Letní shakespearovské slavnosti

Dvaja páni z Verony

Premiéra: 3.7.2012 | 2:50
Překlad: Ľubomír Feldek, Martin Hilský. Úprava: Peter Mankovecký, Róbert Mankovecký, Michal Kubovčík. Dramaturgie a texty písní: Róbert Mankovecký. Scéna: Pavol Andraško. Kostýmy: Jana Kuttnerová. Hudba a režie: Peter Mankovecký.
Poslední uvedení: léto 2016.
Hudební variace na méně známou Shakespearovu komedii, plnou rafinovaných slovních hříček, prudkých citových zvratů a milostných propletenců.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Letní shakespearovské slavnosti
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
63 %
6361000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 70 %
Pavel Širmer 70 %
Jiří Landa 70 %
Helena Grégrová 70 %

Volby

Hodnocení (10)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  70 %
(zadáno: 20.9.2012, počet hodnocení: 1568)
+ přínosný / zajímavý komentář
Vrchol (asi nejen letošních) Letních shakespearovských slavností, komedie, v níž jinde vybočující kabaretní čísla bezešvě zapadají do celku. Využití slovenskočeské koprodukce k jazykovému rozlišení postav dle měst původu považuji za myšlenku ve své jednoduchosti a zároveň působivosti geniální.
Pavel Širmer  70 %
(zadáno: 27.7.2012, počet hodnocení: 1672)
+ přínosný / zajímavý komentář
65%. Konečně je někde k vidění také tato Shakespearova málo uváděná komedie, byť v radikálním zkrácení, které je úpravou tak razantní, že se jedná spíše o variaci. Svěží letní podívaná. Hudebník P. Mankovecký mě opět přesvědčil o svých schopnostech, přidané písně se mu skutečně povedly! Ač je to s podivem, improvizace a akrobatické prvky neměly za následek „roztříštění“, ale oživení. Herci se příjemně odvázali a přitom jejich kreace měly hlavu a patu. Největší herecký přínos jsem shledal ve výkonech O. Kovaľa, M. Kráľe a Ľ. Kostelného. Něco víc než jen komerční letní produkce!
Jiří Landa  70 %
(zadáno: 22.7.2012, počet hodnocení: 2897)
+ přínosný / zajímavý komentář
65% Českými divadly neprávem opomíjená hra W. Shakespeara. Vkusná letní zábava, režisérovi P. Mankoveckému se kromě fajn hudby podařilo vybudovat i líbivou inscenaci s mnoha vtipně vystavěnými scénami. Vyrovnané herecké výkony. O příjemné překvapení se postarali Z. Norisová, která tímto snad už konečně vystoupila z rolí přitroublých naivek, a L. Vaculík, jemuž role Vojvody sedla a postavu ztvárnil, vyjma první scény, věrohodně. Humorně působily dokonce i "forbínové" výstupy Ľ. Kostelného. Rád jsem se na takové zpracování WS podíval.
Helena Grégrová  70 %
(zadáno: 21.7.2012, počet hodnocení: 1451)
+ přínosný / zajímavý komentář
Svižná a šmrncovní inscenace s poctivou porcí vtipných slovních hříček, nápaditou hudební složkou a vpodstatě vyrovnanými hereckými výkony (ačkoli slovenští aktéři měli přeci jen kapku navrch). Za sebe ji každopádně řadím v rámci letních divadelních produkcí poslední doby k tomu nejzdařilejšímu.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Drazda  50 %
(zadáno: 17.8.2016, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Asi nejslabší představení (spolu s Langmajerovým Richardem III.), které jsem na Slavnostech dosud viděla. Převládající dojem - pásmo nesourodých kabaretních scének.
Písničky hezké a na rozdíl od ostatního zapadající do děje. Pro mě naprosto samoúčelné "forbíny" L. Kostelného - jako vtipné skeče výborné, ale ve hře pro mě naprosto nepochopitelně navíc - nebylo potřeba přestavovat scénu, ani převlékat kostýmy, ani dovysvětlit děj. Jednotlivé herecké výkony velmi dobré, ale celkově rozstříštěné, jakoby se režisér nemohl rozhodnout, jakou formu zvolit, hodně zkrácené a hlavně málo Shakespeara...
Vladimír10  70 %
(zadáno: 2.8.2014, počet hodnocení: 383)
přínosný / zajímavý komentář
Mnoho moudrých inscenátorů již vyslovilo myšlenku, že improvizace do pravého Shakespeara nepatří. O čem dumal Ľ. Kostelný, když vymýšlel své zdlouhavé výstupy zcela odbočující od hlavní dějové linie, pravděpodobně už nikdo nepřijde. Faktem bohužel zůstává, že pocházely z úplně jiné komedie. Zabrousit v případě této hry do muzikálových vod se bezpochyby vyplatilo. Přidané písně překvapivě obhájily svůj význam a akrobatická choreografie E. Kodešové na visuté obruči se stala pomyslnou třešničkou na dortu. Nakonec však nápady režiséra a Podpicha převážily myšlenky autora, což správně určitě není.
Zuzatab  80 %
(zadáno: 30.7.2013, počet hodnocení: 65)
přínosný / zajímavý komentář
Této hře nemám co vytknout, nadchla mě natolik, že hned druhý den jsem na ní musela jít znovu, nemohla jsem se nabažit :-) Neskutečně vtipná hra s výbornými hereckými (i akrobatickými) výkony a ty písničky...ty jednoduše miluju!!!
Po roce jsem na tuto hru šla znovu, nevím jestli je možné, že se to o tolik zhoršilo a nebo bůhví v jakém duševním rozpoložení jsem tenkrát byla...ale ze 100% jsem musela ubrat, takový zázrak za který jsem to měla to bohužel není, ale každopádně je hra originální a příjemným letním zpestřením.

Golftom  50 %
(zadáno: 18.1.2016, počet hodnocení: 46)
Aknairam  70 %
(zadáno: 24.10.2015, počet hodnocení: 20)
Fekete  60 %
(zadáno: 6.5.2014, počet hodnocení: 51)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.