Městské divadlo Mladá Boleslav [velká scéna]

Višňový sad

Premiéra: 25.2.2022 | 2:50
diváci na jevišti
Překlad: Leoš Suchařípa. Dramaturgie: Kateřina Suchanová. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Zdeněk Dočekal. Režie: Petr Mikeska.
Poslední uvedení: září 2023.
Slavná Čechovova hra plná tragické ironie, která dokazuje, jak málo se změnily problémy, se kterými se jako lidstvo potýkáme. „Dům plný lesku, lustry svítí, zlato se blýská, křišťál třpytí...“ a to všechno už dávno není pravda. Majitelka panství Raněvská se po pěti letech vrací z Paříže. Rodinné sídlo, které má svou největší slávu dávno za sebou, teď stojí i s višňovým sadem před dražbou kvůli dluhům...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Mladá Boleslav
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
58 %
5851000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
27.4.2023 | 1154 hodnocení
+ souhlasím
65%. I přes dílčí nedostatky mě tenhle Čechov bavil. Usazení diváků na jeviště a využití rozlehlých prostor hlediště a balkonů je dobrý nápad, i když blízkost k divákům u většiny dialogů na forbíně úplně nenahrává groteskní stylizaci, kterou režisér P.Mikeska zvolil. S tím se pojí i největší svízel inscenace, a to jsou nevyrovnané herecké výkony, ne všem výrazná nadsázka sedla. Nejzajímavějšími postavami pro mě naopak byly Varja (S.Hanzl Milková), Aňa (M.Jirounková) a Gajev (R.Madeja). Tematicky tvůrci zdůrazňují neschopnost postav čelit výzvám a začít brát vážně svou životní situaci. (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
JirkaS  90 %
11.5.2023 | 368 hodnocení
+ souhlasím
Diváci na jevišti jako svědci nepopiratelného plynutí času, kdy zašlá sláva panství a višňového sadu už žije jen ve vzpomínkách těch, kteří toho byli účastni. Děj odehrávající se na forbíně a v prostorách divadelního hlediště pak dokáže zaujmout a ohromit svým neotřelým pojetím. A do toho všeho klasický Čechov bez modernizací, který dokázal naprosto dokonale zachytit pomíjivost okamžiku. Už jen pojetí dětského pokoje mě zaujalo, a jak došlo na prostředí řeky či bálu, jen jsem se utvrdil v tom, že tahle verze Višňového sadu se vydařila. Výborné herecké výkony pak jsou už jen třešničkou na pomyslném dortu. Skvělé a zapamatovatelné! /6.5.2023/
Michal1982  70 %
19.10.2022 | 165 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavé pojetí, kdy diváci sedí na jevišti a divadlo se hraje na forbíně a v hledišti, zapojení krásných prostor divadla do hry za mě funguje. Některé postavy za mě lehce přehrávaly, jiné mi zase přišly upozaděné. V celku povedený kousek. Nejvíce mě bavila Lucie Matoušková, Veronika Bajerová a Vuk Čelebić.
BloggarSumec  30 %
13.5.2022 | 70 hodnocení
Scoobi  50 %
18.3.2022 | 108 hodnocení
Forwhat  50 %
14.3.2022 | 48 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.