Počet komentářů: 0
Nový komentář

Za oponou

Muzikál jako dárek
[vydáno: 16.6.2013]
Letní scéna divadla Ungelt zahajuje svoji devátou sezonu českým komorním muzikálem Touha zvaná Einodis. Původní muzikál napsaný přímo pro divadlo Ungelt bude mít premiéru ve středu 19. června. Letní scéna Divadla Ungelt, kde naleznete podobnou komorní atmosféru jako v „kamenném“ Ungeltu, nabídne různorodý program až do 4. září.

Muzikál pro divadlo Ungelt napsali Marta Skarlandtová a Karel Štolba. Muzikál líčí pozoruhodný život nespoutané baronky Sidonie Nádherné (1885-1950), poslední majitelky zámku Vrchotovy Janovice. V hlavní roli se představí Aneta Langerová jako mladá baronka, a Marta Kubišová jako zralá baronka.

Kromě barvitého osobního života krásné a inteligentní baronky, přibližuje komorní muzikál také pohnuté historické okamžiky naší země a coby ctitelé baronky v něm vystupují významní muži minulého století, vídeňský novinář a literát Karl Kraus, malíř Max Švabinský či básník Rainer Maria Rilke. Na jevišti je ztvární Milan Hein, Ondřej Novák a Igor Orozovič. Hudební doprovod muzikálu vytvoří skupiny Karla Štolby nebo Petra Maláska. Inscenaci nastudoval Pavel Ondruch, choreografem byl Petr Čadek.

Umělecký ředitel Ungeltu Milan Hein připravil pro Martu Kubišovou rolí v muzikálu Touha jménem Einodis originální dárek k jejím sedmdesátinám.


Petr Čadek, Marta Kubišová, Pavel Ondruch, Aneta Langerová


A byl to prý nápad Marty Kubišové obsadit do role mladé Sidonie Anetu Langerovou. „Postava Sidonie Nádherné je mi bytostně blízká. Byla to inteligentní a svobodomyslná žena, velká milovnice zvířat i nadšená kuřačka. Jsem okouzlená libretem i hudbou, a také Anetinou interpretací postavy mladé Sidonie,“ uvedla Kubišová.
Také Anetě hrdinka přirostla k srdci. „Jedním z důvodů je její touha po svobodě, volnosti a kontaktu s přírodou. Obdivuji i její odvahu, stejně jako u Marty Kubišové. Spolupráce s Martou mně velmi těší. Při každém pohledu na ni si vzpomenu na dětství,“ dodala.

Již nyní si můžete v Divadle Ungelt a následně i na Letní scéně zakoupit CD singl obsahující tři titulní písně! Cena je 69 Kč.

Letní scéna Ungelt nabídne do 4. září vedle repríz loňské novinky francouzské hry Sklenice vody se Zlatou Adamovskou, Chantal Poullain a Petrem Štěpánkem i drama Deštivé dny s Richardem Krajčem a Davidem Švehlíkem a hru Růžové brýle se Zuzanou Bydžovskou, Hanou Maciuchovou a Sabinou Rojkovou. Na Letní scéně bude koncem června také hostovat Divadlo A. Dvořáka Příbram s inscenací hry Neila Simona Drobečky z perníku; Simona Stašová získala za svůj výkon v této inscenaci Cenu Thálie 2007.

-kac-
[foto: Kateřina Jírová]Komentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.