Národní divadlo moravskoslezské [Divadlo Jiřího Myrona]

libreto: Guy Bolton, Pelham Grenville Wodehouse, Howard Lindsay, Russell Crouse, Timothy Crouse, John Weidman
hudba a texty písní: Cole Porter

Děj se co děj (Anything Goes)

Premiéra: 4.4.2019. Překlad a české texty písní: Michael Prostějovský. Dramaturgie: Tomáš Novotný. Scéna: Ondřej Zicha. Kostýmy: Ľudmila Várossová. Choreografie: Ladislav Cmorej, Simona Machovičová, Kateřina Marie Fialová. Dirigenti: Jakub Žídek, Marek Prášil. Režie: Peter Oravec.


Hudební komedie odehrávající se na luxusní zámořské lodi při její plavbě z Ameriky do Anglie. Na palubě se vedle vdavekchtivých žen a zamilovaných párků objevují i sňatkoví podvodníci a hochštapleři všeho druhu, včetně falešného faráře, a pochopitelně nechybí ani černý pasažér a agent FBI. Na parníku se pohybuje a setkává celá paleta typů a postav, které chtějí dosáhnout svého děj se co děj ve světě, kde je všechno možné...
Národní divadlo moravskoslezské
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
79 %
Termíny představení
2.10. (St) 18:30 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
10.10. (Čt) 18:30 DOPRODEJ VSTUPENEK BUDE ZAHÁJEN 1. 7. 2019 od 9.00 hodin.; VII. Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
26.10. (So) 18:30 DOPRODEJ VSTUPENEK BUDE ZAHÁJEN 1. 7. 2019 od 9.00 hodin.; X. Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
29.10. (Út) 18:30 DOPRODEJ VSTUPENEK BUDE ZAHÁJEN 1. 7. 2019 od 9.00 hodin.; E Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Žíža 90 %
(zadáno: 11.6.2019, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Vysoká spokojenost - představení (4.4.) "šlape". Neuvěřitelně rozjetá M. Šnytová, skvělá Hanka Fialová, bezvadný Billy Radka Melši a bezkonkurenční padouch v podání Tomáše Savky. No a nelze opomenout roztomilého lorda ve skvělém podání Romana Haroka. Prostě vše fungovalo dokonale a okamžitě po příjezdu zpět domů člověk začal hledat další vhodný termín - už se nemůžeme dočkat až znovu vyrazíme na plavbu :-) .
Ester_L 10 %
(zadáno: 31.5.2019, počet hodnocení: 78)
Cindy.92 80 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 309)
přínosný / zajímavý komentář
Přestože toto není úplně můj šálek čaje,.. zpracování, herecké, taneční a pěvecké výkony, scéna vč promítání prostě vše na jedničku :) Vypíchnout musím především M. Šnytovou, slovy mé drahé polovičky, jede celé představení jako mašina - neskutečné!
Fedorocko 70 %
(zadáno: 17.4.2019, počet hodnocení: 480)
Džejran 100 %
(zadáno: 8.4.2019, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Zábavná a svižná show, vkusná scéna, výborná muzika. Brilantní Reno - Martina Šnytová, skvělý Billy - Radek Melša, který hrál tak přirozeně, jako by sám sebe, roztomilý lord Roman Harok a velmi vtipný padouch Tomáš Savka. Skvělá atmosféra i výkony ostatních herců a tanečníků 4.4.2019.
Antonio 100 %
(zadáno: 8.4.2019, počet hodnocení: 70)
přínosný / zajímavý komentář
Martina Śnytová úžasná fajn divadlo spokojenost 6.4.
RaB 100 %
(zadáno: 7.4.2019, počet hodnocení: 31)
přínosný / zajímavý komentář
Otázkou není jestli znovu... ale kolikrát znovu.
S nastudováním v Plzni se to nedá moc srovnávat - obě verze jsou jiné (ať již v uchopení dialogů, scéna není přeexponovaná, kostýmy střídmější, počet "velkých" tanečních scén apod. Ostravská verze se mi líbí o něco víc. Z obsazení nejvíce zaujali Martina Šnytová (hlavně po herecké stránce, pěvecky je perfektní vždy), Eva Zbrožková, Adam Živnůstka a pánské kvarteto (pánové byli sehraní a bylo vidět, že je to baví). Na tomto provedení není opravdu co vytknout. I jednoduchý příběh byl zpracovaný tak, aby se divák 3 hodiny nenudil.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.