Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
46 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Selouckk 70 %
(zadáno: 22.10.2018, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Představení s živou hudbou Karla Svobody je velmi poetické, šité na míru dětského diváka. Kdo chce vidět nové ztvárnění kultovní pohádky, bude zklamán. Uslyšíte přesné repliky z filmu zasazené do velmi působivé scény, která je blízká filmovému pojetí. Výprava, kostýmy - velmi dobře odvedená práce. Živá zvířata na scéně působila příjemně a dodávala pohádkový nádech celému příběhu. Vyzdvihla bych především výkony sovy Rozárky, jejíž vystoupení působila doslova magicky. Dora byla jak vystřižená z Mrazíka - proč? Původní záměr divadelního představení bez připsaných písní by vyzněl mnohem líp.
Penguin1 70 %
(zadáno: 15.10.2018, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Renčova jevištní adaptace filmové pohádkové klasiky samozřejmě nepřepisuje divadelní dějiny, jen chce pobavit a zaujmout (především) dětského diváka. Každý bude s Vorlíčkovým filmem srovnávat. Není to moc zmodernizované či naopak nejde jen o přenos snímku na jeviště? Představení považuji za zdařilé a vkusné (včetně možná diskutabilního účinkování cvičených zvířat) s velmi pěknou výpravou i kostýmy a solidními hereckými výkony. Kromě ostřílených bardů tu září především půvabná a pěvecky mimořádně disponovaná Nikola Ďuricová v titulní roli. A kratší délka? I film trval pouhých 75 minut.
Divadelnik 20 %
(zadáno: 14.10.2018, počet hodnocení: 106)
přínosný / zajímavý komentář
Mělo by se to režijně předělat a hlavně některé postavy přeobsadit.
Pochválit se dá pouze výprava /scéna, kostýmy/ a scény se sovou a s Popelkou (Ďuričová). Jinak macecha s Dorou (Žilková,Nývltová) jsou vystřižené jako z Mrazíka /neustále jen řvou a Dora líže lízátko/. Ani plesová scéna nevyzněla jako v pohádce. Nově přidané písně Vám nic neřeknou ani nezaujmou. Čas - pouze 80 minut i s přestávkou.
Marketa.ziva 20 %
(zadáno: 14.10.2018, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
Dost odfláknuté a strašně špatné herecké výkony. Přidaná hudba je jak pěst na oko. Režie nulová, ještě že to trvá jenom něco málo přes hodinu. Víc se vydržet nedalo.
Honzy 50 %
(zadáno: 13.10.2018, počet hodnocení: 162)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Rodinná show v KC Tři oříšky pro Popelku věrně kopíruje film režiséra Vorlíčka.F.Renč ve snaze neposkvrnit kultovní filmovou pohádku prakticky režijně s ničím novým nepřišel.Na scéně vidíme živé koně,psíka a holubi.Ovšem herectví se poněkud vytrácí.Za pochvalu stojí scénografie,kostýmy,nově přips.písně a live orchestr.Z hereckých výkonů na premiéře zaujal P.Trávníček v roli krále,princ mladého a talentovaného Š.Komárka a artistka v roli sovy.Za zmínku stojí i připsané nové písně s texty A.Nováka.Celá podívaná je vizuálně na výši,škoda jen,že celková stopáž show nepřesáhne 80 min.Premiéra12.10.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.