Geisslers Hofcomoedianten

27

Premiéra: 31.10.2021
předpremiéry od sprna 2021
Dramaturgie: Helena Koblischková. Výprava: Ján Tereba. Hudba: David Hlaváč. Choreografie: Martin Talaga. Režie: Petr Hašek.
„Raně barokní katovna české politiky. Morbidní kabaret národního hrdinství, ve kterém konferenciér Jan Mydlář dává prostor k 27+1 originálním číslům. Od kupletu k madrigalu a od žonglování po drama, to vše s vírou pevnou jako mariánský sloup a z lásky věrné až za hrob...“
  
Geisslers Hofcomoedianten
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
73 %
7331000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Karel Toman  70 %
(zadáno: 9.2.2022, počet hodnocení: 33)
přínosný / zajímavý komentář
Velice dobrý koncept inscenace (ať už se to týká formy, hudby nebo scénografického vtipu), ale text je opravdu složitý a časem divák neudrží pozornost.
J.anek  90 %
(zadáno: 31.10.2021, počet hodnocení: 390)
přínosný / zajímavý komentář
Fascinujíci barokní kabaret, který zdaleka není jen z doby povstání českých stavů. Promítá se do něj husitská minulost i naše současnost - ta především. Protože některé typy, jako je třeba Babiš, existují bohužel napříč lidskými dějinami.
27 diváků sleduje v magické černé kostce technicky velmi náročnou a výtvarně nápaditou inscenaci, která se odehrává všude kolem nich i nad nimi. Je to krutě vtipné, vtipně kruté.
Premiéru narušil opilec, který nejspíš nebyl v životě v divadle. Dovolával se svých práv, zatímco (bez roušky) ničil nejen představení, ale i techniku. Ach jo.
Nenechte si ujít!
Kaj Nova  60 %
(zadáno: 17.3.2022, počet hodnocení: 34)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.