Letní shakespearovské slavnosti

Marná lásky snaha

Premiéra: 18.7.2012. Překlad: Martin Hilský. Výprava: Jan Štěpánek. Hudba: Pavel Helebrand. Režie: Ondrej Spišák.
2:55|PaS de Theatre Ostrava | Poslední uvedení: srpen 2014.


Shakespearova „komedie intelektu“ plná hravosti a ohňostrojů slovních hříček. Mladý navarský král a jeho tři pánové se hodlají plně věnovat studiu a kultivaci ducha a zaváží se, že budou po tři roky žít bez jakýchkoli „radostí“, tedy i bez žen. Na navarský dvůr však záhy přijíždí francouzská princezna se třemi svými dámami a všechny jsou krásné, chytré a především zcela neodolatelné. Lidská přirozenost se nakonec vždycky vysměje zákazům a příkazům...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Letní shakespearovské slavnosti
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
53 %
5331000
Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 40 %
(zadáno: 21.9.2012, počet hodnocení: 1558)
přínosný / zajímavý komentář
44,99% Udělat z tak testosteronem a estrogenem nasáklé hry tak impotentně frigidní inscenaci, to je úkol hodný ředitele dětského divadla.
Pavel Širmer 50 %
(zadáno: 27.7.2012, počet hodnocení: 1606)
přínosný / zajímavý komentář
55%. Víceméně souhlasím s ostatními z redakce. Letní odlehčení vkusné, režijní nápady poměrně vděčné a „srandupřinášející“, občasná lacinost v rozumných mezích. První část příjemná a zábavná, druhá polovina výrazně slabší a konec mohl být postaven lépe. Výprava se k pojetí hodila, hudba mi s celkem tolik nesouzněla. Herecky celkově vyrovnané a dobré (zajímavými obohaceními přispěli zejména V. Polák, T. Dočkalová, V. Čapka, M. Kavalčík, J. Sedláček, J. Fišar, I. Marták). Vlastně jsem se rád podíval. Nebýt druhé poloviny, šel bych s hodnocením výš.
Jan Pařízek 60 %
(zadáno: 24.7.2012, počet hodnocení: 775)
přínosný / zajímavý komentář
Nemohu nepřiznat, že většinu představení jsem se dobře bavil. Zvláště první polovina byla dosti vydařená. Dobře postavená scéna, šikovně využitá v závěru první půle (koberec, fontánka). Modernější úprava hry, která navozovala dojem určité formy televizního sitcomu, mi nijak výrazně nevadila. Jen škoda slabší druhé poloviny. Hlavně její začátek, je dle mě nevydařený. Herecky z velké části samé dobré výkony, nikdo příliš nevynikal, ale ani nezapadl. Pokud někoho vyzdvihnout tak V. Polák, V. Čapka a L. Bělašková. Celkově tedy 65%.
Jiří Landa 50 %
(zadáno: 24.7.2012, počet hodnocení: 2879)
přínosný / zajímavý komentář
Chvílemi až příliš laciné. Ovšem nutno přiznat, že první část představení měla docela šmrnc a až na některé přílišné podbízivosti typu „homosexualita na každém rohu“ mě docela bavila. Problém nastal po pauze. Především úvodní scéna druhé části byla nešťastně "přestřelená". Nezaujal mě ani výstup Rusů, i když byl v tomto podání přece jen o něco stravitelnější než v jiných zhlédnutých verzích. V představení byla i spousta milých humorných nápadů např. scéna s kašnou, s trávníkem apod. Herecky na velmi solidní úrovni, což je pro Ostravu typické.
Helena Grégrová 50 %
(zadáno: 24.7.2012, počet hodnocení: 1421)
přínosný / zajímavý komentář
45%. Na můj vkus až příliš "rozverné".
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Blumarik 50 %
(zadáno: 3.8.2013, počet hodnocení: 235)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Nešlo by to jinak...? Musí být ve všem růžové trenýrky a sexuální narážka v každé druhé větě...? Mám pocit, že je to poslední dobou zavedený trend kvůli divákům... Asi by se jinak neměli čím bavit...
Stavo 60 %
(zadáno: 11.11.2014, počet hodnocení: 26)
Ema123 50 %
(zadáno: 14.10.2013, počet hodnocení: 43)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.