Kongresové centrum

Rocky

Premiéra: 3.3.2017 | 2:45
Podle filmového scénáře Sylvestera Stallona. Překlad: Michael Prostějovský. Dramaturgie: Wolfgang Adenberg, Kateřina Jenčová. Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Roman Šolc. Choreografie: Ivana Hannichová, Vladimír Hub. Dirigenti: Dalibor Kapras, Jakub Urban, František Krtička. Režie: Christoph Drewitz.
Poslední uvedení: prosinec 2017.
Muzikál na motivy kultovního filmu se Sylvesterem Stallonem.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
75 %
75391000
Volby

Hodnocení (44)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  70 %
5.11.2017 | 1575 hodnocení
+ souhlasím
65 %. Ten závěrečný boxerský zápas, toť opravdu scéna scén, efekt všech efektů, finále všech finále. Vystřelí vás ze sedadel a dá zapomenout na (/téměř až ospravedlní) divácky i divadelně nevstřícný prostor Kongresového centra. Po všech stránkách obdivuhodný výkon Jana Kříže! Klobouk dolů, nebo tématičtěji: ručník do ringu! ;) A plusové body také za očividné nadšení všech účinkujících pro věc, ta souhra je doopravdy znát a zdařile dotváří příjemnou atmosféru.
Veronika Boušová  70 %
29.4.2017 | 277 hodnocení
+ souhlasím
65%
Michal Novák  60 %
30.3.2017 | 1124 hodnocení
+ souhlasím
Největším nepřítelem této muzikálové inscenace je obludný, divácky nepřívětivý prostor Kongresového centra.
65 % Kříž, Holišová, Simon, Vojtek, Šteindler… Velká show dorazila do Prahy a rozhodně nezklamala. Závěr graduje nevídaným způsobem. Přesto bylo by zjednodušující označit veškerý děj před tím za jakousi předehru, libreto vcelku zdařile pracuje s motivem outsidera, prosťáčka, jenž zlomí svůj osud. Zazní i řada krásných písní; královnou večera se stává Hana Holišová s písněmi Raining a I’m Done. Jan Kříž je dílem za sebe a dílem za Stalonna - a funguje to! L.R.Simon je světová extratřída.
Iva Bryndová  80 %
26.3.2017 | 441 hodnocení
+ souhlasím
Pomalejší první polovina, nijak zvlášť zajímavá a zapamatovatelná originální hudba (navíc prostě strašný zvuk v KC), skvělé hity jsou jen Eye of The Tiger a Gonna Fly Now. Ostatní zaujmou až při opakovaném poslechu. Skvělá výprava, perfektní scéna, kterou strašně ruší technici přesouvající kulisy, skvělý nápad v druhé polovině, kdy se scéna mění v boxerskou arénu. Hodně dobrý český překlad. Výborná hlavně choreografie boxu, taneční v díle moc není. Skvělá obě obsazení, dominují mu zejména Hana Holišová a Jan Kříž. L.R.Simon skvělý herecky i pěvecky, ale při zpěvu v ČJ mu není moc rozumět.
Kateřina Jírová  70 %
18.3.2017 | 343 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál by se měl v Kongresovém centru zakázat. Tak příšerné zvukové podmínky jsou muzikálu nedůstojné. Ze čtvrtého balkonu je na jevišti vidět hemžení lidiček, takové plané naše pinožení. Zvuk je na balkoně o něco lepší, než v jiných částech hlediště. Občas je však obtížné přiřadit hlas k mluvící osobě. První půlka tvoří zdlouhavé entreé k závěrečnému fascinujícímu finále. L. R. Simon je jak zjevení z jiného světa, tedy, působí jak z jiné operety. Herecky i pěvecky ostatní o hlavu převyšuje. Rocky J. Kříže má velmi příjemný hlas, a H. Holišová se při zpěvu škrtí dle role nenápadné naivky.
Jan Pařízek  70 %
17.3.2017 | 856 hodnocení
+ souhlasím
I přes určité obavy musím přiznat, že tento muzikál nijak nezklamal. První polovina je bezesporu slabší, dějově i textově to není nic závratného, ale to není ani filmová předloha. Celkově zde vůbec není moc silných písní, nicméně hodně chytlavé Eye of the Tiger leccos vynahradí a závěrečný boxerský duel je opravdu hodně povedený. K tom moc pěkný herecký i pěvecký výkon J. Kříže v titulní roli a vedle něj také výborně zazpívala H. Holišová. Potěší živý orchestr, zamrzí potom horší ozvučení a obecně špatná akustika KC, ale s tím mohou tvůrci těžko něco dělat. V součtu za mě velmi slušný počin.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Žíža  70 %
24.9.2019 | 69 hodnocení
+ souhlasím
Velkolepá "šou", výborné výkony v hlavních rolích - jak Honza Kříž tak Markéta Procházková opravdu excelovali. Bohužel obligátní problém KC- fakt problematická akustika - opravdu strašně záleží na tom, kde člověk sedí (a také kdo zrovna zvučí - obrovské rozdíly!). Každopádně závěrečný zápas je skvělý. Takže když mezi sebou porovnám + a - ,vychází relativně slušné ohodnocení.
Kviky  100 %
3.4.2019 | 21 hodnocení
+ souhlasím
Moc se líbilo.
Kdyby šlo dát 200%, tak dám.
Henry  70 %
22.3.2019 | 51 hodnocení
+ souhlasím
Živelný muzikál (plus) v ratejně zvané Kongresové centrum (minus). Skvělý Jan Kříž k roli Rockyho přistoupil neobyčejně poctivě, hodně ji dal, hodně pro ni udělal a na jevišti to bylo znát (viděno 2. 12. 2017). Známý příběh, zajímavá atmosféra, strhující tečka.
Monty70  80 %
17.4.2018 | 222 hodnocení
+ souhlasím
Na představení jsem byl zvědav, po shlédnutí jsem nebyl zklamán. Závěrečný boxerský zápas byl efektní. Kongresové centrum je pro uvádění muzikálů zbytečně velký kolos. Nechtěl bych sedět v zadních řadách.
Janinka123  70 %
27.2.2018 | 145 hodnocení
+ souhlasím
Boxerské prostředí není zrovna můj styl, ale i přes prvotní zděšení, že texty písní budou postrádat smysl, se mi to nakonec zalíbilo. Hlavně finálová boxerská scéna, kdy jsem si připadala jako na opravdovém zápase.
Teddy  80 %
27.2.2018 | 253 hodnocení
+ souhlasím
Plusy : především závěrečná scéna boxerského zápasu je strhující. Jan Kříž podal v hlavní roli přesvědčivý výkon. Peter Pecha by nás také zajímal, jeho jako další alternaci boxera Rockyho jsme již nestihli. Muzikál se neuváděl příliš dlouho. Mínusy : Ohromný prostor Kongresového sálu představení příliš nesvědčí. Možná proto uváděno necelý rok, tak velký sál se tolika diváky jen tak nezaplní.
LucieK  70 %
1.2.2018 | 19 hodnocení
+ souhlasím
Hudebně jeden z nejzdařilejších muzikálů uváděných u nás. Pěvecké výkony určitě o dost převyšují ty herecké. Komplexně dobře je na tom Peter Pecha. Škoda, že celkově skvělý hudební zážitek kazí nezvládnutá práce mistrů zvuku (je otázkou na kolik je to špatně ozvučené a na kolik se sál ozvučit prostě nedá). I prostor je moc velký. V menším divadle by Rocky určitě vynikl lépe.
Michelle97  80 %
23.1.2018 | 127 hodnocení
+ souhlasím
85%
Moc pěkný muzikál se skvělým obsazením. Z naší alternace nejvíce zaujal Jan Kříž, který skvěle ztvárnil boxera Rockyho. Naprosto věrohodný výkon, jak po mimické, tak po hlasové stránce. Skvěle ho doplňovala Markéta Procházková, která opět dokázala, jak skvělý má hlas. Závěrečná scéna s boxerským zápasem představení skvěle uzavřela!
Romana35  90 %
16.12.2017 | 288 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál se mi líbil. Z naší alternace skvělý Jan Kříž v titulní roli - přesvědčivě dokázal vystihnout postavu boxera Rockyho, ať už způsobem mluvy, mimikou, gesty. Hlasově výborný, stejně jako Markéta Procházková jako nesmělá Adriana. Orion Lynch jako Apollo Creed se dokázal dobře poprat s češtinou, jeho přízvuk byl roztomilý. Ostatní herci na jevišti mají menší prostor, než ústřední trojice.
Pěkná scéna, zajímavě řešené dvě velkoplošné obrazovky, přenášející dění na jevišti on line. Oceňuji živý orchestr. Závěrečný boxerský zápas byl strhující. Opravdu pěkný zážitek.
Rejpalka  80 %
1.11.2017 | 182 hodnocení
+ souhlasím
Rozhodně z toho lepšího co se v Praze dá vidět, inscenace se téměř neliší od německého originálu ačkoli se jedná o kopii americké verze (s jednou vypuštěnou písní). Herecky excelují jak Kříž tak Pecha a Holišévá, Raphael Luther Simon je skvělý ve všem jen ne v češtině. Skvělá show, která se ztrácí v mega prostoru kongresového centra, nadsazené ceny vstupenek dost ubírají stejně tak jako celá komedie s Kryštofem Michalem. Škoda, že Rocky v Praze nebude mít delší trvání.
Kapybara_2  80 %
19.5.2017 | 21 hodnocení
+ souhlasím
Moc příjemné překvapení. Když jsem se dozvěděla, že se má u nás dělat MUZIKÁL Rocky, připadalo mi to tak absurdní, že jsem si neodpustila pár rýpavých vtípků. Samotné představení mě ale strhlo. Hlavní role (Jan Kříž, Hana Holišová) dobře zazpívané i zahrané, závěrečný zápas emotivní a naprosto úžasný. Nikdy bych nevěřila, že boxerské utkání může na divadle (navíc v muzikálu) tak skvěle fungovat! Jen škoda toho Kongresového centra - opravdu strašný prostor, zvlášť pro divadlo.
IHA55  70 %
1.5.2017 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Z počátku pomalý rozjezd, posléze efektní velkolepá podívaná. Jan Kříž famozní, Hana Holišová skvělá, ostatní nelze moc hodnotit. Steindler by neměl zpívat. Ostatní dobří.
Fedorocko  80 %
28.4.2017 | 703 hodnocení
+ souhlasím
Závěr neuvěřitelně zachránil některé nedostatky,hlavně z první půle. Vygradoval celé představení a tudíž zanechal výborný dojem. Robert Záruba excelentní.
PavelK  90 %
21.3.2017 | 221 hodnocení
+ souhlasím
Tak profesionálně udělaný muzikál u nás dlouho nebyl, především díky vkladu zahraničního režiséra Christopha Drewitze. Velkolepá výprava, živý orchestr a skvělé výkony v čele s Janem Křížem, který opět zvednul laťku svých muzikálových výkonů. Skvělé jsou i H. Holišová a M. Procházková, potěší i hostující L.R.Simon v roli Apolla, i když mu bohužel není moc rozumět ve zpívaných pasážích. Finálový souboj svou atmosférou strhává všechny diváky - tohle v jiném divadle nezažijete! Rocky není typickým muzikálem, ale rozhodně je neopakovatelným zážitkem pro všechny generace diváků. Nenechte si ho ujít
Guildenstern  50 %
17.3.2017 | 406 hodnocení
+ souhlasím
16/3 Kříž, Holišová, Simon, Vojtek, Šteindler.. a dál není třeba psát, protože ostatní role mají minimální prostor, sólově zpívají jen 3 lidi a zbytek je defacto company. Bavilo mě využití přenosové techniky v sále a chemie a humor mezi hlavní dvojicí. Vlastně by to klidně mohla být činohra s hudebním podkresem a za poloviční vstupné by přišlo mnohem víc diváků. Přiznaní technici zajímavý nápad, ale přišlo mi, že s kulisami se hýbalo více, než bylo třeba, aby se zmenšil prostor. Závěr je efektní, má to energii, ale kvůli scén. řešení už nejde příběh doříci a lépe zakončit romantickou linku.
Atribut  60 %
17.3.2017 | 92 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
když koukáme na muzikály my fair lady nebo hello dolly!, tam dobrý libreto tak nějak přirozeně přechází v songy. rocky je z těch muzikálů, kde jsou mluvený pasáže takový prázdný a uměle směřují k písničce. příliš jednoduchej děj rozvláčně spěje k boxerskýmu finále. na český poměry výborně přeložený, ale problémy původního libreta to nespasí. scéna si docela poradila s problémovým prostorem. několik výraznejch momentů, vysloveně efektní konec. hudebně slušný. kříž se s rockym popral dobře. holišová herecky občas drhla, někdy moc předramatizovaná. jeden z lepších pražskejch muzikálů.
Martin21  70 %
13.3.2017 | 439 hodnocení
+ souhlasím
Skvela Hanka Holisova, zajimavy L. R. Simon a uchazejici Peter Pecha. Je mi lito umelcu, ze ma muzikal tak tragickou prodejnost...skoda!
Čiko  70 %
11.3.2017 | 956 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Určitě zatím nejlepší muzikál, který jsem v KC viděl. Peter Pecha má ještě rezervy, Hana Holišová výborná, L.R.Simon skvěle oživil svým temperamentem. Příběh hlavního hrdiny dobře graduje, skvělá a působivá scéna závěrečného zápasu. Jen mám opět pocit, že by to chtělo menší sál. Občas jsem dost dlouho "lovil" toho, kdo zrovna mluví. Oproti předchozím muzikálům v KC výborný zvuk. Zasloužili by si lepší prodejnost..
Osgood  70 %
6.3.2017 | 77 hodnocení
+ souhlasím
POBAVÍ, ale muzikál to není, spíše atrakce se zpěvem, scénické ztvárnění storyboardu filmu:-) Hvězdou je pro mě M.Procházková v roli Adrian, tradičně skvěle připravený J.Kříž hraje jako o život a fakt vypije 4 vejce:-), uvěřitelnější Rocky s velkým srdcem, který nemá skříňku je však pro mě Peter Pecha:-) Dále zaujali: L.R.Simon (je fakt borec), Heňo, E.Čekan, M.Nosková, paní Křížová, J.Adamec a Z.Ďurdinová. Orchestr výtečný, písně slabší:( Vylepšený zvuk dost potěšil, hitovka Tygrovka v podivné aranži již méně:( Závěr lehce zmatečný, leč STRHUJÍCÍ, zejména díky triu Záruba Rocky Apollo.
LuciaFary0  60 %
6.3.2017 | 23 hodnocení
+ souhlasím
zajímavě pojatá scéna. Dobré výkony všech, zejména Petera Pechy. Spatný zvuk, není rozumět. Perfektní orchestr.
Ivulin  80 %
5.3.2017 | 43 hodnocení
+ souhlasím
První půlka se trochu vlekla, ale druhá byla super. Akorát když zpíval Luther Simon, tak ho hudba dost často přehlušovala a nebylo ho moc slyšet :/ Jinak krása, Peter Pecha zpíval skvěle a představitelka Adriany také :) Robert Záruba a Vojtěch Bernatský - úžasný výkon!
DivadelniFan  90 %
3.3.2017 | 300 hodnocení
+ souhlasím
Pro mě veliké překvapení. Moc dobrá show! Krásná výpravná scéna, špičkové výkony - vyzdvihl bych především Petra Pechu, který je opravdu Rocky se vším všudy. Překrásný hlas, parádní herectví a celková kondička, kterou Pecha má. Dále skvělí Markéta Procházková, Luther Simon, Heňo, Dáša Zázvůrková a Bernatský se Zárubou potěší nejednoho diváka. Velmi zklamala Hana Holišová,která jen přehrávala a neměla moc energie při zpěvu jako její alternace.Líbí se mi přímé přenosy přímo z hlediště a jeviště na dvě obrazovky po stranách.Závěrečná scéna je opravdu velkolepá. Orchestr byl bezchybný. Doporučuji.
Honzy  50 %
3.3.2017 | 274 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
ROCKY v praž. KC je velkou show,ovšem za srdce Vás moc nechytne.Chybí především nutné emoce,taneční choreografie je mizivá,herci se v obrovských prostorách poněkud ztrácejí.Dobrý výkon podávají hlavní představitelé J.Kříž ,H.Holišová a L.Simon.Ostatní postavy jsou epizodní.Ukazuje se,že pouhý přepis filmu,do cca 3 hod. muzikálu, nestačí.Místy dialogy váznou(hlavně v 1.půlce) a tempo muzikálu zpomalují.Zajímavá je scéna,ale ruší stálé ruční posouvání jednotl.panelů.Živý orchestr i sbor znějí ok.Velké finále muzikálu je působivé,i když poněkud zmatečné,včetně závěrečné děkovačky.2.3.17 Hodn.50%
Cyr Masner  90 %
3.3.2017 | 10 hodnocení
+ souhlasím
Výborní Jan Kříž a Hana Holišová. Minimálně jednoho z nich bych viděl v nominaci na Thálii. Dobře obsazené i další role (L. R. Simon coby Apollo Creed - klobouk dolů za nastudování role v češtině). Účelná scéna, působivá choreografie. Co dodat? Velice profesionální a zvládnuté. Neočekával jsem nic a byl jsem opravdu mile překvapen. Živý orchestr zněl působivě.
MSpa  90 %
3.3.2017 | 47 hodnocení
+ souhlasím
Muzikálová show, osobní příběh outsidera i velkolepé aranžmá boxerského zápasu gradují ve strhujícím způsobem inscenovaném finále, které diváky vtáhne interaktivně do středu dění.
V našich končinách nevídaná scénografie i zdařilé projekce.
Absolutorium kromě režie Christopha Drewitze patří všem hercům, v čele s Janem Křížem. Jeho fyzická průprava a absolutní profesionální oddanost roli se zde opět zúročila ve výkon hodný superlativ.
Případným mínusem může být absence hitovek, kromě notoricky známé Eye Of The Tiger, ale byla by kvůli tomu škoda přijít o tenhle mimořádný scénický zážitek.
Kudelicek  90 %
3.3.2017 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá muzikálová show dosahující takřka světových kvalit! Velkolepá výprava se spoustou úžasných detailu, bravurní výkony sólistů (Kříž, Holišová) i skvěle sehraná company. Výborně zněl taky početný orchestr. Rockyho by měl každý vidět!
Ala  80 %
2.3.2017 | 156 hodnocení
+ souhlasím
Velmi povedené představení. Co do show určitě špička svého žánru v Praze. Honza Kříž si Rockym říká o další minimálně nominaci na Thálii, výborná je i Hanka Holišová a mnozí další. Zajímavou volbou je Američan Luther Simon v roli Apollo Creeda. Zpívá beze sporu skvěle, ale jeho přízvuk asi vyloudí úsměv na tváři nejednoho diváka. Každopádně mně se líbil a vlastně mě mile překvapilo, že mu bylo většinu času velmi dobře rozumět. :-)
Tomoka  20 %
12.3.2017 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Tak za me velké zklamání! Výborná scéna, orchestr hraje skvěle, naprosto dokonalá Hana Holisova, Peter Pehe také zpíval krasne... Ale Pehe mel mít jeste tréninky běhu. Cela hlavni "schodova" scéna uplne na nic. A falesni Rockyove byli katastrofa, nedokázali se ani postavit do rady, natož aby se stejne hybali. Apollo girls taky desna ostuda. To bylo desny. Nejvic se člověk ale styděl, kfyz pan Steindler zapoměl text své jediné písně a v každém dialogu byl mimo. Překlad pisni taky hrůza. Slejvak me desil jeste ve snu. A muzu pokračovat. Zklamání!
Applejuice  90 %
8.1.2023 | 316 hodnocení
Erlich  60 %
9.12.2022 | 14 hodnocení
Violetka  70 %
15.2.2020 | 54 hodnocení
HodnaTeta  80 %
16.1.2020 | 143 hodnocení
Saviour1  80 %
27.2.2018 | 43 hodnocení
ToPe  90 %
26.2.2018 | 42 hodnocení
Cowok  70 %
17.12.2017 | 13 hodnocení
TonnyBí  80 %
13.3.2017 | 5 hodnocení
Tina00  90 %
11.3.2017 | 7 hodnocení
IvaKOB  50 %
3.3.2017 | 6 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.