení: 214)
+ přínosný / zajímavý komentář
Sympatická ukázka toho, jak lze v současné dramatice uplatňovat magický realismus. Tohoto směru je představení v Ungeltu plné, ale současně nijak nedráždí a nevyčnívá, autor jej implementuje velmi přirozeně a s citem. Text tedy vůbec není špatný,naopak, dovede navodit příjemnou "magickou" atmosféru. Děj je sice předvídatelný, ale rozhodně nenudí, k čemuž přispívají velmi dobré herecké výkony.František Němec se pro role zahořklých morousů a glosátorů přímo narodil, jednoznačně je vidět nejvíce. Klára Sedláčková-Oltová utlumila svůj dříve trochu "hysterizující" styl a Ladislav Hampl má rozhodně charisma. Celkově nadprůměr.
Pavel Širmer  60 %
(zadáno: 3.2.2020, počet hodnocení: 1694)
+ přínosný / zajímavý komentář
65%. O smolařích a o tom, jak je těžké vymanit se začarovaného kruhu vazeb a problémů, bylo napsáno mnoho her. Tato mezi nimi může zaujmout tím, že je plná nejednoznačností a diváka ponechává v nejistotě. Režisér s herci pracoval na umocnění tajemné atmosféry, v čemž pomohl komorní prostor, kde si divák může užívat sledování jemných odstínů a významů vkrádajících se „mezi řádky“. Napětí se daří udržet prakticky celou dobu a dojde i na humor. Právě pro intimní prostředí Divadla Ungelt je titul vhodný.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Čiko  70 %
(zadáno: 17.8.2020, počet hodnocení: 774)
přínosný / zajímavý komentář
65% Pořád si říkám, že by to v jiném obsazení asi takto nefungovalo. Bravurní František Němec, výborný i Ladislav Hampl. Jde o nenáročnou hru, která ale plyne bez problémů a konec divák již brzy předvídá. Za ty dva štípance do pravého kotníku to stálo:-)
Matěj Konečný  60 %
(zadáno: 27.7.2020, počet hodnocení: 79)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavý příběh který se blíží grotesce. Výkon pana Němce je pak to, na čem představení stojí.
Ivo Železný  70 %
(zadáno: 13.7.2020, počet hodnocení: 283)
přínosný / zajímavý komentář
Standardně dobré dívadlo po všech stránkách. A laťka je tu standardně hodně vysoko. Nejvíce role sedla Františku Němcovi
JirkaS  70 %
(zadáno: 7.11.2019, počet hodnocení: 231)
přínosný / zajímavý komentář
Velice zvláštní inscenace. Je to takové obyčejně působící drama, kde se nic moc neděje a divák pořád čeká na vyvrcholení, nějaký zvrat, který vlastně úplně nepřichází. Ale řekl bych, že právě v té obyčejnosti je ta kvalita a síla textu. Navíc pan František Němec roli otce povyšuje svým výsostně etablovaným herectvím na plnohodnotný divadelní zážitek. L. Hampl a K. Oltová pak zdatně dotvářejí charaktery svých postav a ve výsledku jsem odcházel z divadla s pocitem, že byť z toho nejsem úplně odvařený, ztráta času to rozhodně nebyla. Tohle komediální drama o smůle má své kouzlo. /30.10.2019/
Barka  60 %
(zadáno: 4.11.2019, počet hodnocení: 261)
přínosný / zajímavý komentář
65% V tomto případě mám asi největší problém s hrou samotnou. Přišla mi trochu o ničem, předvídatelná, žádný wow efekt se nedostavil, prostě najednou skončila... Herci jsou super, režie taky fajn, ale když neni o čem hrát, tak to nestačí. Každopádně pan Němec je ve své roli opět naprosto okouzlující.
Michalmusek  80 %
(zadáno: 8.8.2020, počet hodnocení: 234)
Leenica  70 %
(zadáno: 23.11.2019, počet hodnocení: 5)
Janca525  40 %
(zadáno: 4.11.2019, počet hodnocení: 98)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.