Pixa-pro

Alenka v kraji zázraků

Premiéra: 22.9.2016. Podle románů Lewise Carrola. Výprava: Martin Černý. Choreografie: Petra Parvoničová. Režie: Matěj Balcar.
2:35 | Poslední uvedení: listopad 2017.


Původní český muzikál podle příběhů Lewise Carrolla, ve kterém ožívají ve zcela nové podobě Alenčin svět snů, zázraků, dobrodružství, ale i svět životní moudrosti a pochopení, které našla v říši divů či v říši za zrcadlem. Alenka se tu opět setká s Kloboučníkem, Zajícem Březňákem, Houseňákem, komickými dvojčaty, přemoudřelým Valibukem, potrhlým rytířem a především s vypočítavou, zlou, svůdnou Srdcovou královnou, i s laskavou Bílou královnou a uspěchaným Bílým králíkem...
D6+
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
61 %
61241000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (24)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Desplat 40 %
(zadáno: 26.1.2020, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
Nejhorší byla Dáda Patrasová. Je mi líto, ale tu ať už na jeviště nikdo nepouští,proboha.
Rejpalka 30 %
(zadáno: 24.3.2019, počet hodnocení: 96)
přínosný / zajímavý komentář
Trochu mi prislo, ze inscenatori nevedeli pro koho dilo vytvareji. Hudba byla celkem slusna, texty nebyly uplne blbe, ale celkem slusne rozjetou linku Alenky hledajici svoje misto na svete rozrusovaly radoby vtipne scenky se zviratky, ktere byly vetsinou zbytecne (ale prece jen je to primarne pro deti). Vyrazne zaujala Michaela Sejnova, jinak jednou a dost.
Ramona 50 %
(zadáno: 26.10.2018, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
Představení má své četné klady (krásné kostýmy, pěknou scénu), ale také zápory (hlavně absenci příběhu, jedná se spíše o sled setkání Alenky s jednotlivými postavami z 'kraje zázraků'). Navštívila jsem jej, jelikož Alenka v říši divů patří k mým oblíbeným fantasy filmům a divadelní zpracování mne zajímalo. Celkově toto dílo patří k těm horším, které jsem na pražské muzikálové scéně mohla zhlédnout, ovšem pozvedají ho některé úžasné výkony, Nejvíce pak ohromující výkon Jany Zenáhlíkové v roli Černé královny (pěvecky i herecky skutečně geniální), senzační Elis Ochmanová v roli Šklíby.
Avlis 70 %
(zadáno: 21.4.2018, počet hodnocení: 117)
přínosný / zajímavý komentář
Docela se nám to líbilo,nebylo to špatné. Pěkná hudba. Nejvíce pobavili Bublifuk s Bublifíkem a pěvecký byla vynikající Černá královna Jana Zenáhlíková.
Martin21 40 %
(zadáno: 4.6.2017, počet hodnocení: 350)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi slabé libreto, díky kterému se pro mě muzikál stává nezajímavým, až nudným. Ani herecké výkony mne nepřesvědčily - až na dvě výjimky:
1) excelentní Jana Zenáhlíková, a to hlavně díky pěveckému projevu
2) velmi milý a uvěřitelný herecký výkon Michaely Kuklové, ikdyž v menší roli.
Vynechal bych již asi tradiční medley a výrazně proškrtal děj a pak zkrácením by to mohlo být i hezké představení.
MartinB 70 %
(zadáno: 30.5.2017, počet hodnocení: 58)
přínosný / zajímavý komentář
Kouzelný kraj zázraků, krásná země Ladopochodpu.
Režijně slabší dílo, kde mne víc baví choreografie Parvoničové. Hudba a texty jsou slušné!
Excelentní Zenáhlíková!
Z herců stojí za zmínění skvělé Hauerová a Ochmanová jako Šklíby. Dále pak Slováčková, Hujerová, Cmuntová, Lambora, Hořejš, Zemánková, Pártlová, Kuklová a Slováček. Patrasová nenadchne ani neurazí.
Míša Nosková v roli Černé kolísá - někdy je skvělá, jindy přehání, kde se dá.
IHA55 60 %
(zadáno: 1.5.2017, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Pro děti skvělá podívaná. Pro dospělé občas nějaký trefný žert. Hudba milá, texty jednoduché. Nelitujeme návštěvy.
LuciaFary0 90 %
(zadáno: 23.1.2017, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
Slušné výkony zejména v menších rolích ke kterým překvapivě patří i role kloboučníka. Hodně povedené kostýmy. Z herců nejvíc zaujala Jana Zenáhlíková, David Gránský, dětští herci i příjemná Míša Kuklová.upřímné nadšení dětí v hledišti určitě tvůrce potěší. Dospělý divák ocení zejména hudbu. 22.1. 2017,11h.
Muzidrál 40 %
(zadáno: 18.1.2017, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Pro malé děti asi vděčné. Rozjuchané, spousta roztomilých postaviček. Dospělý divák umírá nudou. Líbí se mi Gránský, Korolová, Slováček.
Henry 30 %
(zadáno: 25.12.2016, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Dětský divák reagoval jen sporadicky, dospělý se nudil. A přitom bylo zaděláno na pěkné dílko. Vždyť krásné kostýmy i masky zaslouží velké plus. Jenže k vidění byl rozvleklý děj bez příběhu, pouhý sled hudebních čísel. A přemíra postav. Dále otřesná Patrasová, nepřítomná myšlenkami i pohledem. Či Slezáček, jemuž při "zpěvu" nebylo rozumět. V ostrém kontrastu byl vynikající výkon Zenáhlíkové v roli Černé královny, či Kloboučník v podání Gránského, jenž zpíval i hrál s nesmírnou chutí. Pobavil Bublifuk a Bublifík dua Fanta, Pekárek. A nefalšované nadšení dětských herců. Toť vše. A to je málo.
Nick 50 %
(zadáno: 16.12.2016, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Bohužel naprosto bez děje. Jde v podstatě o přehlídku výstupu pohádkových postav. Dokážu si představit, že to může fungovat pro poměrně úzké spektrum dětí určitého věku, jinak ale ne. Režie taková nijaká, scéna pěkná, hudba nenápaditá, ale neurazí, texty nic moc. Výkony asi úměrné celému dílu. V podstatě nic tak strašného, ale zároveň vůbec nic, proč se jít podívat. Bylo by to tak na 55 %, ale fakt mě to nebavilo, takže zůstanu při 50.
Marketa.ziva 100 %
(zadáno: 1.10.2016, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
Nádherné představení, krásné kostýmy i scéna, bavili jsme se jak my tak děti. Je to opravdu multigenerační muzikál. Nejvíce nás zaujali mladí herci - Fanta, Pekárek jako Bublifuk a Bublifík, výborná byla Martina Pártlová, Ernesto Čekan, Míša Kuklová. Početná dětská company byla skvělá. Líbila se nám Kačka Průšová a Míša Sejnová v rolích Alenek. Výborná a chytlavá je hudba Vašo Patejdla a texty jsou také skvělé - reagují na aktuální problémy dnešní doby. Díky moc za skvělý zážitek.
Veronika0 70 %
(zadáno: 26.9.2016, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikál staví na skvělé hudbě a krásných kostýmech. Herecky a pěvecky zaujmou jednoznačně mladí představitelé (Fanta-Pekárek, Gránský-Hořejš-Vlastník), děti a Martina Pártlová. Pěvecky vyniká Jana Zenáhlíková. Jinak čistý průměr (Slováčková, Felix, Nosková). Výborné choreografie. Nejsilnějším článkem je ovšem hudba i když dlouhé sólové písně jsou nuda. Patrasová se Slezáčkem by neměli zpívat vůbec.
DivadelniFan 60 %
(zadáno: 24.9.2016, počet hodnocení: 210)
přínosný / zajímavý komentář
Nádherné kostýmy, skvělá choreografie, hezká scéna, líbivé písničky, perfektní výkony, vtipné situace, ale bohužel bez nějakého většího příběhu. Jsou to spíš výstupy pohádkových postav v kraji zázraků. Naprosto nejlepší z celého představení je Jana Zenáhlíková jako Černá královna.Dále podávají skvělé výkony M. Nosková (Srdcová královna),F. Hořejš, M. Lambora (Kloboučník), E. Ochmanová (Šklíba), A.Slováčková, F.Slováček. Ve srovnání s D. Patrasovou mi M. Kuklová přijde méně výrazná herecky i pěvecky. Všechny diváky pobaví R. Pekárek a J. Fanta,dále i J. Čiernik, J. Vlas, L. Adam a B. Rajnišová.
LucieK 60 %
(zadáno: 22.9.2016, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Velice vkusně zpracovaný muzikál, který staví především na skvělé hudbě podtržené výbornými tanečními čísly. Vyloženě povedená je scéna a především kostýmy. Některé pasáže mírně zdlouhavé a zbytečně monotonní. Naopak svižná čísla,která občas obsahují i vtip jsou výborná. Herecké obsazení průměrné, nenadchne, ale rozhodně žádné velké zklamání. -10 procent jen za špatný zvuk.
Honzy 40 %
(zadáno: 22.9.2016, počet hodnocení: 213)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Muzikál ALENKA V ŘÍŠI ZÁZRAKU v divadle Hybernia sází především na rodinné publikum.Bohužel ale příliš nezaujme ani děti,ani jejich rodiče.Jako celek působí nevyváženě,chyba je již ve slabém scénáři. K tomu se přidává nevýrazná režie mladého Matěje Balcara.Muzikál vyznívá jako jednotlivý sled komických výstupů na školní besídce.I scénická hudba nevybočuje z průměru a tak zaujmou především výrazné kostýmy.A to je hodně málo!Z hereckých obsazení je dobrá Jana Zenáhlíková v roli Černé královny a David Gránský v roli Kloboučníka.Psáno z odpol. generálky 21.9.2016. Hodnocení 40% .
VeverkaMi 90 %
(zadáno: 9.10.2016, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Velice povedený muzikál tentokrát spíš pro starší děti a dospělé. Největší plus je hudba Vašo Patejdla, kostýmy Martina Černého a svižné choreografie Petry Parvoničové. Dost velké výkyvy ve výkonech účinkujících. Skvělí mladí herci, výborná Pártlová, průměrná Slováčková, skvělé děti, špatná Patrasová, excelentní Zenáhlíková. Rozhodně stojí za to vidět. Nejedná se o dětské představení, ale tentokrát napříč generacemi. Špatný byl jen zvuk.
TonnyBí 100 %
(zadáno: 30.9.2016, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Nepřehledný a bláznivě chaotický příběh Alenky v říši divů se podařilo produkci přenést na muzikálovou scénu jako fungující celek.Staví na novém pojetí příběhu a přesto se drží literární předlohy.Obrovským plus Alenky je hudba V. Patejdla, choreografie P.Parvoničové a krásné kostýmy. Pixovi opět nezklamali a dali šanci mladým neokoukaným hercům a vyplatilo se: Fanta,Pekárek,Gránský, Hořejš hrají s obrovským nasazením. Sekunduje jim věčně energická M.Pártlová.
Velkým oživením je nejmladší herecká generace: nadaná K. Průšová,F. Vlastník,T.Neradová i zapojení dětské company.
Petrasiwkova 60 %
(zadáno: 13.3.2018, počet hodnocení: 5)
Neff 70 %
(zadáno: 27.11.2017, počet hodnocení: 5)
Togaf 50 %
(zadáno: 3.1.2017, počet hodnocení: 138)
Intherestinger 90 %
(zadáno: 4.12.2016, počet hodnocení: 5)
Lera 70 %
(zadáno: 21.11.2016, počet hodnocení: 68)
PavelK 40 %
(zadáno: 3.11.2016, počet hodnocení: 197)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.