Západočeské divadlo v Chebu [velká scéna]

Kdyby tisíc klarinetů

Premiéra: 2.4.2022
Koprodukční inscenace Západočeského divadla v Chebu a Karlovarského městského divadla.
Dramaturgie: Petra Kohutová. Scéna: Dragan Stojčevski. Kostýmy: Adriana Černá. Hudební spolupráce: Matěj Kroupa, Jakub Žídek. Choreografie: Ivana Dukić. Režie: Zdeněk Bartoš.
Legendární hudební komedie o tom, že ve válce múzy mlčí, pokud se nestane zázrak. V malých kasárnách nedaleko ospalého lázeňského městečka, připomínajícího západočeský Jáchymov, se zbraně promění v hudební nástroje, vojáci pod vedením moderátorky Terezy připravují rozvernou televizní revue a všichni pijí limonádu Super! Ale co když je to všechno jenom sen...?
D10+  
Západočeské divadlo v Chebu
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
80 %
8051000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Koččka  100 %
20.12.2023 | 13 hodnocení
+ souhlasím
19.12. jsme z Plzně prvně navštívili Karlovarské divadlo, které je nádherné a ještě to umocnilo představení Kdyby tisíc klarinetů. Výborná režie, scéna, herci, ztvárnění, moc se to povedlo. Takový soubor by měl mít v divadle stálou scénu a více příležitostí. Děkujeme Silovští
Šárka Vojíková  100 %
29.8.2022 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Hodně lidí mě od klarinetů řekněme "odrazovalo" s tím,že je to úplně jiné,než film.Což mě ale samozřejmě neodradilo,jelikož jsem šla do divadla stejně s tím,že nejdříve divadlo a pak až film.Když jsem ale klarinety viděla podruhé,došlo mi,že měli malinko pravdu.Tato inscenace není ÚPLNĚ jiná.Podstata je zachovaná a to je důležité.Jen si ji chebsko-karlovarský soubor pojal po svém,na čemž nevidím vůbec nic špatného.Dokonce je mi i líto,že některé písně z divadelního provedení v tom filmovém nezazněly.Za mě super pěvecké i herecké výkony a stojí to za shlédnutí.Názor ať si každý udělá,jaký chce.Respektuji všechny,ač mám stejně ten svůj.
TheARTre  80 %
24.4.2022 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Moc jsem se do divadla na Klarinety těšila! Film miluji, divadelní nastudování je trochu jiné, ale i tak diváka zaujme a potěší. Velmi jsem byla překvapena z výkonu P. Janiššové, role Edity ji pěvecký sedí a vytváří dobrou dvojici s mladým a pěvecky asi nejsilnějším D. Mišákem, který zde hraje trochu jinou, ale skvělou roli drzé celebrity. Z vojínů vyčnívá P. Richta svými vtipy a gesty, ostatní tvoří křoví, které je někdy až moc zdlouhavé a chvílemi až trochu nudné :) Celou hrou provází T. Švecová, která je bystrá, herecky silná a v zelených šatech nádherná. Na klarinety přijdu znova :)
VlastaCepy  70 %
9.4.2022 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Tentokrát musím uznat, ze chebské divadlo mohlo inscenaci zpracovat lépe. Režie asi záměrně vynechala dost zásadních dějových momentů, díky čemu se poté inscenace jeví chaotickou. Ovšem herci jsou (tak jako standardně) excelentní. Mišák i v menší roli opět absolutní špička a pěvecký největší táhnout celého souboru. Janiššová hvězdná ve své roli. Milé překvapení po zhlédnutí Urbana, Van Vleet a Hniličkové. Věřím, že si tento muzikál najde své fanoušky, jen já čekal od chebské režie a dramaturgie více.
RaB  50 %
8.4.2022 | 378 hodnocení
+ souhlasím
Vysoká očekávání tentokrát bohužel naplněna nebyla - vlivem dramaturgie a režijního zpracování.
Inscenaci chybí to "semaforské" - hravé, veselé a problém je také v hudebním nastudování (například jiné pojetí Terezy). Největším nedostatkem je vyškrtnutí téměř celého vztahu Terezy a vojína. Zbyla z něj jen 1 píseň a pusa - takže vlastně nechápete, co tam ti 2 spolu dělají, když se vlastně jejich příběh v průběhu představení nevyvíjí. Téměř všechny největší hity naprosto zanikají.
Avšak - standardně skvělí Mišák, Hniličková, Janiššová a Van Vleet a Urban.
Starší ročníky to asi chytne víc.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.