Docela velké divadlo

Klára 3847 aneb Příliš mnoho hvězd

Premiéra: 20.9.2013 | 1:15x
Dramaturgie: Jana Galinová. Výprava: Lenka Lavičková & kol. Hudba: Jan Turek. Choreografie: Lenka Lavičková. Režie: Lenka Lavičková, Hana Marvanová, Jurij Galin.
Dokumentární divadelní inscenace o dívce, která přežila věznění v koncentračním táboře Osvětim.
Docela velké divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
73 %
7341000
Hodnocení redakce
Michal Novák 60 %
Veronika Steffanová 60 %
Jan Pařízek 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  60 %
24.2.2014 | 1124 hodnocení
+ souhlasím
Tato mimořádně cenná inscenace vznikla z vnitřní potřeby, jako katarzní výpověď něčeho navždy zasutého v genech (Lenka Lavičková hraje o osudech své babičky). Hrůzy holocaustu popsané úsporným způsobem jsou ideální edukační platformou pro hlavní cílovou skupinu této inscenace, tedy mládež. Přesto říkám: škoda, že inscenace nenabídne víc než popis či vyprávění, zvláště víme-li o kreativitě jiných inscenací DVD. Vše pevně stojí na výkonu Lenky Lavičkové, s níž si příběh odprožijete též. Ostatní více či méně přesvědčivě plní úlohu ztvárnit řadu postav s příběhem spojených.
Veronika Steffanová  60 %
29.1.2014 | 87 hodnocení
+ souhlasím
Jako snad všechny příběhy holocaustu i tento je plný smutku a naděje. Na začátku je také plný diváckých rozpaků místy až zoufalství (například z Klářiny paruky nebo gest při vlasteneckém projevu LukášE Masára), ale ty naštěstí přejezdem do Osvětimi končí a zbytek inscenace se odehraje bez větších hereckých či režijních přešlapů.
Jan Pařízek  60 %
28.1.2014 | 857 hodnocení
+ souhlasím
Tyto hry je tak trochu těžké hodnotit. Z hlediska vyprávěného příběhu je to samozřejmě silné téma, které vždy stojí za to si připomenout. Z výchovného hlediska jistě velice poučné, na něco takového by měly chodit školní výpravy. Ale když to vemu čistě divadelně, tak je to z větší části "pouze" konstatování historických faktů a známých hrůz koncentračních táborů, které jsou přehrány v rámci jednoho působivého životního příběhu. Co stojí jistě za vyzdvihnutí je velmi dobrý a hodně emotivní výkon hlavní představitelky Lenky Lavičkové.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Studený Čumáček  60 %
22.2.2021 | 360 hodnocení
+ souhlasím
65%
záznam
Vlastně ne divadelní představení v pravém slova smyslu, jde spíš o divadelní dokument. Ačkoliv kvalita záznamu je horší, v žádném případě nejde o představení špatné, má dost silný příběh s absurdními momenty (zrůdný valčík pro vybalované kusy oblečení v Kanadě, žehrající sousedka, protože ti "její" Židé si dovolili se vrátit a chtít zpět své uschované věci). Škodí mu ale vyprávěcí forma, která příběh zplošťuje a bere mu víc, než by jinak bylo pro účely divadla nutné.
Monty70  70 %
5.10.2016 | 222 hodnocení
IlMagnifico  60 %
24.6.2014 | 107 hodnocení
Wenzelova  100 %
28.2.2016 | 4 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.