Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva

Přehlídka ke světovému dni divadla pro děti a mládež
[18.3.2017]
Na přehlídce se představí jak dětské amatérské soubory, tak i velké divadelní domy v čele například s Divadlem DRAK z Hradce Králové a libereckým Naivním divadlem. Přehlídku můžete navštívit většinou v prostorách Divadla v Celetné, dvě představení se uskuteční na Malé scéně Divadla Minor, jedno se odehraje v Klubu Mlejn.
Přehlídkou slavíme Světový den divadla pro děti a mládež (20. březen), autorem letošního poselství je mexický prominentní autor dětské literatury Francisco Hinojosa.
Program sedmnáctého ročníku Přehlídky přináší celkem patnáct inscenací profesionálních, amatérských divadel i dětských souborů určených pro širokou škálu diváků. Pro nejmenší je určeno například představení Ošklivé kačátko (Divadlo U staré herečky) nebo Všelijaká koukátka (první návštěva Národního divadla Brno na přehlídce), pro děti obou stupňů základních škol zahrají Divadlo Bořivoj (jejich Karlovo Nové město je specifickým workshopem a zároveň krásným příkladem divadla ve výchově) a dětské soubory KUK-u-řice a Bezejména. Nezapomněli jsme na tzv. rodinná představení, jejichž cílovou skupinou jsou děti a jejich rodiče (Biograf – Cirk La Putyka a Usnula jsem, ale nespím – Ústav úžasu) a ani na teenagery a maturanty, pro něž zahrají studentské soubory KUK! a Vydýcháno představení inspirovaná Orwelem nebo Morgensternem, Artmannem, Ringelnatzem a divadlo Kašpar inscenaci Něžná je noc, jež je scénickým fragmentem děl F. M. Dostojevského.

Co ještě bude během pěti dnů přehlídky k vidění? V neposlední řadě již zmíněné Naivní divadlo z Liberce, které představí vloni kritikou oceněné Čechy leží u moře… , Divadlo DRAK jež uvede inscenaci O bílé lani a soubor Geisslers Hofcomoedianten čarodějnou legendu ze srbské Lužice Já jsem Krabat.
Během přehlídky bude již tradičně předána Cena ASSITEJ osobnosti, která se zasloužila o rozvoj divadla pro děti a mládež v ČR.
V rámci přehlídky se v neděli 19. března od 15:00hod do 16:30hod na Malé scéně Divadla Minor uskuteční debata na téma Charakteristika a vývoj v oblasti scénických umění pro děti a mládež v České republice. Tato veřejná diskuse se uskuteční po předání Ceny ASSITEJ a je volně inspirována stejnojmennou publikací s akcentem na české prostředí.Komentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.