Pomezí

My se neznáme

Premiéra: 15.8.2020 | 4:00x
Spolupráce na scénáři: Kateřina Studená, Tereza Štěpánová. Dramaturgie: Pavel Gotthard, Tomáš Kopeček, Kateřina Studená. Scéna: Tereza Tretiagová, Pavlína Vojtová. Kostýmy: Eva Justichová. Hudba: Barbora Zmeková. Režie: Lukáš Brychta.
Interaktivní městská inscenace zabývající se životy současných třicátníků. Představení se odehrává na ulicích, v parcích, kavárnách a dalších zákoutích města. Specifické je tím, že jej každý z diváků absolvuje samostatně, a navíc bude mít během něho konkrétní vztah s některou z postav: může se stát něčím známým, kamarádem, příbuzným, nebo dokonce partnerem. Cílem ovšem není, aby musel pro někoho hrát. Tato perspektiva slouží pouze k tomu, aby lépe pronikl do světa postav a mohl snáze zaujmout postoj k předkládaným tématům...
Pomezí
Hodnocení inscenace
Redakce
90 %
Uživatelé
95 %
náš tip
Tip od redaktorů: Jan Pařízek, Pavel Širmer, Lukáš Dubský  Tip od redaktorů: Jan Pařízek, Pavel Širmer, Lukáš Dubský  Tip od redaktorů: Jan Pařízek, Pavel Širmer, Lukáš Dubský
95101000
Hodnocení redakce
Jan Pařízek 90 % Tip Jan Pařízek
Pavel Širmer 90 % Tip Pavel Širmer
Lukáš Dubský 90 % Tip Lukáš Dubský
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
17.4.Po18:00začátek Kino Pilotůvstupenky
19.4.St18:00začátek Kino Pilotůvstupenky
26.4.St18:00začátek Kino Pilotůvstupenky
17.4.Po18:00 vstupenky
začátek Kino Pilotů
19.4.St18:00 vstupenky
začátek Kino Pilotů
26.4.St18:00 vstupenky
začátek Kino Pilotů

Volby

Hodnocení (13)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jan Pařízek  90 %  Tip Jan Pařízek
30.5.2022 | 838 hodnocení
+ souhlasím
Tento počin je hlavně zážitek. Jedná se spíše tak trochu o LARP, kombinovaný s příjemnou procházkou na jedné pěkné pražské čtvrti. Do hry jste v každém případě aktivně zapojeni a je jen na vás kolik do toho ze sebe dáte. Čím více, tím větší zážitek se vám dostane. Příběh je opravdu pěkný, docela překvapivý s několika hezkými zvraty. Všechny interakce s herci i dalšími hráči jsou kořením této hry a přinesou vám ty nejsilnější momenty. Nebojte se do toho jít naplno a užít si to. Jen si ale opravdu raději dopředu zjistěte o jaký formát jde, neb když pak hru nedokončíte, tak tím můžete ovlivnit i ostatní hráče.
Pavel Širmer  90 %  Tip Pavel Širmer
11.11.2020 | 1868 hodnocení
+ souhlasím
Kontaktní larpová inscenace se skládá ze tří samostatných povídek a během večera se divák ocitne jen v jedné z nich. Mé hodnocení se vztahuje k povídce značené „!“. Není třeba se k interakci nutit, zapojení může být i nenásilné. Pouhé pasivní sledování bez účasti však prožití příběhu neumožní. Vše pečlivě promyšlené a zorganizované. Na mnoha místech Vršovic a Vinohrad se divák skrze přidělenou identitu může dočkat nejednoho překvapení. Herci zůstávají v roli, zároveň dokáží při rozhovorech s divákem adekvátně reagovat. Já jsem vskutku intenzivně prožil naplněné hodiny a stal se součástí příběhu, který mi byl blízký. (více v článku na blogu)
Lukáš Dubský  90 %  Tip Lukáš Dubský
14.9.2020 | 1006 hodnocení
+ souhlasím
85%. Koncept na hranici mezi divadlem a larpem si žádá aktivního diváka, který se nebude bát zapojit do příběhu. Při nezúčastněném pozorvání se obávám, že by tři a půl hodiny dlouhá městská inscenace přece jen trochu nudila. Pokud se ale člověk dokáže alespoň trochu vžít do své postavy, čeká ho poměrně emocionální cesta po různých lokacích na pomezí Vinohrad a Vršovic. Většina připravených materiálů hezky rozvíjí příběh, herci jsou naprosto přirození (P.Dostálová, M.Vejdělek a A.Krátký) a dávají člověku pocit, že se u stolu sešel s dobrým kamarádem/novým objevem z Tinderu atd.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Betka_S  90 %
8.6.2022 | 60 hodnocení
+ souhlasím
Mám spolek Pomezí moc ráda, baví mě jejich různorodé projekty. My se neznáme nabízí velmi individuální zážitek na pomezí divadla a LARPu a vyžaduje od diváka určitou míru zapojení. Myslím, že být pasivní se moc nevyplácí. Cesta je dobře popsaná (bloudila jsem jen trochu v Grébovce vinou rekonstrukce), časové úseky velkorysé, přidělená identita napomáhá imerzi, závěrečné setkání s herci i diváky třídí myšlenky. Myslím, že hodně záleží, jaká identita vám bude přidělena, některé jsou "více v ději". Pro příště bych asi s reakcemi zkusila více vykročit mimo komfortní zónu, abych si více zkusila být někým jiným. A asi teda půjdu znova.
G_ondrej  100 %
2.9.2021 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Naprosto jedinečné představení, něco úplně jiného. Celá hra a především bezprostřednost herců naprosto vtáhnou diváka do děje, který si chvilkami musí uvědomit, že není v realitě. Oceňuji také to, že je několik příběhových linií, takže každý divák (účastník) odchází s jiným zážitkem. Skvělý výkon Jiřího Böhma, Mariany Čížkové a dalších. Rozhodně doporučuji.
Ba-jo  100 %
31.8.2021 | 230 hodnocení
+ souhlasím
Přiznám se, že jsem měl z celého projektu tak trochu strach. Vyžaduje totiž divákovu aktivní interakci a to já v divadle běžně rád nemám. Zde to ale bylo úplně jiné, nechal jsem se lehce a brzy vtáhnout do příběhu, který spoluutváříte s profiherci a dokonce i s dalšími diváky. Zvolený příběh, téma, jeho provedení i prostředí na mě hluboce a intenzivně zapůsobilo. Kloubouk dolů před skvěle zvládnutou a pečlivě propracovanou organizací a před výkony herců. I vzhledem k tomu, že jsem mohl "prožít" pouze jeden ze tří příběhů, se musím a chci k představení vrátit. Zahrát, zažít, poznat...
Hacko  90 %
21.9.2020 | 67 hodnocení
+ souhlasím
95%
J.anek  100 %
23.8.2020 | 407 hodnocení
+ souhlasím
Vlastně to není divadlo. Nebo je, ale je dost těžké poznat, jestli právě mluvíte s hercem, nebo s divákem. Vlastně spíš účastníkem. Nebo spolutvůrcem.
Je to velké dobrodružtví a já se do svého bratra Petra a jeho nastávající Niny úplně zamiloval. I když si myslím, že jejich vztah nemá šanci.
Zupri  100 %
16.8.2020 | 111 hodnocení
+ souhlasím
Úžasný koncept, úplně nový rozměr a krásná procházka po pražských hospůdkách. Moc povedené "představení".
Addk  100 %
6.10.2022 | 127 hodnocení
Volnicko  80 %
8.6.2022 | 47 hodnocení
Kastan42  90 %
31.5.2022 | 51 hodnocení
Dominik  100 %
3.10.2021 | 81 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.