Geisslers Hofcomoedianten

Tři ženy a zamilovaný lovec

Premiéra: 25.11.2018. Adaptace hry neznámého autora, kterým byl pravděpodobně Jan Florián Hammerschmidt. Dramaturgie: Helena Kebrtová. Scéna: Ján Tereba. Kostýmy: Kristýna Šrolová. Hudba: Petr Šmíd a citace. Pohybová spolupráce: Martin Talaga. Režie: Petr Hašek.


„Mystifikační šerosvit“ k 350. výročí narození významného barokního malíře Petra Jana Brandla, jehož obrazy je vizuálně propracovaná hra světla a stínu v kompozici postav a objektů inspirována. Při rekonstrukci lékárny U Granátového jablka na hospitálu Kuks v červenci 2018 byla objevena jedinečná barokní hra z doby kolem roku 1730. Hlavní postava hry je zjevně inspirována postavou malíře Brandla, kterého představuje v novém světle i stínu. Přináší pokušení vždycky jen to špatné? Existovalo by vůbec umění bez pokušení...?
Geisslers Hofcomoedianten
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
87 %
8771000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Pepca 90 %
(zadáno: 1.10.2019, počet hodnocení: 33)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Viděl jsem už několikrát a ještě na to párkrát půjdu.
Vizuálně i pohybově výborně navržené i provedené představení, postavy jsou výborně zahrány, snad můžu napsat, že i trochu nad průměr všeobecně vynikajících Geisslerů. Bravo!
Martinpoljak 100 %
(zadáno: 12.5.2019, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Pro mě zcela imaginativní inscenace se skvělou scénou a uhrančivě barokní šerosvitnou atmosférou. V tomto ohledu možná to nejlepší, co jsem na divadle v životě viděl. Nikdy by mě nenapadlo, že lze výtvarné umění inscenovat. A Geisslers každým coulem. Tempo, živost, radost. I když nejsem v tomto ohledu nezaujatý, třeba Míša Váňová je v roli křehké a zároveň vypočítavé milenky Petra Brandla objektivně skvělá a zcela souhlasím s jejím názorem, že Petr Hašek je geniální režisér. Inscenace, která v mnoha ohledech nemá daleko k dokonalosti.
J.anek 90 %
(zadáno: 10.3.2019, počet hodnocení: 266)
přínosný / zajímavý komentář
Z mlhy a šera se za svitu svíček derou obrazy Petra Brandla v elegantních pohybových kreacích Martina Talagy. A krom toho se před očima diváků odehrávají vtipné peripetie nepokojného Brandlova žití. Je to veselé, je to erotické, je to svižné, je to chytré. Však také je autor jedním z nejhodnějších medvídků a geniální matematik. :-)
Petrr 70 %
(zadáno: 23.2.2019, počet hodnocení: 193)
přínosný / zajímavý komentář
74 %
Ba-jo 90 %
(zadáno: 18.2.2019, počet hodnocení: 197)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Další nevšední zážitek z Geisslers dílny. Ani vteřina z hodinového představení nebyla zbytečná. Vše ve skvělém tempu, promyšlené do posledního detailu. Pohybově a zejména vizuálně uhrančivá barokně stylizovaná podívaná je tou nejskvělejší poctou velkému malíři. Edukativní a zároveň velmi zábavná podívaná! Bravo!
Kedlubajz 90 %
(zadáno: 27.10.2019, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
U Geisslerů už tradičně geniální scéna a choreografie, tentokrát stylizovaná do Brandlových obrazů. Laškovný tón je tu vpravdě barokní a lepé malby ocení jistě muži i ženy:)
Blumarik 80 %
(zadáno: 18.10.2019, počet hodnocení: 232)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.