Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Otáčivé hlediště Český Krumlov]

Ztracený svět

Premiéra: 23.6.2018. Dramaturgie a texty písní: Helena Kebrtová. Scéna: Ján Tereba. Kostýmy: Jitka Nejedlá. Loutky: Ján Tereba, Jitka Nejedlá. Hudba: David Hlaváč. Choreografie: Martin Talaga. Režie: Petr Hašek.
Poslední uvedení: září 2021.


Divadelní verze dobrodružného sci-fi románu, jehož autor A. C. Doyle zdařile propojil své nejfantastičtější představy s výsledky vědeckého bádání. . Kdesi v hlubinách amazonského pralesa se zastavil čas a ještě dnes je v něm možno spatřit obrovská, strašlivá zvířata z dob dávné prehistorie. Věk romantiky neminul...
D6+
Anketa 2018 - redakční volba
Jitka Nejedlá (Loutky) nominace v kategorii Jiný umělecký počin
Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
72 %
72101000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 70 %
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (11)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 70 %
(zadáno: 7.8.2018, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
75% Text Z. Jecelína pracuje se zkratkou, obsahuje patřičně dramatické scény, s nimiž si režisér dokázal s lehkostí poradit. Za vrchol představení považuji scénu, ve které uvedl do prostoru OH devět ještěrů najednou. Choreografie tohoto výstupu dokázala skloubit pocity úžasu, napětí i humoru. Zpracování loutek ještěrů patří k zásadním kladům inscenace. Písně D. Hlaváče jsou příjemné na poslech, texty H. Kebrtové hýří humorem. Tvůrci dokázali namíchat koktejl zábavy pro všechny, takže se v hledišti nenudí, soudě dle osobní zkušenosti, žádný z členů rodiny. Škoda jen příliš dlouhé expozice.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Majdin_kulturni_svet 60 %
(zadáno: 30.1.2020, počet hodnocení: 134)
přínosný / zajímavý komentář
Na dinosaury na českokrumlovskou točnu se určitě vyplatí jít. Představení, které jsem viděla, mělo sice trochu technických nedostatků (například občas nefungující mikrofony), ale celkově ve mně zanechalo dobrý dojem. Scény s dinosaury byly parádní! Myslím, že celkově mohli dinosauři klidně dostat ještě více prostoru, protože z počátku se toho moc nedělo a do té doby, než se objevil první dinosaurus, to (bohužel) byla docela nuda. Nicméně dinosauři v druhé polovině představení tu první, pomalou polovinu, rozhodně naprosto převálcovali.
Barka 80 %
(zadáno: 3.9.2018, počet hodnocení: 253)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto úžasné loutky, za ty dávám nejvíc procent. Děj je zábavný, ale některé pasáže (především v první části) mi přišly příliš zdlouhavé a bylo vidět, že děti, pro které je představení nejvíc určeno, ztrácely pozornost.
Jenda.matousek 50 %
(zadáno: 6.8.2018, počet hodnocení: 332)
přínosný / zajímavý komentář
Chápu, že asi nejsem úplně cílová skupina tohoto představení, ale přijde mi, že není ani moc pro děti (trvá asi 40 minut, než se zjeví první dinosauři a caparti se zjevně nudili), ani pro dospělé. Podoba a rozpohybování loutek je velice povedené a samo o sobě stojí za návštěvu, některé scény byly opravdu působivé, stejně jako samotná návštěva točny je zážitek. Doporučil bych ale představení zkrátit či zhustit, bohužel problémy se zvukem byly také značné. Pro lepší vyznění pointy by bylo dobré (a nebyl by to myslím problém) od sebe oba velké dinosaury nějak odlišit.
Teufel 80 %
(zadáno: 24.6.2018, počet hodnocení: 62)
přínosný / zajímavý komentář
Žánr rodinné odpolední komedie se zpěvy a tancem je přesně forma, která sluší točně i tématu. Začátek je roztahaný. Herecká stylizace místy malinko karikuje, ale v plenéru se nedá očekávat, že by se dalo hrát o moc citlivějším stylem. Je to kvalitně odvedená komedie s opravdu působivými loutkami dinosaurů, které umí rozpoutat opravdu silnou atmostféru. A ještě jedna poklona hercům, kteří toho spoustu naběhají a zvládají u toho hromadu převleků i ovládání loutek.
JanaL 90 %
(zadáno: 16.9.2019, počet hodnocení: 5)
Xcepek 70 %
(zadáno: 15.9.2019, počet hodnocení: 551)
Axioma 70 %
(zadáno: 23.8.2019, počet hodnocení: 49)
Ally 70 %
(zadáno: 20.7.2019, počet hodnocení: 64)
Blumarik 90 %
(zadáno: 1.7.2019, počet hodnocení: 239)
Dzaamek 60 %
(zadáno: 24.6.2019, počet hodnocení: 69)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.