Naivní divadlo Liberec

Loutky hledají talent

Premiéra: 6.10.2012 | 1:00x
Dramaturgie: Vít Peřina. Výprava: Marek Zákostelecký. Hudba: Vratislav Šrámek, Miroslav Ošanec. Režie: Tomáš Dvořák.
Poslední uvedení: rok 2015.
Talentová soutěž v loutkovém provedení... Iluzivní marionetová komedie, která si parodickou formou všímá aktuálního boomu talentových soutěží a reality show.
D10+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Naivní divadlo Liberec
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
83 %
8341000

Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  70 %
(zadáno: 2.6.2014, počet hodnocení: 2905)
+ přínosný / zajímavý komentář
Dobře napsaná hra, která ačkoli přesně reaguje na současný trend talentových soutěží a celkový úpadek nejen televizní zábavy, vyvaruje se obecných klišé (tomu totiž nebývá u podobných textů úplně zvykem). Krásně je tento fakt prezentován například na postavě stárnoucího herce - jedná se o černočerný humor, jenž ovšem bohužel není tak zcela vzdálen pravdě... Současnému světu vládne snad už ve všech oborech zejména ledabylost a mělkost, i o tom vypovídá zhlédnutá inscenace s precizně odvedenou prací s loutkami. Vydařená, zábavně smutná podívaná.
Michal Novák  70 %
(zadáno: 19.9.2013, počet hodnocení: 1074)
+ přínosný / zajímavý komentář
Loutky se především vysmívají uspokojujícímu voyerismu, s jakým konzumenti komerčního formátu televizních soutěží hledají vítěze a ještě více poražené. Netalentovanost je předmětem zájmu tradiční loutkářské infernální figurky, profituje z ní po svém, to bude mít společné s producentem takových pořadů. Liberečtí loutkáři rozehráli technicky bravurní představení s řadou gagů vtipných, nekompromisních až hraničních.
Kateřina Jírová  70 %
(zadáno: 18.9.2013, počet hodnocení: 319)
+ přínosný / zajímavý komentář
Standa rtní špička loutkohereckého umění. Vše běží jak má, loutky předvádějí možnosti své animace, a dokonce se objeví i pozapomenutý dupák. Labutě z Labutího jezírka pochopí svou šanci a vytvoří soubor, který je lepší než Lady Gaga či než kreace Jamese Blonda. Také připomenutí čtyřiceti loupežníků a jiných má pro fajnšmejkry své kouzlo. Jen z toho vypadl motiv Fausta. Vše je ale přeci jen trochu příliš známé a profláklé. Pak není divu, že kontroverzní Budulínek posbírá ceny všude, kam přijede. Ani tato inscenace není taškařice pro batolata, ale jako když mluvíš do dubu (do Rathouské).
Lukáš Dubský  70 %
(zadáno: 28.2.2013, počet hodnocení: 933)
+ přínosný / zajímavý komentář
Loutkové představení, které tak úplně není pro děti. Soutěže o supertalent se účastní třeba prostitutka z Dubí a většina fórů je schovaná v náznacích, takže je děti nemají úplně šanci pochopit. Ale pro dospělého diváka je to velmi příjemný zážitek!
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Pastelka  100 %
(zadáno: 8.4.2014, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
Tak tohle bylo neskutečný, divák neví, na co koukat dřív, prostě naprostá paráda. Je to hrozně pravdivý a zároveň smutný...
Dezodoo  80 %
(zadáno: 9.10.2015, počet hodnocení: 98)
Prsi  80 %
(zadáno: 27.6.2014, počet hodnocení: 34)
Semtamťuk  70 %
(zadáno: 4.6.2014, počet hodnocení: 78)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.