Slovácké divadlo Uherské Hradiště [OFF]

Večer na psích dostizích

Premiéra: 12.6.2016
uváděno v klubu Mír
Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Iva Šulajová, Štěpán Goiš. Výprava: Eva Jiřikovská. Režie: Michal Zetel.
Poslední uvedení: rok 2019.
Velmi černá „mužská“ komedie. Parta kamarádů z autodílny se sešla, aby si užila první závod jejich společného psa. Koníček, nebo hazard? Zkrátka zábava a vidina rychlého výdělku zároveň. S příchodem „mlátičky Paula“, kterého (téměř) nikdo z přítomných nečekal, se však něco pořádně zadrhne...
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
77 %
77111000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Helena Grégrová 70 %
Volby

Hodnocení (13)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
21.2.2018 | 1039 hodnocení
+ souhlasím
Klasická drsná tragikomedie z britských ostrovů - nevázaná zábava se postupně zvrhává a odhaluje neuspořádané životy jednotlivých postav. Nespokojenost s vlastním životem, odmítání reality a strach ze životního selhání nutí několik přátel pořídit si dostihového chrta, k němuž upínají naděje na zlepšení svých životů. Tváří v tvář násilnickému Paulovi ale nejsou schopni reagovat a odhalují vlastní bezradnost. Příjemně řízná konverzačka (pro ty, kterým nevadí trochu drsnější mluva), v níž herecky exceluje především Tomáš Šulaj jako vtipně bezprostřední Chalky.
Helena Grégrová  70 %
7.2.2017 | 1575 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
75 %. Chytře napsaná komedie, která prostřednictvím černého humoru propere, vymáchá a nakonec i poměrně razantně odstředí solidní škálu problémů (do)týkajících se každého z nás. Spanilá pánská herecká jízda, všichni ty své emočně náročné týpky prezentují opravdu bravurně, jejich slovní přestřelky nemíjí cíl, nechají smích rezonovat sálem i ztuhnout na rtech v pravý okamžik. Bylo mi diváckým potěšením tuhle sympaticky "ujetou" sondu do hlubin zpackanosti života neminout.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Fedorocko  90 %
3.5.2019 | 704 hodnocení
+ souhlasím
Tomáše Šulaje mám moc rád ve všech divadelních polohách,ale zde byl naprosto úžasný.Celkově velmi zdařilé představení,ale vévodí tomu jeden muž.
Drulik  80 %
1.5.2019 | 22 hodnocení
+ souhlasím
Veľké prekvapenie. Výborná hra a až na jednu výnimku vzácne vyrovnané výkony hercov. Toto divadlo si musím trošku viac očuchať. Fakt dobré.
Janis  80 %
28.4.2017 | 275 hodnocení
+ souhlasím
Typická britská současná komedie, na níž se mi hodně líbilo výrazné typologické odlišení jednotlivých postav, i způsob, jak vstupují do děje. Naopak závěr nebyl (ze strany autora textu) úplně dotažený, ale režie se s tím vyrovnala ok. Herecky vyrovnané, např. Šulajův Čolki byl nejen divácky vděčný, ale i herecky velmi precizní. Jen mi nesedly hlučnější party postavy Carla, kdy v rychlosti mluvy už mu chvílemi přestávalo být rozumět.
Každopádně díky za večer, a myslím, že tahle pánská jízda je pro soubor velmi dobrou volbou. Kdo nemůže sehnat lístky do Dejvic, má tady rovnocennou náhradu.
Adam.dvoracek  70 %
28.4.2017 | 10 hodnocení
+ souhlasím
Hlučná hra. Křičí se a bouchá. Nejhlasitější je ale obava z bezprostředního násilí, která na konci příběhu bohužel dostane konkrétní - byť malou - podobu. Kdyby příběh nepřekročil hranici tušeného/uskutečněného a nenechal na nás ulpít vinu /těch co tomu nezabránili/, více by mohly vyniknout nesporné komické schopnosti Tomáše Šulaje, který exceluje nebo spackané životy tragikomických /alfa samců/ a občasné /odbourávačky/ mezi herci co se dlouho znají. Obdivuhodný a přesvědčivý projev podal David Vaculík a byť je to proti jeho naturelu, opravdu z jeho postavy /pozéra-psychopata/ šel strach.
Cechoslovak  80 %
29.1.2017 | 89 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Především je to skvěle napsaná hra a současnému souboru tento repertoár sluší mnohem víc než bezduché crazy komedie. Je to legrace, ale zároveň i drama na vážné téma. Stará garnitura mužské části souboru exceluje a sama si to asi taky užívá. Všichni tu hrají burany a vulgarismy se to tu jen hemží. Ty jsou však plně funkční a nesmějeme se jim, ale mistrnému jemnému odlišení jednotlivých charakterů. 10 procent strhávám za prostředí. Smrad z vedlejšího baru v plném provozu sice výborně koresponduje s obsahem hry, ale hluk na zážitku nepřidá. Sem už na divadlo nepůjdu.
MartyCZE  70 %
4.5.2019 | 34 hodnocení
LucillaK  70 %
22.2.2019 | 20 hodnocení
Scrabble  90 %
20.11.2018 | 32 hodnocení
Akinorevv  70 %
3.7.2018 | 14 hodnocení
Howard  70 %
31.1.2018 | 13 hodnocení
LilianaVess  80 %
22.5.2017 | 113 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.