Studio Ypsilon [hlavní scéna]

Varieté Freda A. aneb Chytání větru

Premiéra: 12.1.2017. Dramaturgie: Jaroslav Etlík. Výprava: Ondřej Zicha. Hudba: Vratislav Šrámek, Dominik Renč. Choreografie: Jan Onder. Režie: Jan Schmid.
2:30


Jevištní parafráze neboli rozprava a poněkud fraškovité a vaudevillové činění kolem dokola inspirované osudy slavného tanečníka Freda Astaira.
Studio Ypsilon
Hodnocení inscenace
Redakce
63 %
Uživatelé
60 %
6071000
Hodnocení redakce
Michal Novák 70 %
Jiří Landa 60 %
Helena Grégrová 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (10)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Michal Novák 70 %
(zadáno: 10.4.2017, počet hodnocení: 1067)
přínosný / zajímavý komentář
Šikovný tah s angažováním profesionálního tanečníka Jana Ondera a tradiční ypsilonské postupy (tentokrát s detektivním laděním) vytvořily poutavý vhled do toho, jak to možná nebylo, nebo bylo. Pátrání po souvislostech tuto hru postavenou na montážním principu, věcných dialozích a naznačených kontextech dovede především k pojmenování mistrovství v oboru, s nímž jméno Freda Astaira už navždy bude spojeno. Malé jeviště je kouzelně roztančené, situace se vrší zdánlivě bez ladu, jen v poslední době dramaturgie a někteří herci v menších rolích již tradičně postrádají schopnost opustit blbý nápad.
Jiří Landa 60 %
(zadáno: 3.3.2017, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
65% J. Schmid se tentokrát zaměřil na F. Astaira, přičemž koncept jeho her zůstává po léta stejný – provází nás umělcovým životem, na který se snaží „naroubovat“ epizody s ním související buď přímo nebo jen vzdáleně, čímž divákům danou osobnost přibližuje. I tentokrát se vše děje s nadsázkou, jíž v tomto případě dominuje sklerotické staré já Ginger ve svérázně neodolatelném provedení J. Synkové (herečka se v druhé části monologem na téma Experiment postará o silný útok na bránice). Trefný hudební výběr se solidní interpretací songů. Příjemné překvapení v podobě přirozeného herectví J. Ondera.
Helena Grégrová 60 %
(zadáno: 20.2.2017, počet hodnocení: 1432)
přínosný / zajímavý komentář
65 %. Ten ypsilonkový duch kolektivní radosti z hravosti zdá se býti nevyčerpatelným! I tentokrát vévodil večeru, v němž se prostřednictvím poetických fragmentů skládal příběh (především, ale nejen) o původu Freda Astaira. Byť jsme místy zbloudili i do končin humoru, který úplně nevyšel, ten originální nakonec přece jen převládal. Je to tak, milo mně při těch varietních špumprnáglích bylo! ;)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Patrik2709 90 %
(zadáno: 11.12.2018, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
Variete Freda A. je pre mna jednym z 'Top 3' v ramci aktualne uvadzanych inscenacii Studia Ypsilon. Moje oblubene tradicne 'ypsilonkovske lyricno' v kombinacii s famoznymi a miestami az strhujucimi choreografiami, ktore v tak komornom priestore az beru dych a dvihaju cely subor o niekolko levelov vyssie - samozrejme na prenadhernu hudbu. A aby toho nebolo malo, tak 'jahodou na slahacke' je sarmantna, elegantna a noblesna Danka Batulkova ako 'special guest'. Da sa ist este vyssie? Da sa ist este dalej? Z javiska priam iskri radost a tu by sme myslim mali sebe a svojim blizkym rozhodne dopriat*
Klára Kučerová 90 %
(zadáno: 18.2.2018, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Obsazení Honzy Ondera přidalo Ypsilonským všestranným hercům další "bonus" v podobě tanečních výstupů. I přesto, že jsem se toho obávala, tak to zvládli na jedničku a podařilo se skloubit herectví, zpěv i tanec dohromady. Inscenace obsahově tvoří typické ypsionské představení. Možná jen detektivní zápletka, která provází celé představení pro mě nebyla moc zajímavá a její vyvrcholení nebylo nijak překvapující. Ale zcela určitě doporučuji shlédnutí.
TiJean 20 %
(zadáno: 27.3.2017, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Laciné a hloupé vtipy, které se bohužel ještě opakovaly. Toto představení vnímám spíše jako spoustu gagů, které mezi sebou postrádaly souvislost, prokládané tanečními a pěveckými výstupy. Příjemně mě překvapilo herectví neherce Jana Ondera a skvělé taneční výkony Barbory Skočdopolové.
Luciferie 40 %
(zadáno: 7.3.2017, počet hodnocení: 121)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Na mě až moc "fraškovité"..
Čekala jsem, že půjde zejména o taneční vystoupení propojené tématickou činohrou, ale byla to spíše přehlídka laciných vtipů s občasným zatančením - za mě zklamání..
Suzana 50 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 269)
Lumca 60 %
(zadáno: 21.6.2017, počet hodnocení: 326)
Plšík 70 %
(zadáno: 12.4.2017, počet hodnocení: 509)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.