Národní divadlo moravskoslezské [Divadlo Antonína Dvořáka]

Češky krásné, Češky mé!

Premiéra: 26.9.2020 | 1:40x
Překlad: Janusz Klimsza, Natálie Raclavská. Dramaturgie: Adam Gold. Scéna: Marcin Chlanda. Kostýmy: Grupa Mixer. Hudební spolupráce: Piotr Łabonarski. Pohybová spolupráce: Arkadiusz Buszko. Režie: Piotr Ratajczak.
Poslední uvedení: květen 2022.
Hra inspirovaná motivy z děl předních polských publicistů, autorů populárních knih, které mapují českou národní povahu. Strhující životní příběhy známých i neznámých Češek 20. století, jejichž prostřednictvím je nabízen neotřelý pohled na naše nedávné dějiny a na ono bájné, neuchopitelné češství...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo moravskoslezské
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
65 %
6541000
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Žíža  50 %
20.10.2021 | 69 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavý nápad na téma hry, provedení bohužel už tak nápadité nebylo. Přiznám se, že místy byl děj až příliš plochý, občas některé repliky člověku "nesedly". Po dlouhé době jsme odcházeli z divadla s pocitem, že to nebyl zásadní problém, ale aplikujeme heslo "jednou a dost". I ty závěrečné polsko-české komentáře ženství nás tak nějak nepřesvědčily. 55%
Fedorocko  60 %
17.6.2021 | 727 hodnocení
+ souhlasím
Ikdyž převážně známe hlavní momenty života našich slavných Češek,bylo to zajímavé připomenutí těchto pozoruhodných okamžiků.
Na mě až zbytečně avangardní zpracování,ale budiž. A za Ladu,ikdyž nebyla nejlepší,tak nějaké procentíčko nahoru.
Oroszy  60 %
12.6.2021 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Absolventské představení studentů DAMU?
Pojetí jednotlivých Češek bylo odehráním toho, co je o jejich životě notoricky známo a nepřineslo nic nového. Nevím, zda jsem se měl bavit v kabaretu, který se odehrál tak napůl, nebo přemýšlet o hloubce postav, která zůstala vykreslena tak napůl. Zůstalo mi teda fandit mládí a některým hereckým výkonům, nejvíce u Petra P.
Polsko-české komentáře českého ženství v závěru byly navíc, nudil jsem se u nich. Nepřinesly ani kabaretní tečku a ani kontext toho, proč se dívám právě na tento výběr Češek a v tomto divadelním pojetí. I tak díky! (více v článku na blogu)
Prokop Dveře  90 %
31.10.2020 | 194 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.