Losers Cirque Company

Nebesa

Premiéra: 30.5.2022 | 2:00
Společná inscenace Losers Cirque Company, 420people a Maranatha Gospel Choir. Uváděno v gotických zahradách Kláštera sv. Anežky České, později také v Divadle BRAVO!.
Akrobatický muzikál. Strážní andělé mají náročnou práci. Každý den dostávají na starost jednoho smrtelníka, kterého drobnými či většími zásahy chrání před tím, aby si ublížil. Kdo smrtelníky andělům přiděluje, to ví jen Bůh. Jednomu z andělů jsou rigidní nebeská pravidla příliš těsná. Pekelně ho štve systém, který mu nedovoluje lidem skutečně pomoct, ale jen hasit jejich banální problémy. Poté, co se do jednoho „obyčejného člověka“ zamiluje, je připraven klidně i rozpoutat v nebi revoluci...
Losers Cirque Company
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
48 %
kontroverzní inscenace (36.)
48161000
Hodnocení redakce
Iva Bryndová 50 %
Jan Pařízek 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
20.12.St19:00Divadlo BRAVO!vstupenky
21.12.Čt19:00Divadlo BRAVO!vstupenky
30.1.Út19:00Divadlo BRAVO! | akrobatický muzikálvstupenky
31.1.St19:00Divadlo BRAVO! | akrobatický muzikálvstupenky
15.4.Po19:00Divadlo BRAVO! | akrobatický muzikálvstupenky
20.12.St19:00 vstupenky
Divadlo BRAVO!
21.12.Čt19:00 vstupenky
Divadlo BRAVO!
30.1.Út19:00 vstupenky
Divadlo BRAVO! | akrobatický muzikál
31.1.St19:00 vstupenky
Divadlo BRAVO! | akrobatický muzikál
15.4.Po19:00 vstupenky
Divadlo BRAVO! | akrobatický muzikál

Volby

Hodnocení (16)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  50 %
30.12.2022 | 499 hodnocení
+ souhlasím
55% - Myšlenka spojit dohromady tanec, akrobacii a gospel, navíc to vše do muzikálového tvaru není zlá. Muzikál z podstaty spojuje tyto složky. Bohužel v branické inscenaci je velmi slabý příběh, který pak ovlivňuje i hereckou složku. Diváky zvyklé na skvělé taneční a akrobatické výkony zúčastněných souborů pravděpodobně zklame, že se jim obého dostává v menší míře, než by ocenili. Gospelový soubor při svém tanečním a hereckém zapojení nepůsobí nejlépe a nepomáhá ani horší zvuk a anglické texty písní, zvlášť s ohledem na nedobrou výslovnost obsazených. Přesto nejde o výslovně marný pokus, jen by potřeboval od všeho alespoň trochu víc a lépe.
Jan Pařízek  70 %
20.6.2022 | 878 hodnocení
+ souhlasím
Osobně bych to spíše inzeroval jako pohybově-taneční gospelový muzikál, aby to pak nevyvolávalo falešná očekávání. Akrobacie spíše lehčí a určitě ne zde to hlavní. Stejně tak i jednoduší příběh, který hraje spíše až třetí housle a kdyby žádný nebyl, nijak by mě to nevadilo. V každém případě je zde ale výtečná hudba, která dokáže opravdu strhnout. K tomu naprosto vynikající sborový zpěv a též několikero opravdu vydařených pohybových pasáží. Pěvecky skvělá M. Jonczy, herecky nezklamal P. Jeništa a pohybově výtečná S. Machovičová. Snad jen dělat ze sboru místy muzikálovou company nepůsobí vždy úplně nejlepším dojmem.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
MartinB  80 %
15.12.2022 | 123 hodnocení
+ souhlasím
Místy zlobil zvuk, místy nebylo rozumět (tomu, že chybí titulkovací zařízení však naprosto rozumím - zbytečně by odvádělo pozornost od dění na jevišti), občas děj trochu stagnoval. Proti těmto mínusům stojí nádherný, ač jednoduchý příběh, krásná hudba a silné výkony všech zúčastněných uskupení. Extra bych rád vyzdvihl ústřední dvojici - Simonu Machovičovou a Jindřicha Panského. Výborná byla v pěvecké poloze i Michaela Jonczy a v některých částech mě dostal Petr Jeništa. Pokud chcete vidět, co všechno se stane, když se zamiluje strážný anděl, vyrazte se podívat.
Daliborszydlowski  80 %
29.6.2022 | 34 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé písničky, skvělý Maranatha Gospel Choir. Skvělý nápad.
Fr2709  40 %
22.6.2022 | 185 hodnocení
+ souhlasím
Klady:
- hudba
- sex apeal hlavni představitelky
Průměr:
- artisticka čísla ( co jeviště dovolí)
Zápory:
- zpěv ( to snad s angličtinou nemá nic společného)
- děj
- vycpely Jiří Korn ( věk bohužel nelze zastavit)
Shrnuti:
- slabší průměr ( na odchod o přestávce to však není)
Tvidatko  40 %
15.6.2022 | 80 hodnocení
+ souhlasím
Začnu tím pozitivním - Simona Machovičová je vynikající! Sbor - MILUJU. Zněl výborně a hezky mi do toho všeho pasoval. A teď ke zbytku - příběh byl jednoduchý až stupidní. Možná proto, aby si ho dali dohromady i lidi, kteří neovládají angličtinu? Volbu nepočeštit písně a zároveň je dát zpívat lidem, kteří nezvládají výslovnost - čímž myslím v podstatě všechna sóla (včetně mé lásky Jeništy) - bold choice, ale asi ne úplně dobrá choice. U scény jsem si říkala, že je dost hrozná, ale ukázalo se, že po setmění a prosvícení funguje o něco lépe, tudíž ji hodnotím jen jako podprůměrnou (stejně jako celou inscenaci). Poměr cena/výkon nic moc.
Jerman  30 %
13.6.2022 | 127 hodnocení
+ souhlasím
Tři soubory, kombinace zpěvu, tance a akrobacie ve stylu nového cirkusu, údajně "akrobatický muzikál". Vznikl ovšem podivný slepenec s chabou dějovou linkou. Hudba je sice krásná ale v muzikálu i sbor musí umět jak zpívat tak tančit, a to zde není ten případ. Pohybově Marantha Gospel Choir, kde řada členů má pěkně přes váhu, působí zcela ochotnickým dojmem. Navíc té "dechberoucí akrobacie", kterou zde očekáváme je zatraceně málo, jistě nejslabší počin Losers od začátku jejich půsovení, nechápu kam dal P. Horníček rozum, pustit se do takové komerce. Pěkný finanční vývar, první tři řady za 890 Kc, nejlevnější lístky za 490 Kc, good luck.
Vendy13  20 %
30.6.2022 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Velké zklamání.Příběh je natahován do nesmyslů,aby se tam asi stihli na té tyči vystřídat všichni. Akrobacie dobrý,ale mě by tam stačilo pár takových čísel a uvítala bych víc děje a hraní. Písně taky zbytečně natažené a až přehnaně tklivé, že slabší jedinec se musí jít utopit do Vltavy cestou domů. Spíš mi to místy připomínalo pantomimu. Hlavní hrdinové jen naznačují a do toho řve sbor po páté stejnou frázi. A vrchol organizace je, že vstupné se za deště nevrací . Takže je Vám nabídnuta pláštěnka. Byly jsme mokré jako myši a vydržely to hodinu. Víc se opravdu nedalo.
Velký_péťa  80 %
13.6.2022 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Nejsem fanoušek muzikálů,zvlášť českých pokusů.Tohle smrdělo lehkou alternativou, tak jsem vyrazil. Uff, žadnej komerčně, přeplácaný škvár se nekonal. Jednoduchá scéna, svižný a pochopitelný děj. Kombinace čj a aj pro mě v pohodě. Překvápko, že u nás někdo dělá obstojný gospel. Krom prof. zpěváků musím ocenit i zpěv akrobatů, i když je znát, že tohle není úplně jejich parketa, ale chápu, zpívat a ještě u toho lítat, nebude sranda pro nikoho. Zpěvem překvapil pan Jeništa - klobouček. Pár věcí by se určitě ještě vytunit dalo (choreošky, celkový zvuk), má to však spád, gradaci občas i vtip. Ocení zejména fanoušci dobré muziky. Doporučuji.
Lukx  30 %
12.6.2022 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Mrzí mne, že jsem se na to chytil a navíc koupil lístky pro celou rodinu. Je to hodně průměrné vystoupení. Těšil jsem se na divácky zajímavou kombinaci muzikálu s moderním tancem a novým cirkusem. To se bohužel nestalo.
MichalPer  80 %
10.6.2022 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Nejsem sice cílová skupina muzikálů, ale královsky jsem se bavil. Přijde mi skvělý nápad fúze tanečníků, artistů a gospelu... Myslím, že pro všechny to byla velké výzva, ať už pro artisty zpěv, či pro zpěváky pohybové choreografie a myslím, že všichni obstáli více než se ctí.... jistě by se našly i slabší stránky, kdyby chtěl člověk hledat - jako místy slabší angličtina, či pro mě trochu předvídatelný děj, ale muzikál má několik více než silných částí a já tedy rozhodně dávám palec nahoru. Mimochodem doufám, že bude ještě příležitost vidět Nebesa někde Indoor, jelikož si myslím, že zážitek bude ještě silnější....
Kateřina P  20 %
10.6.2022 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Tohle vystoupení je obrovské zklamání! Jsme fanoušci 420people a máme rádi i nový cirkus, avizované letní vystoupení (navíc na krásném místě) nás hned zlákalo k návštěvě. Nebesa bohužel trpí množstvím nedostatků a pro diváka, který chodí častěji na různá kvalitní představení je to utrpení. Neviděli jsme alternaci s Jiřím Kornem, takže jeho přínos k vystoupení nemůžeme zhodnotit. Každopádně jak choreografie, artistické výstupy, tak i sborový zpěv jsou v tomto vystoupení hodně průměrné. Celé je to zamotané do slabé dějové linie. Pokud můžete, vystoupení se vyhněte. Je to hrozná škoda, Nebesa skýtala se zapojením těchto souborů velké možnosti.
H.anka  30 %
31.5.2022 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Fanoušci Losers - v zájmu zachování silně pozitivních dojmů z jiných představení LCC, toto přenechte jiným zájemcům. První desítky minut byste pochybovali, že jste přišli ve správný den, pak zjistíte, že jste na muzikálu zřejmě bez profi zpěváků (Jiří Korn to do Nebes nevytáhne) a ne na přehlídce dechberoucí akrobacie. Stále si říkáte - kdy to přijde?!, ale nepřijde a místo toho máte tendenci se hlavou vyhýbat tyči, která se v rámci děje snaží kosit "smrtelníky" na pódiu a repetitivnost scény vás prostě sebere. Odcházím předčasně, za hlesnutí jiného diváka: To si nezaslouží ani minutu navíc...
Maybe  10 %
28.10.2022 | 85 hodnocení
Moonek  60 %
11.9.2022 | 100 hodnocení
Anca.rambo  70 %
30.7.2022 | 109 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.