Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Spitfire Company

13. měsíc / Requiem za Bruna Schulze
[22.5.2012]
27. května 2012 se v pražském Paláci Akropolis uskuteční světová premiéra představení 13. měsíc / Requiem za Bruna Schulze skupiny Spitfire Company, která jej přiváží ve spolupráci s prestižním varšavským souborem Teatr Na Woli, Warsaw Mime Center a hudební formací Epoque Quartet.

Po tříměsíčním rezidenčním pobytu, který členové Spitfire Company ve složení Petr Boháč, Miřenka Čechová, Cecile da Costa, Markéta Vacovská a Jindřiška Křivánková absolvovali ve Varšavě, se v polovině dubna odehrála tři předpremiérová představení na hlavní scéně divadla Teatr Na Woli. Tyto tři poloveřejná představení vyvolala nečekaný divácký i kritický ohlas, který se soustředil především na práci herců s nahotou na scéně a neotřelý pokus o nový pohled na čtení díla Bruna Schulze.

A právě k novému úhlu pohledu na čtení díla Bruna Schulze se vyjádřil umělecký šéf a režisér Spitifre Company Petr Boháč: „Při přípravě scénáře a v období před samotným zkoušením jsme si s ostatními spolupracovníky jasně definovali, že nechceme podlehnout svůdné Schulzově poetice složené z prostoru kabinetu plného otřískaného nábytku, veteše a špinavých oken, jehož známé schéma najdeme např. u animovaného filmu Brothers Q. Proto scénografky Barbara Wojtkowiak a Petra Vlachynská připravily minimalistickou scénu využivající jeden dominantní vizuálně strhující element.“

Minimalistické prvky jako tvůrčí elementy se také objevují v pohybové architektuře a především v hudbě, kterou složil dvorní skladatel Spitfire Company Jan Kučera. Hudební partitura requiem je napsána pro smyčcový kvartet a na živo interpretována předním českým hudebním tělesem Epoque Quartet. Projekt 13. měsíc / Requiem za Bruna Schulze je tak složen ze dvou rovnocených částí: z fyzického a tanečního divadla a hudebního koncertu.

1. premiéra se koná v neděli 27. května 2012 od 20 hodin v Paláci Akropolis, 2. premiéru si pak můžete vychutnat hned v pondělí 28.5. rovněž od 20 hodin. Vstupenky jsou k zakoupení v předprodeji v síti TicketPro nebo na pokladně Paláce Akropolis každý pracovní den od 10 do 24 hodin a o víkendu od 16 do 24 hodin. Rezervaci můžete provést na e-mailu dva@palacakropolis.cz .

Polská premiéra se objeví na konci srpna v programu mezinárodního festivalu, jenž produkčně zajišťuje Teatr Na Woli.

zdroj zprávy: Adam OndráčekKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.