Pomezí

My se neznáme

Premiéra: 15.8.2020 | 4:00x
Spolupráce na scénáři: Kateřina Studená, Tereza Štěpánová. Dramaturgie: Pavel Gotthard, Tomáš Kopeček, Kateřina Studená. Scéna: Tereza Tretiagová, Pavlína Vojtová. Kostýmy: Eva Justichová. Hudba: Barbora Zmeková. Režie: Lukáš Brychta.
Interaktivní městská inscenace zabývající se životy současných třicátníků. Představení se odehrává na ulicích, v parcích, kavárnách a dalších zákoutích města. Specifické je tím, že jej každý z diváků absolvuje samostatně, a navíc bude mít během něho konkrétní vztah s některou z postav: může se stát něčím známým, kamarádem, příbuzným, nebo dokonce partnerem. Cílem ovšem není, aby musel pro někoho hrát. Tato perspektiva slouží pouze k tomu, aby lépe pronikl do světa postav a mohl snáze zaujmout postoj k předkládaným tématům...
Anketa 2020+2021
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od prosince 2019 do srpna 2021, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě. Uzávěrka ankety je 20. února 2022.
Pomezí
Hodnocení inscenace
Redakce
90 %
Uživatelé
98 %
9861000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 90 % Tip Pavel Širmer
Lukáš Dubský 90 % Tip Lukáš Dubský
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  90 %  Tip Pavel Širmer
(zadáno: 11.11.2020, počet hodnocení: 1737)
+ přínosný / zajímavý komentář
Kontaktní larpová inscenace se skládá ze tří samostatných povídek a během večera se divák ocitne jen v jedné z nich. Mé hodnocení se vztahuje k povídce značené „!“. Není třeba se k interakci nutit, zapojení může být i nenásilné. Pouhé pasivní sledování bez účasti však prožití příběhu neumožní. Vše pečlivě promyšlené a zorganizované. Na mnoha místech Vršovic a Vinohrad se divák skrze přidělenou identitu může dočkat nejednoho překvapení. Herci zůstávají v roli, zároveň dokáží při rozhovorech s divákem adekvátně reagovat. Já jsem vskutku intenzivně prožil naplněné hodiny a stal se součástí příběhu, který mi byl blízký. (více v článku na blogu)
Lukáš Dubský  90 %  Tip Lukáš Dubský
(zadáno: 14.9.2020, počet hodnocení: 909)
+ přínosný / zajímavý komentář
85%. Koncept na hranici mezi divadlem a larpem si žádá aktivního diváka, který se nebude bát zapojit do příběhu. Při nezúčastněném pozorvání se obávám, že by tři a půl hodiny dlouhá městská inscenace přece jen trochu nudila. Pokud se ale člověk dokáže alespoň trochu vžít do své postavy, čeká ho poměrně emocionální cesta po různých lokacích na pomezí Vinohrad a Vršovic. Většina připravených materiálů hezky rozvíjí příběh, herci jsou naprosto přirození (P.Dostálová, M.Vejdělek a A.Krátký) a dávají člověku pocit, že se u stolu sešel s dobrým kamarádem/novým objevem z Tinderu atd.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Ba-jo  100 %
(zadáno: 31.8.2021, počet hodnocení: 222)
přínosný / zajímavý komentář
Přiznám se, že jsem měl z celého projektu tak trochu strach. Vyžaduje totiž divákovu aktivní interakci a to já v divadle běžně rád nemám. Zde to ale bylo úplně jiné, nechal jsem se lehce a brzy vtáhnout do příběhu, který spoluutváříte s profiherci a dokonce i s dalšími diváky. Zvolený příběh, téma, jeho provedení i prostředí na mě hluboce a intenzivně zapůsobilo. Kloubouk dolů před skvěle zvládnutou a pečlivě propracovanou organizací a před výkony herců. I vzhledem k tomu, že jsem mohl "prožít" pouze jeden ze tří příběhů, se musím a chci k představení vrátit. Zahrát, zažít, poznat...
Hacko  90 %
(zadáno: 21.9.2020, počet hodnocení: 58)
přínosný / zajímavý komentář
95%
J.anek  100 %
(zadáno: 23.8.2020, počet hodnocení: 376)
přínosný / zajímavý komentář
Vlastně to není divadlo. Nebo je, ale je dost těžké poznat, jestli právě mluvíte s hercem, nebo s divákem. Vlastně spíš účastníkem. Nebo spolutvůrcem.
Je to velké dobrodružtví a já se do svého bratra Petra a jeho nastávající Niny úplně zamiloval. I když si myslím, že jejich vztah nemá šanci.
Zupri  100 %
(zadáno: 16.8.2020, počet hodnocení: 97)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasný koncept, úplně nový rozměr a krásná procházka po pražských hospůdkách. Moc povedené "představení".
G_ondrej  100 %
(zadáno: 2.9.2021, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto jedinečné představení, něco úplně jiného. Celá hra a především bezprostřednost herců naprosto vtáhnou diváka do děje, který si chvilkami musí uvědomit, že není v realitě. Oceňuji také to, že je několik příběhových linií, takže každý divák (účastník) odchází s jiným zážitkem. Skvělý výkon Jiřího Böhma, Mariany Čížkové a dalších. Rozhodně doporučuji.
Dominik  100 %
(zadáno: 3.10.2021, počet hodnocení: 41)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.