Pixa-pro

Alenka v říši divů

Premiéra: 22.9.2016 | Obnovená premiéra: 8.9.2022
Původně uváděno pod názvem „Alenka v kraji zázraků“.
Podle románů Lewise Carrola. Výprava: Martin Černý. Choreografie: Petra Parvoničová. Dirigent: Felix Slováček jr. Režie: Matěj Balcar.
Původní český muzikál podle příběhů Lewise Carrolla, ve kterém ožívají ve zcela nové podobě Alenčin svět snů, zázraků, dobrodružství, ale i svět životní moudrosti a pochopení, které našla v říši divů či v říši za zrcadlem. Alenka se tu opět setká s Kloboučníkem, Zajícem Březňákem, Houseňákem, komickými dvojčaty, přemoudřelým Valibukem, potrhlým rytířem a především s vypočítavou, zlou, svůdnou Srdcovou královnou, i s laskavou Bílou královnou a uspěchaným Bílým králíkem...
D6+  
tato inscenace byla dříve uváděna v divadle: Pixa-pro
> detail předchozí verze inscenace
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
36 %
kontroverzní inscenace (18.)
36101000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení

Volby

Hodnocení (10)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
MartinRadi  20 %
5.4.2023 | 16 hodnocení
+ souhlasím
Další,s pompézností obnovený,Pixů muzikál v Karlíně a opět jedno velké NE.Chaotický scénář a chaotické pobíhání zbytečně velkého množství postav.Špatně narežírované,špatné hudební nastudování-postava velké Alenky by se měla zpěvu vyvarovat úplně.Pěvecké a pohybové nedostatky se téměř všichni snaží dohnat herectvím a sklouzávají k zoufalému přehrávání.Herecký um drží jen Kuklová a Čekan.Nejautentičněji působil dirigent,kterého však pozlobily na Karlín nezvykle falešně zpívající vokalistky v offstage.Dobrou práci tradičně odvedla choreografka.Jako besídka pro rodiče a děti to špatné není, na prkna HDK zoufale málo.
Honzy  10 %
6.3.2023 | 274 hodnocení
+ souhlasím
Obnovený muzikál ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ lze sledovat jen se sebezapřením.V říši divů je divák,neboť tato inscenace se rozhodně nepovedla a "dílo" by nemuselo být na repertoáru.HdK nemá zapotřebí uvádět Alenku po boku ostatních muzikálů.Nezajímavá hudba, nehezká výprava i kostýmy.Přehrávání většiny účinkujících.Hlavní nedostatek je ve scénáři.S Alenkou tento kus nemá mnoho společného.Dětem se předkládá nezajímavé dílo,které pouze kazí jejich divadelní vnímání.Představení se neskutečně vleče a vysvobozením pro diváka je jeho konec.Domnívám se,že dohoda HdK s producenty Pixa-pro, hrát jejich kusy není šťastným rozhodnutím.Repríza.5.3.2023
Makaluzo1  0 %
6.3.2023 | 76 hodnocení
+ souhlasím
Dětský muzikál Alenka v říši...je prapodivnou směsicí nepěkné,místy až kakofonní hudby, rádoby chorografie,nevzhledných kostýmů a nudné výpravy vůbec.Hru nezachrání ani varietní kouzla.Libreto zkazilo poetickou Carrolovu předlohu,nepomohly ani neumělé veršovánky písňových textů.Hlavní představitelce by prospělo brát hodiny zpěvu i pohybové výchovy.Interaktivní kontakty s dětským publikem připomněly vystoupení strýčka Jedličky.Ta tam je tradice kvalitní zábavy v HdK.
Janinka123  50 %
4.12.2022 | 146 hodnocení
+ souhlasím
Jakožto dospělý divák nemůžu úplně posoudit, jestli tato inscenace funguje, protože nejsem její cílová skupina. Každopádně ozvučení v divadle mi přišlo dost špatné a Kateřina Průšová v hlavní roli mě také nijak zvlášť nenadchla. Michaela Nosková, na kterou tu vidím hodně kritiky, se mi naopak líbila asi nejvíc.
RaB  0 %
24.10.2022 | 315 hodnocení
+ souhlasím
O přestávce jsem zděšený odešel - jak se tohle může uvádět v (kdysi prestižním) hudebním divadle?
Hudba nic moc, libreto strašné (s Alenkou to nemá příliš společného), neskutečné přehrávání herců (i Karlínské divadlo je na ego Michaely Noskové malé - předvádí se a ani to nezazpívá, Hořejš klasicky milion gest ale hraní role nikde, Bouša byl snad na drogách - jinak si to nedovedu představit a Adam má konečně roli, na kterou se hodí).
SKP  70 %
26.9.2022 | 6 hodnocení
+ souhlasím
V celku hezký (spíše dětský) muzikál. Hezká hudba, kostýmy a choreografie. Celému představení vévodí výkony Černé královny v podání Jany Zenáhlíkové, která nechává svou přeafektovanou alternaci daleko za sebou po herecké i pěvecké stránce. Podává opět naprosto skvělý výkon a je zárukou skvělého zážitku.
MartinB  40 %
9.9.2022 | 102 hodnocení
+ souhlasím
45 % Necitlivě seškrtáno. Původní představení bylo dlouhé. Upravená verze byla obrána o některé velice slušné písničky a ty byly nahrazeny rozšířením některých dialogů. Velké zkrácení se tak moc nekonalo. Ve vší úctě k účinkujícím, kdyby se děj raději zbavil Valibuka, Paželva (trochu doufám, že byly covid narážky během představení jen špatný vtip) nebo Hokuse a Pokuse, vadilo by to podstatně méně. Výborné však byly výkony téměř všech zúčastněných a Petra Parvoničová má moje uznání. Přidaná kouzla jsou super, živý orchestr taktéž.
Kve  100 %
3.4.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Včera jsem s dětmi 6 a 10 let viděla muzikál Alenka v říši divů v Karlínském divadle. Po přečtení recenzí jsem se bála, že to nevydržím, a v půlce budu chtít odejít, jak už tady někdo psal. Je škoda, že většinou máme potřebu psát negativní recenze, ale pozitivní už tolik ne, jen si užíváme příjemný pocit ze zážitku. Představení se mi velmi líbilo, atmosféra, energie a fyzické výkony herců i těch nejmenších vás vtáhnou do děje. Velmi si vážím práce herců, orchestru a všech, kdo se na přípravě podílí. Děkuji za taková představení nejen pro děti, ale pro celé rodiny. Nedejte na špatné recenze, přesvědčte se na vlastní oči a uši, stojí to za to.
Applejuice  40 %
8.1.2023 | 318 hodnocení
HodnaTeta  30 %
15.9.2022 | 144 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.